Nākamsestdien notiks skijoringa karnevāls un ziemošanās, Mixnews.lv

Nākamsestdien notiks skijoringa karnevāls un ziemošanās

фото

Rīga 2014 | 2014. gada 6. februārī plkst. 13:47

Nākamsestdien, 15.februārī, Rīga 2014 programmas ietvaros notiks divi āra pasākumi, aicinot ikvienu ļauties kultūras piedzīvojumiem ziemā. No pl.10.00 Daugavas akvatorijā pie AB dambja skatītājus priecēs Rīgas skijoringa svētki, savukārt Esplanādē no pl.17.00 notiks festivāls "Rīgas Ziemošanās 2014". Pasākumi bez maksas.

Skijorings ir spilgta un sportiska kultūrtradīcija ziemas apstākļos, kuru apmeklētāji varēs skatīt uz Daugavas ledus pie AB dambja, Saules akmens trasē uz Āgenskalna līča. Skijoringa sacensības sāksies jau pl.10.00, kam pl.12.00 sekos skijoringa karnevāls, kad maskās tērptas ekipāžas dosies parādē un sacentīsies gan rallija, gan stafetes disciplīnās. Pēc karnevāla tupināsies sportiskās sacensības un būs performance "Skijoringa desants".

Pasākuma apmeklētājiem būs iespējams apgūt skijoringu skoliņas trasē, konsultantu klātbūtnē iejusties ekipāžas lomās, kā arī iegūt piemiņas uzņēmumus ar skijoringa zvaigznēm. Plānots, ka pasākumā piedalīsies apmēram 60 Rīgas atklāto meistarsacīkšu dalībnieki un iesaistīties varēs jebkurš interesents.

Savukārt 15.februārī no pl.17.00 līdz 22.00 Esplanādē notiks festivāls "Rīgas Ziemošanās 2014". Rīgas Ziemošanās dos iespēju ikvienam gan mākslas darbnīcās, gan prāta spēlēs satikties un iedraudzēties ar Rīgas simboliem, kuri, kā izrādās, tik daudz jauna, nezināma un aizraujoša var mums pavēstīt par Rīgu.

Pasākumā apmeklētāji Esplanādē varēs izstaigāt sešas aktivitāšu takas, kas balstītas uz rakstnieka Sergeja Timofejeva un mākslinieka Reiņa Pētersona neparastajiem "Rīgas stāstiem" par Rīgas kanāla Bebru, Melno kaķi, Lielo Kristapu, Pētergaili un Skursteņslauķiem. Tāpat varēs ieteikt jaunus Rīgas simbolus nākamajiem "Rīgas stāstiem". Uz "Rīgas Ziemošanās" skatuves uzstāsies grupas "Carnival Youth", "Oranžās brīvdienas", "Gapoljēri", "Pulsa efekts", kā arī Goran Gora. Koncertprogrammas noslēgumā uzstāsies grupa "Bermudu divstūris".

Skijoringa svētki un Rīgas Ziemošanās ir Eiropas kultūras galvaspilsētas tematiskās līnijas „Rīgas karnevāls” notikumi, kas bagātina Rīgas kultūras norises ziemas periodā. Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu organizē Nodibinājums Rīga 2014 sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. Rīga 2014 programmas partneris ir Lattelecom, kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

Foto: Irene Mathause

Komentāri