Riga 2014 atklāšanas svētki: Sestdienas pasākumu programma, Mixnews.lv

Riga 2014 atklāšanas svētki: Sestdienas pasākumu programma

фото

Rīga 2014 | 2014. gada 18. janvārī plkst. 11:04

Sestdiena, 18.janvāris, būs kulminācija Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas svētkiem, aicinot rīdziniekus un pilsētas viesus uz daudzveidīgu notikumu programmu visas dienas garumā.

фото

Jau no pl.10:00 Rīgas Centrāltirgū ikviens aicināts sajust un nogaršot Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas atmosfēru, ko sniegs koru un pianistu uzstāšanās, ielu mākslinieku izrādes, radošās darbnīcas un citas kultūras norises. Ciemos gaida neskaitāmas mākslinieku radošās komandas, kas uz šo dienu iemājojošas tirgus Gaļas, Zivju, Sakņu un Piena paviljonos un kopā ar tirgus darbiniekiem sagādājuši dažnedažādas kultūras norises. Sīkāku informāciju par pasākumiem Centrāltirgū var atrast šeit

Savukārt no pl.12:45 Rīgas Starptautiskajā autoostā sāksies koncertu virkne, kad dažādu paaudžu pianisti spēlēs Baha mūziku. Pasākumi Centrāltirgū un autoostā norisināsies līdz 18:00.

фото

Savukārt jau pl.12:00 sāksies unikāla akcija "Gaismas ceļš – Grāmatu draugu ķēde". Tūkstošiem cilvēku, stāvot plecu pie pleca un padodot grāmatas, caurvīs pilsētu no vecās bibliotēkas ēkas K.Barona ielā līdz jaunajai Gaismas pilij. Portāls Mixnews.lv veiks tiešo videotranslāciju no šī pasākuma.

Gaismas ceļa maršruts būs caur Vērmanes dārzu, pa Merķeļa ielu, Brīvības bulvāri, gar Brīvības pieminekli cauri Vecrīgai, pāri Akmens tiltam grāmatas nogādājot uz Gaismas pili, kur to sagaidīs bibliotekāri ar bibliotēkas vadītāju Andri Vilku priekšgalā. Sagaidot grāmatas pie Gaismas pils, ikviens pie bibliotēkas izvietotajā ekrānā varēs vērot grāmatu pārceļošanu.

Gaismas ceļa garumā būs izvietoti pieci tējas punkti – "Lattelecom" tējas punkts ar bezmaksas Wi-Fi Vērmanes dārzā, "Lipton" tējas punkti Vērmanes dārzā, Kaļķu ielas sākumā un pie Gaismas pils, "DanSukker" tējas punkts Strēlnieku laukumā. Visos tējas punktos, kā arī "Rīga 2014" informācijas punktos, kas atrodas - "Kino Citadele", Rīgas Kongresu namā un tirdzniecības centrā "Galleria Riga" – varēs saņemt atklāšanas pasākumu programmu.

"Rīga 2014" partneris "Lattelecom" nodrošinās "Grāmatu draugu ķēdes" dalībnieku fotografēšanu. Sākot ar 20.janvāri fotogrāfijas tiks ievietotas mājaslapā "www.gramatukede.lv".

Pl.16:30 Kīpsalas pludmalē pie Vanša tiltu sāksies Pasaules uguns skulptūru čempionāta fināls. Pamazām viena pēc otras tiks aizdegtas no malkas un salmiem izveidotās konstrukcijas – mākslas darbi ar īsu, taču neparasti krāšņu mūžu.

фото

Savukārt pl.18:00 11.novembra krastmalā notiks gandrīz stundu gara gaismas parāde, ko veidos neatkarīgā producentu grupa "Helmnot". Gājienā piedalīsies majestātiskas, līdz pat 6 metriem augstas gaismas figūras, kas veiks karnevālisku gājienu pa visu krastmalu.

