Sarkandaugavā varēs vingrot bez maksas, Mixnews.lv

Sarkandaugavā varēs vingrot bez maksas

фото

Rīga 2014 | 2014. gada 28. aprīlī plkst. 07:52

Ceturtdien, 1. maijā, pl.15:00 Sarkandaugavā, Alekša skvērā, Alekša un Tilta ielu krustojumā tiks atklāts projekts VINGROTAVA – dizaina projekts, kura laikā šogad Rīgā tiks iekārtotas piecas publiski pieejamas vertikālas vingrotavas, unikāla vingrošanas rīku kolekcija un pareizas lietošanas apraksti pilsētas publiskajā telpā.

Projekts notiek Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros ar mērķi labiekārtot pilsētvidi un uzlabot iedzīvotāju veselību un labsajūtu.

Pirmā vertikālā VINGROTAVA tiks atklāta Sarkandaugavā ar horeogrāfa Dmitrija Gaitjukeviča un vingrotāju apvienības Limitless Workout unikālu priekšnesumu, kas atklās cilvēka fiziskā spēka robežas un popularizēs veselīgu dzīvesveidu. Pl.17:30 pasākuma apmeklētājiem būs iespēja konsultēties ar profesionāliem vingrotājiem, pārbaudīt sava spēka robežu un stiprākajam dalībniekam tikt pie VINGROTAVAS stieņa.

Visas dienas garumā notiks konkursi, kuros varēs iegūt dažādas balvas. Pasākums notiks kopā ar Alekša skvēra labiekārtošanas projekta atklāšanu, kuras programmā būs cirka mākslinieku priekšnesumi, DJ, kustību performances un pikniks.

VINGROTAVA ir pilsētas labiekārtošanas projekts, kas paredz uzstādīt jaunas īpaša dizaina vertikālās vingrotavas piecās Rīgas apkaimēs. Ideja par jauna vingrošanas inventāra radīšanu pilsētvidei radās, vērojot mūsdienu cilvēku mazkustīgo dzīvesveidu, kas paredz ierobežotu kustību un monotonu darbību kopumu ikdienā gan darba specifikas, gan pilsētvides labiekārtojuma dēļ.

Šādā situācijā būtisks ir laiks, kuru pilsētnieks pavada pilsētas publiskajā telpā un tas, ko pilsēta spēj piedāvāt pilsētniekam. VINGROTAVA ir labs piemērs, kā dizains var ietekmēt sociālos procesus pilsētā.

VINGROTAVA ir viens no "Rīga 2014" projekta "Garā pastaiga" notikumiem, kas aicina pievērst uzmanību dizaina lomai dzīves kvalitātes uzlabošanā. Projekta autori – dizaina studija "Rijada" un dizainers Kristaps Grundšteins tic, ka dizains var labvēlīgi ietekmēt sociālu procesu gaitu.

"Garā pastaiga" vedina ikvienu domāt par apkārtējās vides labiekārtošanu un lietošanu. Projektu īsteno dizaina studija "Rijada" sadarbībā ar SIA "Design Catering".

Komentāri