Pirmo reizi Latvijā notiks "Noderīgu zināšanu un ne-zināšnu melnais tirgus", Mixnews.lv

Pirmo reizi Latvijā notiks "Noderīgu zināšanu un ne-zināšnu melnais tirgus"

фото

Rīga 2014 | 2014. gada 27. martā plkst. 08:12

Sestdien, 5.aprīlī, Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros no pl.18:00 līdz 22:30 Sapņu fabrikā (Lāčplēša ielā 101, Rīgā) pirmo reizi Latvijā norisināsies interaktīvs projekts "Noderīgu zināšanu un ne-zināšnu melnais tirgus".

Vairāk nekā 60 eksperti, kas pārstāv antropoloģiju, filozofiju, jurisprudenci, literatūru, medicīnu, mūziku, teātri, vizuālo mākslu un citas jomas, būs sastopami vienuviet, lai piedāvātu apmeklētājiem pusstundu garas individuālas sarunas par uzlabotu, salabotu un beigtu ķermeni.

Vācu kuratores Hannas Hurcigas interaktīvais projekts "Noderīgu zināšanu un ne-zināšnu melnais tirgus" jau 15 reizes noticis citās Eiropas un Tuvo Austrumu pilsētās, un katru reizi tam tiek izstrādāta īpaša tēma.

Rīgas tēma ir saistīta ar jautājumiem par to, kā tuvākā un tālākā nākotnē cilvēks sadzīvos ar straujo tehnoloģiju attīstību medicīnā un citās sfērās, kas ietekmē cilvēka mūža ilgumu un attieksmi pret dzīvību un nāvi. Par mūsu ķermeņa mākslīgām modifikācijām, palīgierīcēm un iespējamiem uzlabojumiem runās sirds ķirurģijas, cilmes šūnu izpētes, transplantoloģijas, onkoloģijas, ortopēdijas, medicīnas ētikas, bioētikas un filozofijas eksperti.

Mākslinieciskas un zinātniskas atbildes uz jautājumu – cik daudz uzlabojumu mūsu ķermenis spēs panest, pirms kļūsim sev sveši? – meklēs populārās kultūras, zinātniskās fantastikas, kiborgu teoriju, transhumānisma un datorzinātnes eksperti. Un ne mazāk svarīga būs iespēja runāt arī par beigtu ķermeni. Par to brīdi, kad viss norimst zārkā. Kad atlicis vien pāris juridisku un birokrātisku klapatu. Un dažas dziesmas.

Rīgas "Zināšanu melnajā tirgū" piedalīsies antropologi Ieva Raubiško, Klāvs Sedlenieks un Mārtiņš Boiko, biotehnoloģe Inese Čakstiņa, filozofi Arnis Rītups, Ivars Neiders un Vents Sīlis, ģimenes ārsti Ilze Aizsilniece un Edgars Mednis, juristi Solvita Olsena un Ronalds Rožkalns, kardioķirurgi Andrejs Ērglis, Aris Lācis un Romans Lācis, mākslinieki Artūrs Riņķis, Ivars Drulle, Kārlis Vītols un Krists Pudzēns.

Projektā piedalīsies arī mūziķi Ilga Reizniece un Edmunds Vizla, rakstnieki Ieva Melgalve un Jānis Joņevs, režisori Laila Pakalniņa, Māra Ķimele un Pēteris Krilovs un citi eksperti, ar kuriem apmeklētājiem būs iespējams par 1 eiro iegādāties pusstundu garu individuālu sarunu par viņu piedāvāto tēmu.

Vakara gaitā eksperti sēdīsies pie 30 telpā izvietotiem galdiņiem un ik pa pusstundai pieņems klientus. Reģistrēties sarunām iespējams tikai uz vietas Sapņu fabrikā 5.aprīlī no pl.18:00, turklāt ik stundu tiks pārdotas sarunas tikai uz nākamo sarunu raundu – tātad no pl.18:00 varēs iegādāties sarunas ar pirmajiem 30 ekspertiem, kas sāksies pl.19:00, pēc tam tiks laistas pārdošanā nākamās 30 sarunas utt.

Taču "Noderīgu zināšanau un ne-zināšnu melnajā tirgū" ir padomāts ne tikai par veiksminiekiem, kam izdosies dabūt vietu pie eksperta galdiņa. Ikvienam apmeklētājam būs pieejams uztvērējs ar austiņām, ar kura palīdzību varēs klausīties kādu no septiņiem "Melnā tirgus radio" kanāliem, sēžot skatītāju vietās.

Sešos kanālos katru pusstundu tiks raidītas citas sešas sarunas, bet septītajā kanālā būs iespējams sekot mikrobiologa un TV sejas Jura Šteinberga komentāram par "Zināšanu melnā tirgus" norisi.

Paralēli būs iespējams arī noskatīties Lailas Pakalniņas dokumentālo filmu "Četrdesmit divi" par maratona skriešanu un Hannas Hurcigas video instalāciju "Nāves valstība", kuras centrā ir aktrise, kas regulāri atveido līķus kinofilmās.

Ieeja uz pasākumu ir bez maksas.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu organizē Nodibinājums "Rīga 2014" sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. "Rīga 2014" programmas partneris ir Lattelecom, kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

Komentāri