Akcijā Grāmatu draugu ķēde uz jauno LNB ēku pārceļojušas aptuveni 2000 grāmatas (FOTO), Mixnews.lv

Akcijā Grāmatu draugu ķēde uz jauno LNB ēku pārceļojušas aptuveni 2000 grāmatas (FOTO)

фото

Rīga 2014 | 2014. gada 18. janvārī plkst. 17:52

Sestdien akcijā "Gaismas ceļš - Grāmatu draugu ķēde" uz Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jauno ēku "Gaismas pili" aizceļojušas aptuveni 2000 grāmatas, ziņo LETA.

Lai gan sākotnēji tika sagatavotas līdz 15 000 grāmatu, tomēr akcijas pašmērķis nav bijis nogādāt akcijas laikā pēc iespējas vairāk grāmatu uz jauno bibliotēkas ēku. Kā skaidroja "Rīga 2014" sabiedrisko attiecību programmas vadītājs Mārtiņš Drēģeris, cilvēki, kas piedalījās akcijā, vēlējās grāmatas aplūkot, ar tām nofotografēties, vai nofilmēties. Līdz ar to grāmatu ceļošanas process bija samērā lēns.

фото

фото

фото

фото

Tieši pl.12:00 pirmo grāmatu padošanā kopā ar bibliotekāriem, no vecās Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas padeva Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks. Savukārt pl.13:16 pirmā grāmata, 1825.gadā latviešu valodā Pēterburgā izdotā Lambsdorfu dzimtas Bībele, sasniedza Gaismas pili.

Pēdējā grāmata Gaismas pils slieksni šķērsoja pl.16:32. Kopumā bibliotēkā nonāca vairāk nekā 2000 grāmatas, bet akcijā piedalījušies vairāk nekā 14 000 cilvēku.

Pie "Gaismas pils" akcijā iesaistījās valsts augstākās amatpersonas - Valsts prezidents Andris Bērziņš, Saeimas spīkere Solvita Āboltiņa (V), Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V), Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC). Pasākumā piedalījās gan esošā kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK) kā arī bijušās kultūras ministres - Helēna Demakova, Karina Pētersone, Sarmīte Ēlerte (V) un Žanete Jaunzeme-Grende (VL-TB/LNNK).

фото

Akcijas dalībniekus sveicināja Valsts prezidents Andris Bērziņš

фото

Pasākumu apmeklēja arī bijusī kultūras ministre Žanete Jaunzeme-Grende

фото

Rīgas mērs Nils Ušakovs pastāstīja MIX TV, ka patlaban lasa divas vēsturiskas grāmatas vienlaicīgi

фото

Saeimas spīkere Solvita Āboltiņa

фото

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis

фото

Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks

фото

Gaidot pirmo grāmatu, valsts augstākās amatpersonas pie Gaismas pils sildījās ar tēju

Sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku akciju organizēja nodibinājums "Rīga 2014", piesaistot vairāk nekā 100 koordinatorus un 60 brīvprātīgos.

"Kad "Rīga 2014" mākslinieciskā padome kopā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku iecerēja grāmatu draugu ķēdi, nebija iecerēts tāds aukstums. Bet mēs visi kopā sasildām šodienas atmosfēru un tā tam ir jābūt. Mēs kopā dzīvojam, kopā strādājam, kopā darām labus darbus, priecājamies un svinam," klātesošos pie Gaismas pils ēkas uzrunāja nodibinājuma "Rīga 2014" vadītāja Diāna Čivle.

фото

фото

фото

фото

фото

фото

фото

Priekš nodotām akcijas laikā grāmatām Gaismas pilī tika izveidots piecstāvīgs grāmatu plaukts

фото

Pirmas grāmatas plauktā

Grāmatu ceļš sākās vecajā LNB ēkā Krišjāna Barona ielā un turpinājās cauri Vecrīgai. Tas šķērsoja Daugavu pār Akmens tiltu, simboliski apliecinot tās nepārejošās un fundamentālās vērtības, kas daudzu jo daudzu paaudžu garumā ir veidojušas Latvijas tautas kultūras gēnu un ko glabā grāmatas.

Akcijā "Gaismas ceļš - Grāmatu draugu ķēde" pirmo reizi apmeklētājiem durvis vēra jaunā LNB ēka.

фото

фото

фото

фото

фото

фото

LNB plāno jaunās ēkas oficiālo atklāšanu 29.augustā - savā 95.dzimšanas dienā. Līdz atklāšanai uz jauno ēku būs pārvietoti vairāk nekā četri miljoni speciāli apstrādātu un sagatavotu krājuma vienību.

Šogad bibliotēkā jau ieplānoti daudzi Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumi, izstādes, konferences, diskusijas, koncerti un citas publiskas norises.

фото

фото

фото

фото

фото

Foto: Natasha She, mixnews.lv

Komentāri