Rīgā notiks laikmetīgā teātra programmas forte forte nedēļa, Mixnews.lv

Rīgā notiks laikmetīgā teātra programmas forte forte nedēļa (1)

фото

Rīga 2014 | 2014. gada 23. janvārī plkst. 13:04

No 25.janvāra līdz 1.februārim norisināsies pirmā laikmetīgā teātra programmas "forte forte" nedēļa.Programmu atklās latviešu režisoram Alvim Hermanim veltīta nedēļa, kurā izrādīs Minhenē un Vīnē tapušās Hermaņa izrādes "Vēlie kaimiņi" un "Tēvi".

"Forte forte" nedēļas laikā varēs noskatīties arī dokumentālo filmu "Vairāk nekā dzīve" un piedalīties sarunās par Hermaņa teātri. Izrāde "Vēlie kaimiņi" notiks Rīgas Kinostudijā 25.janvārī pl.19 un 26.janvārī pl.18. Izrāde "Tēvi" notiks Rīgas Kinostudijā 30.janvārī, 31.janvārī un 1.februārī pl.19.

Lai skaidrotu Alvja Hermaņa teātra pozīciju Eiropas laikmetīgajā teātrī un dziļāk iepazītu režisora darba metodi, 31.janvārī no pl.11 un 1.februārī no pl.10 Jaunā Rīgas teātra Mazajā zālē notiks sarunas par Hermaņa teātri. Sarunās piedalīsies teātra festivālu un namu vadītāji, teātra zinātnieki, kritiķi, dramaturgi, aktieri un scenogrāfi no dažādām Eiropas valstīm, kuri ir pētījuši Hermaņa teātri vai piedalījušies tā radīšanā.

Ieeja būs bez maksas, iepriekš reģistrējoties pa e-pastu "contact@theatre.lv".

1.februārī no pl.10 notiks "Rīgas 2014" tematiskās līnijas "Brīvības iela" kuratora Ginta Grūbes saruna ar Hermani. Saruna tiešraidē būs skatāma "Rīgas 2014" mājaslapā "riga2014.org".

Filma "Vairāk nekā dzīve" ļaus ielūkoties Hermaņa teātrī, kura pamatā ir režisora un viņa aktieru kolektīvais darbs, meklējot atbildi uz jautājumu, vai īstā dzīve ir interesantāka par tās transformāciju teātrī, un uzzināt, kāpēc režisors nolemj atteikties no paša radītās teātra metodes.

Filma seko Alvja Hermaņa izrāžu "Vectēvs", "Ķelnes afēra" un "Senču asiņu balss" tapšanai. Filmas režisors un scenārija autors ir Gints Grūbe, operators - Andrejs Rudzāts, skaņu operators - Normunds Kļaviņš, montāža - Armands Začs, savukārt producente - Inese Boka-Grūbe.

Filma kinoteatrī "Splendid Palace" būs skatāma no 29.janvāra. Biļetes uz filmas pirmizrādi, kā arī turpmākajiem seansiem iespējams iegādāties kinoteātra "Splendid Palace" kasē un "Biļešu servisa" kasēs, kā arī internetā.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā iekļautā laikmetīgā teātra programma "forte forte" ir Eiropas labāko režisoru izrāžu sērija gada garumā. "Forte forte" vieno tēmu loks, kura centrā ir indivīda un varas, normālā un nenormālā, personības un masu savstarpējās attiecības uz lielo vēsturisko notikumu fona gluži ikdienišķā kontekstā.

Otrā laikmetīgā teātra programmas "forte forte" izrāžu nedēļa norisināsies no 15.marta līdz 23.martam. Tā būs veltīta beļģu režisoram Janam Lauversam un "Needcompany".

Foto:theatre.lv

Komentāri 1
jcDGVxHnmxQepirms 5 gadiem
Mamba, kur nu kāds pakaļ maģim līdīs? 2/3 salona jau ūdenī un maģis jau vtiaicsmāk nebūs lietojams. Ja nu vienīgi, kā dekors šķūnītī `rolandinsh`, neko prātīgu jau tāpat nevarētu sadarīt. Ledus jau tāpat plāns. Vienīgi ja būtu uzreiz vilkuši ārā, tad būtu daudz vieglāk. Protams čakas, bet vienalga Arī maģītis būtu lietojams, ko ielikt vēlāk iekš Mambas Cadillac Eldorado