Norisināsies ielu mākslas festivāls (FOTO), Mixnews.lv

Norisināsies ielu mākslas festivāls (FOTO)

фото

Rīga 2014 | 2014. gada 3. maijā plkst. 19:27

No 13. līdz 17.maijam, "Rīga 2014"programmas ietvaros tiek organizēts ielu mākslas festivāls "Blank Canvas: Art-ground, play-ground, crime-ground". Festivāla mērķis ir raisīt diskusiju sabiedrības un profesionāļu vidēpar ielu mākslas vietu pilsētvidē.

Eiropāun daudzviet pasaulēkvalitatīva ielu māksla daudz retāk tiek asociēta ar kriminālu darbību un privātīpašuma bojāšanu, bet gan pamazām kļūst par ietekmīgu mākslas tirgus daļu un sabiedrības spoguli.

Festivāla organizētāju mērķis ir izglītot sabiedrību par ielu mākslu, iepazīstināt ar veiksmīgiem citu Eiropas pilsētu piemēriem, kur ielu māksla ir integrējusies pilsētas vidē, veidojot kultūras kvartālus, tādējādi ne tikai piesaistot tūristus, bet arīļaujot attīstīties mākslas formai, kuru līdz šim ir novērtējis šaurs sabiedrības loks.

Festivāls sniedz iespēju ikvienam interesentam iepazīties ar ielu mākslas žanra dažādību. Festivālāparedzētas vairākas starptautiski atzītu mākslinieku un teorētiķu lekcijas, apaļāgalda diskusija un darba grupas, kurās profesionālu ielu mākslinieku vadībāikvienam būs iespēja piedalīties legālu mākslas objektu izveidošanāRīgas pilsētvidē. Šis pasākumu kopums piešķirs festivālam teorētisku kontekstu, veidojot dziļāku izpratni par ielu mākslas tapšanas iemesliem, procesu un estētiskajām vērtībām.

Festivāla laikālekcijas par ielu mākslu vadīs ielu mākslas teorētiķis Tobias BarenthinLindblad, urbāniste un pilsētpētniece Evelīna Ozola un Gdaņskas ielu mākslas kvartāla pārstāve Barbara Sroka.

фото

Savukārt kvalitatīvus ielu mākslas objektus Rīgas pilsētvidē, kopāar darba grupas interesentiem veidos šādi mākslinieki: ROA, M-CITY, HOP LOUIE, MATTHEW TULLY, MONEYLESS, KIWIE, Dainis Rudens, FROST, Aigars Mamis, TRON un Paulis Liepa. Tāpat arīinteresentiem būs iespēja izveidot Rīgas urbāno alfabētu.

Tuvojoties ielu mākslas festivālam "Blank Canvas: Art-ground, play-ground,crime-ground", rīdzinieki un pilsētas viesi tiek arī aicināti izveidot pirmo interaktīvo kvalitatīvas ielu mākslas Rīgas karti. Karte, kurā plānots apkopot kvalitatīvākos un vairāk vai mazāk populāros ielu mākslas objektus, kas atrodami Rīgā, pieejama festivāla oficiālajā mājas lapā www.blankcanvas.lv, kur ikviens var iesūtīt viņaprāt veiksmīgāko ielu mākslas objektu. Festivāla organizētāji, sadarbojoties ar šī mākslas žanra ekspertiem, izvērtēs iesūtītā mākslas darba atbilstību un, ja tas atbildīs formātam, tas tiks iekļauts pirmajā Rīgas interaktīvajā ielas mākslas darbu kartē.

Papildu informācija par festivālu "Blank Canvas: Art-ground, play-ground,crime-ground" pieejama mājas lapā: www.blankcanvas.lv, kā arī Facebook.com, un Twitter kontā.

фото

Festivālu rīko "Ideju institūts" un "Associatespartners&sons", atbalsta Rīgas dome un WARP.

Komentāri