Dzintars atkal ir modē! (FOTO, VIDEO), Mixnews.lv

Dzintars atkal ir modē! (FOTO, VIDEO) (1)

фото

Rīga 2014 | 2014. gada 19. janvārī plkst. 14:05

Sestdien 18.janvārī Rīgas Kultūras galvaspilsētas atklāšanas programmas "Tu un Tagad" ietvaros pasākumi norisinājās arī Rīgas Centrāltirgū. Zivju paviljonā kopā ar žurnālistiem Martu Selecku un Gustavu Terzenu varēja atklāt Dzintara Āderi – kliedējot mītus par dzintaru, iekāpjot dzintara kapsulā, nobaudot pavāra Havjēra Garsijas zivju ēdienus un klausoties kora "Kamēr" dziedājumā.

фото

фото

фото

Sākot no 26.janvāra svētdienās pl 17:30, triju mēnešu garumā Gustavs un Marta būs redzami jaunā raidījumu ciklā "Dzintara Pusē". Raidījuma vadītāji atzīst, uzsākot ceļojumu, arī viņiem bija priekšstats par dzintaru kā par ierastu suvenīru, taču ar dzintara ceļa meklējumu ekspedīcijas ir nesušas daudz jaunu atklājumu un Martai jaunu hobiju: "Kopš šī ceļojuma man ir uzradies jauns vaļasprieks. Esmu sākusi ķeselēt dzintarus! Tas ir vēl interesantāk par sēņošanu! Tu ej gar jūras malu ar tādu kā tauriņu ķeramo tīklu – pēc vētrām tiešām var atrast dzintarus! Tas ir ļoti interesants process, visiem iesaku pamēģināt!"

фото

фото

"Ja mēs skatāmies pēc dzintara atradnēm, Latvija nav Dzintara zeme. Martai bija ļoti labs skaidrojums – tas, kas tev ir daudz, par to tev ir vienalga! Tas, kas tev ir maz, to tu cel saulītē! Latvijā dzintars ir vismazāk no visiem. Bet mums dzintars ir! Un tāpēc mums ir Dzintara zeme, Dzintara jūra, Dzintara krasts, Dzintara latvieši. Citiem nav šādu apzīmējumu" – stāsta Gustavs Terzens. Viņu papildina Marta, sakot - dzintars atkal nāk modē un atrādot dzintara gredzentiņu. "Gustavs domā ievietot vienu dzintara zobu, es zinu.", viņa piebilst.

Jautāts par savām izjūtām par Rīgas Eiropas Kultūras galvaspilsētas gadu, Gustavs atbild:"Tas nelīdzināsies hokeja čempionāta mirkļa patosam vai Dziesmusvētku nedēļas ilgajam baudījumam. Tu kā tauta, zeme, nācija fokusā esi visu gadu. Tie būs piecdesmit hokeja čempionāti un simts Dziesmusvētki, ko mēs šī gada laikā izdzīvosim!"

Komentāri 1
97isvvYtWl2pirms 5 gadiem
You have the monopoly on useful inr-fmationoaren't monopolies illegal? ;)