PVD varētu atcelt cūku mēra dēļ noteikto īpašo uzraudzību, Mixnews.lv

PVD varētu atcelt cūku mēra dēļ noteikto īpašo uzraudzību

фото

Sabiedrība | 2013. gada 2. janvārī plkst. 16:18

Šodien Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) sācis atkārtotas cūku pārbaudes visās zemnieku saimniecībās Piedrujas un Svariņu pagastā, kur patlaban klasiskā cūku mēra dēļ ir noteikta īpašas aizsardzības un uzraudzības zonas.

Ja laboratorisko izmeklējumu rezultāti cūku asinīs neuzrādīs mēra antivielas vai vīrusu, nākamnedēļ aizsardzības un uzraudzības zonas varētu tikt atceltas, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāve Ilze Meistere.

Patlaban cūku mēra dēļ PVD visām zemnieku saimniecībām Piedrujas un Svariņu pagastos ir noteicis aizsardzības zonu trīs kilometru rādiusā un uzraudzības zonu desmit kilometru rādiusā. Šajās zonās aizliegts pārvietot cūkas no saimniecības uz saimniecību, kā arī bez PVD atļaujas nedrīkst pārvietot arī citus mājdzīvniekus.

"Atceļot šos ierobežojumus, uz saimniecībām attieksies tikai kopējie karantīnas teritorijā noteiktie ierobežojumi. Galvenie no tiem - jānodrošina cūku turēšana telpās, izslēdzot to kontaktu ar meža dzīvniekiem. Pie ieejas dzīvnieku novietnē jābūt dezinfekcijas paklājiem. Mājas cūku pārvietošana karantīnas zonā ir jāsaskaņo ar PVD, dzīvās cūkas drīkst pārvietot tikai inficētās teritorijas robežās. Aizliegts laist pārtikas apritē inficētajā teritorijā nomedīto mežacūku gaļu. Visas nomedītās mežacūkas laboratoriski jāizmeklē, un tās nedrīkst izvest ārpus inficētās teritorijas," norādīja Meistere.

Tikmēr PVD turpina saimniecību pārbaudes iepriekš noteiktajā karantīnas zonā, kas stiepjas līdz pat Igaunijas robežai. Līdz šim klasiskā cūku mēra inficētajā teritorijā PVD ir pārbaudījis 1412 saimniecības. Jauni mājas cūku saslimšanas gadījumi ar klasisko cūku mēri nav konstatēti.

Kā ziņoja portāls Mixnews, klasiskais cūku mēris pērn 26.novembrī konstatēts trijās Latgales saimniecībās - divas no tām atrodas Piedrujas pagastā, bet viena - Svariņu pagastā. Visas 14 inficētās cūkas likvidētas, savukārt saimniecībās veikta dezinfekcija.

Foto: mixnews.lv

Komentāri