Pl.19:00 parādei sekos iespaidīgs muzikāls gaismas uzvedums "Gaismas stāsts", kuram mūziku īpaši šim uzvedumam komponējis Jānis Lūsēns, savukārt gaismu horeogrāfiju veidojušas labākās Latvijas gaismas mākslinieku radošās un tehniskās grupas. Uzvedums būs tēlains stāsts par dabu, kultūru un cilvēku.

Šoreiz uzvedums aptvers plašu teritoriju starp Dzelzceļa un Vanšu tiltiem, būs labi vērojams gan no 11.novemba krastmalas līdz pat 13.janvāra ielai, gan Akmens un Vanšu tiltiem.

Vakara noslēgumā pl.20:30 Arēnā Rīga notiks Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas koncerts "Rīga dimd!", kurā tiks pāršķirstītas Rīgas muzikālās vēstures lappuses. Rīga šajā koncertā klausītājus uzrunās kā muzikāli daudzveidīga, laikmetīga kultūras un mākslas pilsēta.

Koncerts ir Rīgas domes dāvana rīdziniekiem un pilsētas viesiem, ko būs iespējams skatīties arī televīzijas tiešraidēs un klausīties radio tiešraidēs. Koncertu tiešraidē demonstrēs Latvijas Televīzija, LNT un TV5, kā arī klausāms Latvijas Radio 1 un programmā Klasika.

Interesentus gaidīs arī izstāde "1914", kas veltīta simts gadiem kopš Pirmā Pasaules kara sākuma. Šī vērienīgā izstāde apskatāma Latvijas Nacionālā mākslas muzejā izstāžu zālē Arsenāls.

Atklāšanas apmeklētājiem pieejamas gan šīs izstādes, gan īpaši veidota "Rīga 2014" sadarbības partneru radošo iniciatīvu programma.

Visas atklāšanas dienas rīdziniekus un pilsētas viesus priecēs gaismas festivāla "Staro Rīga" speciālizlaidums, kurā redzami jauniešu konkursa darbi un izstāžu namā "Atklāj Rīgu" (Aldara iela 5, Vecrīga) atklāšanas laikā bezmaksas apskatāma izstāde par "Staro Rīga" vēsturi un spilgtākajiem objektiem.

"Rīga 2014" atklāšanas pasākumi turpināsies arī svētdien, 19.janvārī, kad izstāžu zālē Arsenāls tiks atklāta pasaulslavenā franču mākslinieka Kristiāna Boltanska (Christian Boltanski) instalācija "Sirdspuksti", pirmizrādi Latvijas Nacionālajā operā piedzīvos Riharda Vāgnera opuss tēlos "Rienci. Triums un sakāve", kā arī ciemos aicina Sigulda – "Rīga 2014" oficiālā partnerpilsēta, kas sarūpējusi daudzveidīgu notikumu programmu.

Siguldas gads tiks atklāts ar Gaismas pastaigām, Francijas radošās kompānijas Picto Facto lielformāta instalācijām, elektroniskās mūzikas programmu Koncerts septiņiem sintezatoriem, sadarbojoties taustiņinstrumentālistiem Kasparam Tobim un video māksliniekam Artim Dzērvem, Dzelzs vilka ieraksta Jauno Jāņu orķestris prezentāciju, īpašām akcijām un galveno notikumu Siguldas pils kompleksā.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu organizē Nodibinājums "Rīga 2014" sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. "Rīga 2014" programmas partneris ir "Lattelecom", kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

"Rīga 2014" oficiālais apdrošinātājs ERGO sniedz apdrošināšanu lielākajiem Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumiem, lai ikviens varētu droši izbaudīt šos unikālos notikumus visa gada garumā.

Svētku apmeklētāji tiek aicināti ģērbties silti un ievērst uzmanību satiksmes ierobežojumiem un izmaiņām sabiedriskā transporta kustībā.

Atklāšanas pasākumu programmu, kā arī visa Kultūras galvaspilsētas gada programmu var lasīt vietnē www.riga2014.org. Atklāšanas pasākumu programmu var lasīt šeit.

Komentāri