Ūdens Ogres upē pārsniedz pavasara plūdu līmeni, Mixnews.lv

Ūdens Ogres upē pārsniedz pavasara plūdu līmeni

фото

Sabiedrība | 2013. gada 3. janvārī plkst. 15:57

Ūdens līmenis Ogres upē ir mazliet krities, bet pašreizējā situācija ir smagāka un nopietnāka nekā pavasara plūdu laikā, aģentūrai LETA pastāstīja Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs.

Viņš norādīja, ka nav iespējams pilnībā pateikt, ka pie visiem plūdiem, kas bijuši un būs Ogres upē, vainojama Ogres hidroelektrostacija (HES), tomēr skaidrs, ka Dārziņu teritorija atrodas HES ietekmes zonā.

Apstākļi, kādos katru reizi rodas plūdi, ir cita lieta, tomēr pašvaldība jau pagājušajā gadā tikusies ar HES īpašnieku un pieprasījusi, lai tiktu pildīti HES ekspluatācijas noteikumi. Šajā gadījumā noteikumos ir ierakstīts konkrēts ūdens līmenis, kuru nedrīkst pārsniegt, pretējā gadījumā nepieciešama ūdens līmeņa regulācija HES teritorijā. HES apsaimniekotāja reakcija bijusi novēlota.

Pašvaldībā ir apspriesti dažādi varianti situācijas risināšanai - dambja būvniecība, notekūdeņu savākšana, HES darbības regulēšana. Tomēr lētākas izmaksas un lielāka garantija, ka plūdi iedzīvotājus vairs neapdraudēs, ir izskatīt iespēju Dārziņu teritorijā dzīvojošos iedzīvotājus pārcelt uz drošāku vietu un kompensēt radušos zaudējumus.

Novada domes priekšsēdētājs jau runājis ar vairākiem iedzīvotājiem, kuri saprot, ka plūdos cietušo ēku turpmākā ekspluatācija vairs nebūs tāda kā iepriekš - ēkas pamati ir samirkuši, nākot jaunam aukstuma vilnim, tie sasals un sāks drupt.

Kā ziņoja portāls Mixnews, vakar Ogres novada Ogresgala pagasta Dārziņos sācis strauji celties ūdenslīmenis Ogres upē, un uz sauszemi tika evakuēti septiņi iedzīvotāji, bet četri iedzīvotāji no evakuācijas atteikušies.

Lai novērstu plūdus Ogres upē pirms neilga brīža tika atvērts dambis.

Foto: blog.artnn.ru

Komentāri