Lindermans: "Likteņa ironija" nepatīk nacionālistiem dēļ tās sižeta, Mixnews.lv

Lindermans: "Likteņa ironija" nepatīk nacionālistiem dēļ tās sižeta (17)

фото

Sabiedrība | 2013. gada 3. janvārī plkst. 11:45

Lai saprastu, kādēļ filma "Likteņa ironija, jeb vieglu garu!" satrauc nacionāli noskaņotus latviešus, ir jāpievērš uzmanība filmas sižetam, savā "Facebook" profilā paziņojis partijas "Par dzimto valodu!" (PDzV) līderis Vladimirs Lindermans.

"Saprotams, kāpēc "Likteņa ironija" satrauc nacionālistus. Atcerēsimies sižetu: piedzēries krievu barbars ieņem (okupē) svešu dzīvokli. Vēl vairāk, savaldzina svešu līgavu, kuras lomu spēlē poļu (lasi: austrumeiropas, civilizēta) aktrise. Manuprāt, zemteksts ir skaidrs. Bet dziesmiņa par vagoniem - ir sāpīgs atgādinājums par deportācijām", raksta Lindermans.

Kā jau ziņoja MixNews, iepriekš bijušais Latvijas diplomāts Normunds Vasariņš savā profilā sociālajā tīklā "Twitter" pauda viedokli, ka mūsu sabiedrība kļūs par patiesi rietumniecisku tad, kad tās "krējums" pārtrauks ik jaungadu jūsmot par populāro PSRS Jaungada filmu.

Filmas aizstāvēšani uzņemās Saeimas vice-spīkers Andrejs Kļementjevs (SC): "Es domāju, ka ir nepieļaujami censties rediģēt un cenzēt šedevrus, kuri radīti PSRS. Ļaudis, kuri to mēģina darīt, savā būtībā ne ar ko neatšķiras no tiem, kuri pagājušā gadsimta 30tajos gados dedzināja grāmatas un bibliotēkas".

Foto: mixnews.lv

Komentāri 17
par latviešu pašapziņupirms 6 gadiem
Vai nav dīvaini, ka viena latvieša personīgais viedoklis izraisījis tādu histērijas lēkmi it kā varenajā un pašpietiekamajā Krievijā?! Grūti to vērtēt savādāk, kā par mazvērtības kompleksu izpausmi. Taču šādas kaimiņvalsts provokācijas allaž ir arī pārbaudījums katra latvieša pašcieņai. Tāpēc skumji, ka tik daudzi plašsaziņas līdzekļi un to produkcijas patērētāji Latvijā uzķērusies uz banālu Krievijas mediju provokāciju.
Nav brīnums, ka iespēju par sevi atgādināt izmantojis politiskais āksts Lindermans. Bet Saeimas priekšsēdētājas biedra A.Klementjeva vārdi par „cenzūru” parāda loģiskas domāšanas mazspēju: viena cilvēka personīgais viedoklis nekādi nevar būt cenzūra. Citādi ir ar augsta ranga politiķa, vēlētas amatpersonas vēršanos pret kāda pilsoņa tiesībām paust savu viedokli publiskajā telpā.
Visbeidzot, cilvēki, nekaitētu arī pašiem padomāt! Kas tad bija pausts Krievijas histēriju sacēlušajā komentārā? Ka ir absurds jau ceturto gadu desmitu, kopš padomju okupācijas laika gadu mijā rādīt vienu un to pašu filmu, jo bezdomu rutīna atstāj apstulbinošu iespaidu uz cilvēku prātiem - par to liecina arī daudzu komentāru primitīvisms.
Varbūt krievijā ar šo gadu mijas rutīnu jau tā saraduši, ka apšauba jauna gada iesākšanās iespēju bez attiecīgās filmas, bet Latvijas laiks tomēr par pāris stundām atšķiras no ex-padomijas pulksteņiem. Dīvaini, ka to nav pamanījuši TV3 un LNT programmu plānotāji. Šī padomju relikta iekļaušana divās Latvijas programmās liecina, ka dziļa krīze skārusi ne tikai sabiedrisko televīziju.
Varbūt nedomāšanas inercē apjukušos prātus apskaidros paša filmas autora Eldara Rjazanova viedoklis (avīzē "Rossijskaja gazeta"): ”...principā Vasariņa kungam ir pilnīga taisnība. Arī es esmu sašutis un neapmierināts ar to, ka manu filmu atkal un atkal demonstrē Jaungadā un jebkuros citos svētkos tik daudzus gadus pēc kārtas. Tas ir patiešām neciešami!"
Andrejspirms 6 gadiem
Slima cilvēka slimi murgi. Es esmu vēl radikālāks nacionālists par to joski, bet nevienu gadu tā filma nepaliek neskatīta.Kaut vai patiesi lieliskās aktieru spēles dēļ. Piedevām tā ir smalka ņirgāšanās par padomju dzīvi
bet....pirms 6 gadiem
,,loti skaista filma,, ka viens piedzeries tipins ,izjauca toposo gimeni!!!!!!