Rīgā notiks vērienīgā akcija Gaismas ceļš - Grāmatu draugu ķēde, Mixnews.lv

Rīgā notiks vērienīgā akcija Gaismas ceļš - Grāmatu draugu ķēde

фото

Rīga 2014 | 2014. gada 18. janvārī plkst. 10:41

Sestdien pl.12:00 Rīgā sāksies vērienīgā akcija "Gaismas ceļš - Grāmatu draugu ķēde", kurā no vecās Nacionālās bibliotēkas ēkas uz jauno bibliotēkas mājvietu - "Gaismas pili" - roku rokā tiks nodotas grāmatas.

Grāmatu no vecās bibliotēkas kā pirmais pados vecākais bibliotekārs, savukārt Gaismas pils Tautas grāmatu plauktā to ieliks jaunākais. Akcijā abu bibliotēku ēkās darbosies vairāk nekā 500 bibliotekāru no visas Latvijas.

Grāmatu ceļš šķērsos Daugavu pār Akmens tiltu, simboliski apliecinot tās nepārejošās un fundamentālās vērtības, kas daudzu jo daudzu paaudžu garumā ir veidojušas Latvijas tautas kultūras gēnu un ko glabā grāmatas.

Sagaidot grāmatas pie "Gaismas pils", pie bibliotēkas izvietotajā ekrānā varēs vērot grāmatu pārceļošanu, ieklausīties īpaši šim notikumam izvēlētu citātu lasījumos, kā arī klausīties Tautas grāmatu plauktā ievietotajās grāmatās ierakstītajos novēlējumos.

Akcijā "Gaismas ceļš - Grāmatu draugu ķēde" pirmo reizi apmeklētājiem durvis vērs jaunā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēka. Pasākums notiks kā vienreizējs, īpaši saskaņots pasākums, ievērojot visus drošības pasākumus, jo jaunā LNB ēka ir pabeigta, bet vēl nav nodota ekspluatācijā.

Akcijā "Gaismas ceļš - Grāmatu draugu ķēde" piedalīsies Valsts prezidents Andris Bērziņš, kultūras ministre Dace Melbārde, Saeimas deputāti, kā arī citas augstas valsts amatpersonas.

Foto: Kaspars Garda

Komentāri