Notiks Rīgas Ziemošanas festivāls, Mixnews.lv

Notiks Rīgas Ziemošanas festivāls (1)

фото

Rīga 2014 | 2014. gada 10. februārī plkst. 18:12

Grupas "Carnival Youth"

Rīgas Bebrs, kurš pagājušajā gadā ieguva Rīgas simbola titulu, aicina ikvienu rīdzinieku un Rīgas viesi uz gadskārtējo ziemošanos festivālā "Rīgas Ziemošanās 2014". Pasākums notiks Esplanādē 15. februārī no pl.17 līdz pl.22.

Pasākumā apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar rakstnieka Sergeja Timofejeva un mākslinieka Reiņa Pētersona neparastajiem "Rīgas stāstiem", kas veltīti Rīgas simboliem - Rīgas kanāla Bebram, Melnajam kaķim, Lielajam Kristapam, Pētergailim un Skursteņslauķiem.

Uz "Rīgas Ziemošanās" skatuves uzstāsies grupas "Carnival Youth", "Oranžās brīvdienas", "Gapoljēri", "Pulsa efekts", kā arī Goran Gora. Koncertprogrammas noslēgumā uzstāsies grupa "Bermudu divstūris", kuras dziesmu Rīgas Bebrs izvēlējies par "Rīgas Ziemošanās 2014" himnu. Apmeklētāji varēs piedalīties dažādās ziemošanās aktivitātēs, saņemt Rīgas ziemošanās uzlīmes, kā arī ieteikt jaunus Rīgas simbolus nākamajiem "Rīgas stāstiem".

Sergejs Timofejevs, Rīgas stāstu autors saka: "Katrai sevi cienošai lielpilsētai ir savi simboli, kas zināmi tuvu un tālu. Kurš nav dzirdējis par Eifeļa torni Parīzē, Brīvības statuju Ņujorkā, čurājošo puisīti Briselē vai nāriņu Kopenhāgenā?

Arī Rīgai ir savi simboli, ko rīdzinieki sauc par "savējiem". Šogad mēs centāmies šiem tēliem piešķirt raksturu, atdzīvināt viņus un padarīt par draugiem. Un, kur ir draudzība, ir arī stāsti un piedzīvojumi. Un, protams, viss notiek Rīgā – vienlaikus pasakainā un reālā – tādā, kāda tā patiesībā arī ir!"

Festivāls "Rīgas Ziemošanās 2014” ir iekļauts RĪGA 2014 programmas tematiskajā līnijā "Rīgas karnevāls" un notiek jau otro reizi. Tas ir jautrs, urbāns ziemas karnevāls ar koncertu, dejām, aktivitātēm, darbnīcām, stāstu lasījumiem un ziemas baudīšanu pilsētā.

Pirmais ziemošanās festivāls notika 2013. gada 16.februārī, Bastejkalnā, piesaistot vairāk nekā divus tūkstošus ziemas prieku cienītājus. Ziemošanās viesus Bastejkalnā sagaidīja dažādas aktivitātes, tostarp iespēja iegūt piemiņas foto no pasākuma, klausīties dzejas un stāstu lasījumos vai uzmeistarot masku.

Komentāri 1
pllBOjyFpirms 5 gadiem
This is why we are in this sorry state in Nigeria. Useless Sentiments!A crime is a crime. If indeed, it's pervon that they used a Gun, then it's armedrobbery! They didn't go to steal a mere 1500 naira and wld have stolen more if the woman had on her and could possibly have killed her. Do you guys know the trauma that woman went thru? Lastly, if Ibori has been jailed properly or killed when he stole creditcards in the UK or roofing sheets in Nigeria, Delta State wld have been saved all his troubles. Small thief today graduates into cultist, Armedrobber, millitant,kidnapper,politician and legislathives 2mrw