Latviešu komponistu darbi iedvesmo radīt baletu "Trīs tikšanās"

фото

Rīga 2014 | 2014. gada 18. aprīlī plkst. 09:07

Sestdien, 26.aprīlī, Latvijas Nacionālajā operā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas ietvaros notiks trīs baleta viencēlienu "Trīs tikšanās" pirmizrāde.

Tie ir darbi, kuros satiekas trīs izcili mūsdienu latviešu komponisti un trīs pasaulē ievēroti, augstu vērtēti horeogrāfi.

"Tieši jaunrade Rīga 2014 programmā ir tas, kā ieguldījumu Latvijas kultūrā pa īstam spēsim novērtēt tikai tad, kad šis Eiropas kultūras gads būs beidzies," komentē Rīga 2014 mākslinieciskās padomes loceklis un programmas tematiskās līnijas "Okeāna alkas" kurators Uģis Brikmanis.

Šis iestudējums ir īpašs notikums – tā ir iespēja ieraudzīt, kā latviskajai mentalitātei raksturīgās noskaņas, izteiktas mūzikā, izjūt un interpretē dažādu nacionalitāšu laikmetīgā baleta meistari.

Pētera Vaska ziemeļnieciski lakoniskajai mūzikai savu versiju piedāvā jaunā horeogrāfijas zvaigzne no Argentīnas Demiss Volpi, kurš šobrīd ir Štutgartes baleta horeogrāfs. Riharda Dubras mūzika, kas suģestē ar intensīvu garīgo pārdzīvojumu, iedvesmojusi Bratislavas baleta māksliniecisko vadītāju Mario Radačovski. Savukārt Georga Pelēča gaišo, sirsnīgo skaņu pasauli dejas valodā ietērpusi izcilā primabalerīna Bridžeta Breinere no Amerikas Savienotajām Valstīm, kura nesen uzmirdzējusi arī kā horeogrāfe.

Trīs jaunu baletu pasaules pirmizrādes izdejos Latvijas Nacionālais balets. Pie diriģenta pults – Atvars Lakstīgala, mūziku atskaņos Latvijas Nacionālās operas orķestris un solisti.

Iestudējumu "Trīs tikšanās" varēs noskatīties 26. un 27.aprīlī, kā arī 18.maijā.

Biļetes pieejamas Latvijas Nacionālās operas un "Biļešu Paradīzes" kasēs visā Latvijā, kā arī internetā: www.bilesuparadize.lv.

Komentāri