Krēmers: Esmu laimīgs, ka mana pilsēta kļuvusi par Eiropas kultūras galvaspilsētu , Mixnews.lv

Krēmers: Esmu laimīgs, ka mana pilsēta kļuvusi par Eiropas kultūras galvaspilsētu

фото

Rīga 2014 | 2014. gada 5. martā plkst. 17:04

Piektdien, 7.martā kultūras pilī "Ziemeļblāzma" ar izcilā vijolnieka Gidona Krēmera un viņa orķestra "Kremerata Baltica" koncertu sāksies pirmais Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas koncertu cikls "Dzimuši Rīgā".

Trešdien, 5.martā "Radi un draugi" viesnīcā notika preses konference, kurā piedalījās nodibinājuma "Rīga 2014" vadītāja Diāna Čivle, orķestra "Kremerata Baltica" direktore Ingrīda Zemzare un pianists Andrejs Korobeiņikovs, kurš 7.martā arī uzstāsies kopā ar orķestri, bet pēc tam viņu sagaida koncerti Madonē un Rēzeknē.

фото

Andrejs Korobeiņikovs viesojās radiostacijā Baltkom

"Esmu ļoti priecīgs, ka mana dzimtā pilsēta kļuvusi par Eiropas kultūras galvaspilsētu," tīrā latviešu valodā sacīja Gidons Krēmers. "Rīgā es vienmēr jūtos kā mājās, jo mans vectēvs te bija konservatorijas profesors, mamma spēlēja Latvijas radio orķestrī, bet es pats mācījos E. Dārziņa skolā un tieši Rīgā 17 gadus atpakaļ notika "Kremerata Baltica" pirmais koncerts."

Runājot par koncerta programmu, Kremērs uzsvēra, ka pirmajā daļā tiks atskaņoti Volfganga Amadeja Mocarta un Friderika Šopēna klasiskie darbi, bet otraja daļā skatītājus sagaida Mečislava Veinberga kvintets klavierēm. Krēmers pats esot piedalījies Veinberga skaņdarba instrumentācijā, lai to pārliktu orķestrim un klavierēm. Pilno skaņdarba aranžiju veicis Andrejs Puškarevs.

фото

Pēc Kremēra domām, Veinbergs, kurš bija draugos ar Šostakoviču, ir viens no interesantākajiem un nepelnīti aizmirstiem 20.gadsimta komponistiem.

"Jāpiebilst, ka koncerts notiks jau atjaunotajā kultūras pilī "Ziemeļblāzma", un mēs esam ļoti priecīgi, ka programma "Rīga 2014" atklāj jaunas vietas galvaspilsētas kultūras kartē," uzsvēra Diāna Čivle.

"Šogad jūlijā arī notiks tradicionālais festivāls "Kremerata Baltica". Viens no festivāla koncertiem norisināsies Rīgā. Koncerts tiks organizēts sadarbībā ar Žaņa Lipkes memoriālu.

Žanis Lipke Otrajā pasaules kara laikā izglāba 56 Rīgas geto ieslodzītos no nāves, tāpēc koncertā tiks atskaņots komponista Artūra Maskata jaunais darbs, kurš speciāli tika uzrakstīts par godu Žanim un viņas sievai Johannai," sacīja "Kremerata Baltica" direktore Ingrīda Zemzare.

"Es tikko saņēmu notis un varu tikai pateikt, ka tas ir tango, kurš saucās "Pusnaktī, Rīgā," piebilda Krēmers.

фото

Pēc preses konferences noslēgšanas Gidons Krēmers ekskluzīvā intervijā MIX TV norādīja, ka viņš ir ļoti priecīgs, ka "Kremerata Baltica" orķestra sastāvā ietilpst jaunie mūziķi – "tie, kuriem deg acis". Viņš ar smaidu sejā piebilda, ka viņš "nepasniedza [mūziku], bet savu skolu gan nodibināja."

Koncertu cikls "Dzimuši Rīgā" ir viens no Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas muzikālajiem notikumiem, kurā uzstāsies Rīgā dzimušās akadēmiskās mūzikas izcilības – Gidons Krēmers, Baiba Skride, Miša Maiskis, Mariss Jansons un daudzie citi pasaules slavu guvuši mūziķi.

17.maijā pl.19:00 Latvijas Nacionālajā operā koncertu ciklu "Dzimuši Rīgā" turpinās operdziedātāja Inga Kalna, kura sniegs solokoncertu ievērojamā britu diriģenta Džuliana Reinoldsa muzikālajā vadībā. Dziedātājas koncerta programmā būs Gaetāno Doniceti, Džoakīno Rosīni, Džuzepes Verdi un citu komponistu mūzika. Biļetes uz Ingas Kalnas koncertu var iegādāties Latvijas Nacionālās operās biļešu kasēs.

Savukārt kā intervijā MIX TV pavēstīja nodibinājuma "Rīga 2014" vadītāja Diāna Čivle, par programmas kulmināciju kļūs galā koncerts, kas notiks 6.jūlija vakarā atvertajā koncertzālē pie Latvijas Nacionālās operas.

Koncertu cikls "Dzimuši Rīgā" noslēgsies ar Marisa Jansona un Bavārijas Radio orķestra koncertu operā 7.novembrī. Jansons koncertu veltīs savam tēvam - diriģentam Arvīdam Jansonam, godinot viņu 100 gadu jubilejā.

фото

Biļetes uz "Kremerata Baltica" koncertu, kas notiks 7.martā, kultūras pilī "Ziemeļblāzma" var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

фото

фото

Komentāri