Rīgā ieradies franču laikmetīgās mākslas korifejs Kristians Boltanskis, Mixnews.lv

Rīgā ieradies franču laikmetīgās mākslas korifejs Kristians Boltanskis

фото

Rīga 2014 | 2014. gada 19. janvārī plkst. 09:12

Sestdien Rīgā ir ieradies ievērojamais franču laikmetīgās mākslas meistars Kristians Boltanskis, lai svētdien, pl.12:00, Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas atklāšanas pasākumu ietvaros, atklātu personālizstādi "Sirdspukstu arhīvs".

Izstāde būs skatāma Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē "Arsenāls" Radošajā darbnīcā (2. stāvā, Torņa ielā 1, Vecrīgā). Tā tapusi sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā. Mākslinieks Rīgā uzturēsies divas dienas un apmeklēs arī Latvijas Mākslas akadēmiju.

Mākslinieks prezentēs divus izcilus, pasaulē plašu atzinību guvušus mākslas projektus – videodokumentāciju "Starp laikiem" ("Entre Temps") un radošo pētījumu "Sirdspukstu arhīvs" ("Archives du Coeur"), kurā varēs piedalīties ikviens izstādes apmeklētājs.

Sirdspukstu arhīva veidošanu K. Boltanskis uzsāka 2005.gadā, tajā jau piedalījušies vairāki desmiti tūkstoši cilvēku. Izstādes apmeklētājiem tiek piedāvāta iespēja ierakstīt savus sirdspukstus, kuri vēlāk tiks pārraidīti uz projekta galveno serveri – sirdspukstu bibliotēku, kas atrodas Edžimas salā Japānas jūrā. Katrs radošā pētījuma dalībnieks varēs iegūt personīgo sirdspukstu ierakstu CD datu nesējā.

Videoinstalācijā "Starp laikiem" (2003) mākslinieks turpina savas daiļrades vienu no būtiskākajām tēmām – cilvēka individuālo pārdzīvojumu un atmiņu izpēti. Videoprojekcijā redzami K. Boltanska fotoportreti, kas attēlo pakāpenisku viņa sejas transformāciju citā vecuma stadijā un dažādos laika posmos sākot no sešiem līdz piecdesmit septiņiem gadiem.

Kristians Boltanskis savos darbos apvieno personisko skatījumu ar antropologa, etnogrāfa un sociologa cienīgu izpēti par tādiem ikvienam cilvēkam svarīgiem jautājumiem kā nāve, zaudējums, izzušana, personīgā un kopējā atmiņa.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu organizē Nodibinājums "Rīga 2014" sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. "Rīga 2014" programmas partneris ir "Lattelecom", kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

"Rīga 2014" oficiālais apdrošinātājs ERGO sniedz apdrošināšanu lielākajiem Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumiem, lai ikviens varētu droši izbaudīt šos unikālos notikumus visa gada garumā.

Sīkāku informāciju par visiem pasākumiem var atrast kultūras portālā "www.riga2014.org"

Komentāri