Pasaules uguns skulptūru čempionātā Rīgā uzvar Krievija (FOTO, VIDEO), Mixnews.lv

Pasaules uguns skulptūru čempionātā Rīgā uzvar Krievija (FOTO, VIDEO) (1)

фото

Rīga 2014 | 2014. gada 18. janvārī plkst. 21:57

Otrajā Pasaules uguns skulptūru čempionātā, kas Rīgā noslēdzās sestdien, 18.janvārī, un bija viens no Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas pasākumiem, par čempioniem un SIA "Roberts Bosh" simpātijas balvu ieguvējiem kļuva tēlnieku komanda no Krievijas – tēlnieki Rašids Sagadijevs un Tatjana Sagadijeva ar skulptūru "Eiropas nolaupīšana".

Otro vietu izcīnīja Šveice, bet trešo vietu starptautiskā žūrija piešķīra Somijai.

фото

фото

фото

фото

фото

фото

Pasākums noslēdzies ar uguņošanu 11.novembra krastmalā.

Čempionāts no 16. līdz 18.janvārim norisinājās Ķīpsalas pludmalē pie Vanšu tilta, iekļaujoties "Rīga 2014" tematiskajā līnijā "Rīgas karnevāls". Čempionāta apmeklētāji varēja ne tikai vērot 12 valstu komandu darbu, bet arī paši iemēģināt roku nelielu uguns skulptūru veidošanā, sveču liešanā un svečturu gatavošanā.

Īpaši daudz apmeklētāju bija festivāla noslēgumā sestdienas vakarā, kad visas uguns skulptūras tika aizdedzinātas, bet par īpašu noskaņu rūpējās ritma grupa "Pulsa Efekts" un ugunsžonglieri "Fire Spirit", kā arī Igaunijas bungu grupa "Viljandi Drumlab", kas spēlēja vienu no pasaules lielākajām bungām.

фото

фото

фото

фото

фото

фото

Kopumā čempionātā piedalījās mākslinieku komandas no Latvijas, ASV, Austrālijas, Francijas, Igaunijas, Lielbritānijas, Lietuvas, Krievijas, Spānijas, Somijas, Zviedrijas un Šveices. Komandu uzdevums bija izveidot koka un salmu konstrukcijas, kuru augstums un platums nedrīkstēja pārsniegt sešus metrus. Visiem čempionāta dalībniekiem skulptūru veidošanai tika nodrošināts vienāds materiālu daudzums, kā arī citi nosacījumi, radot līdzvērtīgas starta pozīcijas.

Par pirmajiem pasaules čempioniem 2011.gadā kļuva lietuvieši, bet Latvijas komanda tēlnieka Agra Dzilnas vadībā, ieguva otro vietu.

фото

фото

фото

фото

Rīgas čempionāta mākslinieciskais kurators ir Gunārs Karls Nilsens (Zviedrija), kordinators – Indeks Lehts (Igaunija), producents – Reinis Druvietis (Latvija).

Sadarbībā ar nodibinājumu "Rīga 2014" čempionātu rīko kultūras biedrība "Make Art", kas Rīgā veidoja arī smilšu skulptūru festivālu "Make Sand Art" uz AB dambja 2011. un 2012. gadā, kā arī ledus skulptūru festivālu "Make Ice Art Riga" 2011. gada ziemā Bastejkalnā.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu organizē Nodibinājums "Rīga 2014" sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. "Rīga 2014" programmas partneris ir "Lattelecom", kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

"Rīga 2014" oficiālais apdrošinātājs ERGO sniedz apdrošināšanu lielākajiem Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumiem, lai ikviens varētu droši izbaudīt šos unikālos notikumus visa gada garumā.

Foto: Kaspars Garda, Rīga 2014

Komentāri 1
RNOGh7nART4pirms 5 gadiem
Tafa balogun was cvniocted of curruption, Former CEO of Ocenic bank was also cvniocted, Bode George was cvniocted to mention but a few. These guys stole billions and how many death sentences did they get? This is just total injustice. WTF the poor really go through hell in this country