Pie Ministru kabineta uzstāda četras neparastas skulptūras (FOTO), Mixnews.lv

Pie Ministru kabineta uzstāda četras neparastas skulptūras (FOTO)

фото

Rīga 2014 | 2014. gada 27. martā plkst. 17:07

Ceturtdien, 27.martā, pretī Ministru kabineta ēkai uzstādīta instalācija no četrām skulptūrām ar nosaukumu "Pieminekļu karš".

Tagad rīdzinieki var aplūkot imperatora Vilhelma I statuju, skulptūru "Madonna uz mēness sirpja", latviešu mākslinieka Gustava Kluča darba kopijas instalāciju "Visu zemju proletārieši, savienojieties!" un melnādainu lelli Bārbiju, kas ietērpta zviedru tautastērpā. Instalācija novietota bijušā Ļeņina pieminekļa vietā.

фото

Projekts "Pieminekļu karš" ir daļa no "Rīga 2014" programmas. Katrs darbs radīts ar savu domu, kas kopumā simbolizē četru kultūru - vācu, zviedru, poļu un krievu - ietekmi un ideoloģiju Latvijā.

Poliju un kristiānismu simbolizē Jaunava Marija, Vāciju un nacionālisma ideju - ķeizara Vilhelma I statuja, Krieviju un proletariāta kultūru - Gustava Kluča darbs.

фото

Melnādainā Bārbija simbolizē Zviedriju, kas atšķirībā no citiem darbiem, nav neviena reāla mākslas darba kopija. Kā intervijā MIX TV pastāstīja idejas autors un projekta kurators, mākslinieks Aigars Bikše, neparasto Bārbiju viņš ieraudzījis un iegādājies vietnē "eBay".

Lelle simbolizē popkultūru un globalizācijas radīto dilemmu - sabiedrība cenšas būt atvērta un toleranta un vienlaikus balstīties tradīcijās.

фото

Mākslinieks Aigars Bikše

фото

Latvijas Mākslas muzeja direktore Māra Lāce (pa labi)

Instalācijas priekšā novietots podests, kurā ikviens var uzkāpt un nofotografēties vai nu ar skulptūrām, vai viens pats, tādējādi arī katrs pats simboliski varēs kļūt par pieminekli.

фото

Savukārt otrā pusē postamentam novietots ekrāns, kurā var lasīt vizuālu stāstu par Latvijas zemei pāri gājušām četru valstu varām un ar to saistītajām personībām.

"Pieminekļu kari" ir viens no Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas projektiem, un tas Brīvības ielā būs skatāms līdz 26.oktobrim.

Komentāri