Siguldā oficiāli atklās Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu, Mixnews.lv

Siguldā oficiāli atklās Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu

фото

Rīga 2014 | 2014. gada 19. janvārī plkst. 10:42

Siguldā svētdien notiks virkne Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumu, uz kuriem apmeklētāji varēs nokļūt ar īpašu svētku vilcienu, aģentūru LETA informēja Siguldas novada domē.

Kultūras galvaspilsētas vilciens šodien plkst.15.04 no Rīgas dzelzceļa stacijas dosies uz Siguldu, bet kultūras galvaspilsētas atklāšanas pasākumu izskaņā plkst.19.08 vedīs svētku dalībniekus mājup. Vilcienā par svētku sajūtu rūpēsies trīs mūziķi no Siguldas - Kaspars Gulbis, Edijs Everss un Elmārs Rudzītis.

Siguldas dzelzceļa stacijā šodien no plkst.13 darbosies papīrmākslas darbnīca "Viktora vēstules" ar piedāvājumu "Vēstule no Siguldas". Ikviens tiek gaidīts rakstīt vēstules kā senos laikos - uz pašizgatavota papīra, ar tušu, otiņu vai spalvas kātu - un nosūtīt tās uz jebkuru pasaules stūrīti. Īpaša dāvana svētku viesiem būs grāmatas Gunārs Dukšte "Lidojumā! Pieskārieni Latvijai" atvēršana plkst.15 Siguldas novada tūrisma informācijas centrā.

Pēcpusdienā plkst.16.20 uz elektroniskās mūzikas programmas pasākumu "Koncerts septiņiem sintezatoriem" Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā aicinās taustiņinstrumentālists Kaspars Tobis un videomākslinieks Artis Dzērve. Šo pasākumu varēs apmeklēt bez maksas.

Siguldas pilī plkst.17, 18 un 19 notiks kultūras un mākslas elektrostacijas "Ziņojums Visumam" atklāšana. "Mēs visi atrodamies uz Zemes nonākušo enerģiju spēka virpulī. Ļaujoties tam, cilvēks meklē, atrod, sajūt un sāk radīt savas pasaules īpašās zīmes - dejotprieku un gaismas pili, uzvaras un lidojumus, sprīdīšus un lāčplēšus, krāsu pļavas un skaņu mežus," vēsta ekspozīcijas veidotāji. Ieejas maksa pieaugušajiem būs 1,42 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem - 0,71 eiro, ģimenēm, kurās ir divi pieaugušie un divi vai vairāk bērni - 3,56 eiro, savukārt ar Siguldas novadā deklarēto ID kartēm ieeja būs bez maksas.

Vakarā plkst.17.30 un 19.30 Elmāra smilšu galerijā pie Siguldas Jaunās pils notiks divcēlienu 3D smilšu gleznu izrāde "Pasaules radīšana". Ieeja par ziedojumiem.

Siguldas novada kultūras centrā šodien plkst.19.30 varēs vēlreiz apmeklēt "Dzelzs vilka Jauno Jāņu orķestra" albuma "Kālabad" prezentācijas koncertu, biļetes iegādājoties iepriekšpārdošanā "Biļešu paradīzes" kasēs par 9,96 līdz 12,81 eiro. Visas dienas garumā Siguldas novada kultūras centrā darbosies "Dzelzs vilka" Darbistaba.

Siguldas pagasta kultūras namā šodien būs apskatāma Arno Marnica fotoizstāde "Koki pilsētā" un Ilvara Veģa izstāde "Lampas". Mākslu skola "Baltais flīģelis" no plkst.11 līdz 19 piedāvā Inetas Vecenānes tekstila darbu izstādi "Vilnas un dzintara pavedienā". Mākslu skolas pagalmā visus priecēs skolas pedagogu un audzēkņu kopīgi radīta instalācija "Svētku galds". Mākslas un kultūras telpā "Siguldas tornis" skatāma Ķīpsalas keramiķu izstāde "Kāpšana tornī".

Radošā komanda - Jānis Purcens, Norberts Skraucis, Ronalds Melkers un Silvija Skrauce - piedāvās mākslas performanci "Kā uz papīra parādās burti?". Projekcija no plkst.16 līdz 20 būs redzama uz Siguldas evaņģēliski luteriskās baznīcas sienas.

Kā ziņots, 2014.gadā Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta, bet Sigulda ir tās oficiālais partneris. Abas pilsētas 2014.gadā piedāvās bagātīgu, daudzveidīgu un augstvērtīgu kultūras programmu.

Kopš piektdienas Siguldā atklāta "Ziemas pastaiga" - astoņi mākslinieces Agneses Melbārdes īpaši veidoti vides objekti "Ieziemots! Siguldā!". Tās ir astoņas ar krāsām, gaismām, trokšņiem un skaņām piepildītas sajūtu siltumnīcas - platformas, kurās sintezēti un elektronizēti vairāki dabas motīvi, kā arī atsevišķas vielas un procesi. Tās ir kā nelielas, sintētiskas gaismas skulptūras. Objekti apskatei izvietoti pastaigas maršrutā no Siguldas dzelzceļa stacijas pa Pils ielu un Raiņa ielu.

Tāpat līdz plkst.20 vēl varēs vērot Francijas radošās kompānijas "Picto Facto" lielformāta instalācijas "Billevesees" Livonijas ordeņa Siguldas pilī. Lielformāta gaismas un krāsu pilsētvides instalācijas veidos neordināras un fantastiskas formas, kas atdzīvina pilsētvidi un aicina apmeklētājus pulcēties ap tām, dalīties sarunās un smieklos brīvā atmosfērā. Ieejas maksa pieaugušajiem būs 1,42 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem - 0,71 eiro, ģimenēm, kurās ir divi pieaugušie un divi vai vairāk bērni, - 3,56 eiro, savukārt ar Siguldas novadā deklarēto ID kartēm ieeja būs bez maksas.

Foto: Kaspars Garda

Komentāri