Ar vafeļu cepšanu un selfijiem atklāj kultūras vasarnīcu Esplanādē (FOTO, VIDEO), Mixnews.lv

Ar vafeļu cepšanu un selfijiem atklāj kultūras vasarnīcu Esplanādē (FOTO, VIDEO)

фото

Rīga 2014 | 2014. gada 30. aprīlī plkst. 16:47

Otrdien, 29.aprīlī, tika atklāta Eiropas kultūras galvaspilsētas kultūras vasarnīca "Esplanāde 2014".

Kultūras vasarnīcas atklāšanā namamātes lomā iejutās nodibinājuma "Rīga 2014" vadītāja Diāna Čivle, aicinot Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieku Andri Ameriku, "Rīga 2014" partnera "Lattelecom" valdes priekšsēdētāju Juri Gulbi un ERGO valdes locekli Ingrīdu Ķirsi pirmos iesaistīties kultūras vasarnīcas aktivitātēs.

фото

фото

фото

Par sadarbības uzsākšanu ar "Rīga 2014" paziņoja un oficiālo saldējumu "Ekselence" dubultajā šokolādes glazūrā prezentēja AS "Rīgas piena kombināts" valdes priekšsēdētājs Normunds Staņēvičs.

Sadarbību ar "Rīga 2014" šosezon uzsāk arī AS "Laima". AS "Laima" valdes priekšsēdētājs Rolands Gulbis viesus cienāja ar savu saldumu sortimentu, pavēstot par pasākumiem, kas šogad ļaus Rīgu iepazīt kā leģendāru saldumu pilsētu.

фото

фото

фото

фото

"Visa gada garumā būs gan koncerti, gan izstādes, bet būs arī izklaide un atpūta. Viss, ko mēs ikdienā darām, un kā mēs viens pret otru izturamies, ir kultūra," portālam Mixnews.lv pastāstīja nodibinājuma "Rīga 2014" vadītāja Diāna Čivle.

фото

фото

Čivle arī pavēstīja, ka viņas pasākumu tematiskā līnija ir Rīgas karnevāls.

"Visa gada garumā man ir pasākumi, kurus es virzu. Šobrīd es fanoju par pasākumu, kas notiks Ķipsalā - "Magic Dance", kurā tiks pārstāvēti visi urbānās dejas žanri," piebilda Čivle.

фото

фото

фото

Tikmēr kā intervijā portālam Mixnews.lv sacīja "Lattelecom" valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis, Rīgā kultūras programmas ietvaros būtu jāorganizē izrādes un kinofilmu seansi.

фото

"Es domāju, kamēr ir labs laiks, vajadzētu rīkot dažādas izrādes vai kinofilmu skatīšanos, kas tagad ir populāri. Vajadzētu rīkot arī sporta sacensības, tādas, kā, piemēram, Rīgas maratons, kas būs pēc divām nedēļām," pastāstīja Gulbis.

Runājot par "Rīga 2014" pasākumiem, kurus "Lattelecom" atbalsta jau trešo gadu, Gulbis uzsvēra, ka ar jauno tehnoloģiju palīdzību var sniegt plašāku pieeju kultūras vērtībām.

фото

"Nav nekāds noslēpums, ka Latvijā ir Eiropā ātrākais internets. Internets ir veids, kā jūs varat apskatīt daudz vairāk dažādas kultūras vērtības īsākā laika posmā un redzēt lietas, kurām nevarat būt klāt," atzina Gulbis.

Savukārt kā portālam Mixnews.lv pastāstīja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (GKR), pasākumu organizēšanā tika ieguldīti aptuveni 20 miljoni eiro.

фото

фото

"No šīs summas lielākā daļa ir no pilsētas budžeta. Šī gada laikā notiek vairāki simti dažādu pasākumu. Šogad plānojam sagaidīt rekordaugstu tūristu skaitu - vairāk nekā divus miljonus. Tas nozīmē, ka iegūsim arī ekonomiski, kā pilsēta, kas arī ir mūsu mērķis," norādīja Ameriks.

Vicemērs arī aicināja visus iepazīties ar internetā pieejamo Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmu un kultūras vasarnīcas norisēm kultūras portālā "www.riga2014.org".

фото

"Esplanāde 2014" strādās no 29. aprīļa vakara līdz 5.oktobrim katru dienu no pl.12:00 līdz pl.20:14 (vai līdz pasākuma beigām). Visi pasākumi kultūras vasarnīcā būs bez maksas.

фото

фото

фото

фото

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu organizē nodibinājums Rīga 2014 sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija.

"Rīga 2014" programmas partneris ir "Lattelecom", kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu. Iespēju ikvienam bez raizēm baudīt kultūras vasarnīcas norises un citus Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumus nodrošina "Rīga 2014" oficiālais apdrošinātājs ERGO.

фото

фото

фото

фото

фото

Fotogaleriju no pasākuma var apskatīt ŠEIT

Foto: Kaspars Garda, Riga 2014, Natasha She, mixnews.lv

Komentāri