Diena pēc vētras: Bez elektrības vēl 10 000 "Sadales tīkla" klientu (Papildināts 20:19, FOTO), Mixnews.lv

Diena pēc vētras: Bez elektrības vēl 10 000 "Sadales tīkla" klientu (Papildināts 20:19, FOTO)

фото

Sabiedrība | 2013. gada 29. oktobrī plkst. 20:20

Pl. 20:19 Izdevies atjaunot elektroenerģijas piegādi lielākajai daļai klientu, kuri vētras dēļ bija palikuši bez elektrības. Elektrības padeve vēl nav atjaunota 10 000 "Sadales tīkla" klientu, informēja AS "Sadales tīkls" preses sekretāre Ilze Rubene.

Dienas gaitā elektroenerģijas piegādes atjaunošanu nodrošināja 442 brigādes, kurās iesaistīti 1163 cilvēki.

Pl. 19:18 Mobilo sakaru operators "Latvijas Mobilais telefons" vētru pārlaidis bez nopietniem traucējumiem, pateicoties akumulatoriem un dīzeļģeneratoriem, ar ko ir aprīkotas vairākas bāzes stacijas. Pašlaik visas bāzes stacijas strādājot pilnvērtīgi un tikai Ventspils apkaimē ir iespējami sakaru traucējumi AS "Sadales tīkli" veikto remontdarbu dēļ, informēja LMT preses sekretāre Elīna Lidere.

"Visās LMT bāzes stacijās ir akumulatoru baterijas, kas ļauj tām bez elektroenerģijas padeves strādāt 4-8 stundas," skaidroja Lidere.

Pl.16:37 Elektroapgāde atjaunota 60 000 AS "Sadales tīkls" klientu, bet lielākā daļa avārijas atslēgumu vidējā sprieguma elektrotīklā tiks novērsti šīs dienas laikā. Taču intensīvs darbs, lai atjaunotu klientu elektroapgādi, turpināsies arī tuvākajās dienās, atzina "Sadales tīkla" valdes loceklis Raimonds Skrebs.

Pl.15:37 Novērsti vētras radīto elektropiegādes traucējumu dēļ izraisītie automātiskās vilcienu kustības vadības sistēmas darbības traucējumi, kuru dēļ otrdien no rīta Krustpils virzienā kavējās vilcienu kustība, informē VAS "Latvijas Dzelzceļš" pārstāvis Māris Ozols.

"Automātiskās vilcienu kustības vadības sistēmas darbības traucējumi novērsti jau ap plkst.13. Protams, daļa vilcienu izkrita no kustības grafika, kamēr to vadība tika veikta telefoniski, bet tagad visu atkal veic automātika un traucējumu vairs nav," sacīja Ozols.

Pl.14:21 Užavā pilnībā bez jumta palikusi daļa Baptistu draudzes nama ēkas, ziņo "Ventasbalss.lv". Vienā no ēkas galiem spēcīgais vējš pilnībā noplēsis šovasar atjaunoto jumtu, bet no krītošajiem kokiem cietuši arī logu stikli.

фото

Užavas draudzes priekšnieks Ziedonis Potapovs skaidro, ka, mainot jumtu, iztērēti visi iekrājumi, tāpēc šobrīd nav īsti skaidrs, kur ņemt līdzekļus remontam, kam nepieciešami apmēram 3000 latu.

Pl.14:00 - Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) kopumā jau 189 reizes devies likvidēt vētras radītos postījumus. Glābšanas darbi bija saistīti ar nolūzušo koku novākšanu no ceļa braucamās daļas un no automašīnām, ar pārrautiem elektrības vadiem, atrautiem reklāmas stendiem u.tml. 141 reizi glābēji novāca kokus no ceļa braucamās daļas, 14 reizes - no automašīnām un septiņas reizes - no ēkām.

Pl.13:21 - Vētra Rīgas parkos nogāzusi desmit kokus, lielākoties Arkādijas parkā un Ēbelmuižas parkā. Nogāzts arī viens koks liepu alejā pilsētas centrā. Tikmēr vairākās upēs Rīgā cēlies ūdens līmenis - to upēs sapūtis dienvidrietumu vējš, kas nāk no jūras puses. Daļēji applūdusi Lucavsalas zemākā daļa Bieķengrāvja pusē - ūdens zālājā vairākus metrus no krasta atstājis gružu sanesumus, daļa zaļās zonas joprojām ir applūdusi vai pārvērtusies dubļos. Lielus bojājumus Lucavsalai ūdens nav nodarījis. Vēja virziena dēļ ūdens līmenis pacēlies arī Buļļupē, kur appludināts netālu no krasta iekārtots bērnu rotaļu laukums. Arī Rīgas kanālā ūdens līmenis ir paaugstināts, kā rezultātā applūdušas pasažieru kuģīšu piestātnes un uz tām izvietotie soliņi.

Pl.13:20 - Vairākās novērojumu stacijās Latvijā pagājušajā naktī sasniegti jauni gaisa temperatūras rekordi 29.oktobra naktij. Pagājusī nakts visā Latvijā bija silta, un gaisa temperatūra daudzviet bija virs plus 10 grādiem, taču visaugstākā gaisa temperatūra fiksēta Dobelē un Rīgā, kur ap pusnakti termometra stabiņš bija pakāpies līdz plus 16,6 grādiem. Bauskā gaiss ap pl.1:00 iesilis līdz plus 15,2 grādiem, bet Skrīveros - līdz plus 15 grādiem.

Sinoptiskās situācijas analīzes rāda, ka ciklons, kas Latvijai atnesa vētru, ir veidojies uz robežas starp kontrastainām gaisa masām, kur tā dienvidu daļā gaiss šai rudens sezonai ir bijis neierasti silts. Latviju šis siltais sektors šķērsoja nakts laikā, tāpēc arī novērotas gaisa temperatūras anomālijas, kad temperatūra nakts laikā nevis pazeminājās, bet paaugstinājās.

Pl.13:18 - vētra, kas pagājušajā naktī un otrdien plosījās lielā daļā Latvijas teritorijas, bijusi 13. stiprākā Latvijas vētru novērojumu vēsturē kopš 1960.gada, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs. Vēl stiprākas par šo 21.gadsimtā bijušas divas 2001.gada novembrī un 2005.gada 8.-9.janvārī, kas pēc sava stipruma tiek ierindota trešajā vietā Latvijā novēroto vētru sarakstā. Pirmajā vietā ir 1967.gadā notikusī vētra, bet otrajā vietā - 1969.gada vētra.

Pl.13:15 - uz dzelzceļa līnijas starp Tallinu un Pērnavu uzkrituši vētras nolauzti koki, tādēļ otrdienas rītā uz laiku apturēta vilcienu satiksme. Igaunijas raidkorporācija ERR vēsta, ka pasažieru vilciens reisā Pērnava-Tallina ieskrējis uz sliedēm nogāztā kokā, taču citi mediji vēsta, ka bloķētais sliežu ceļš aizkavējis pasažieru vilciena izbraukšanu no Pērnavas.

Vētras dēļ Pērnavā arī cēlies ūdens līmenis, pl.8:00 sasniedzot 149,6 centimetrus virs vidējā līmeņa, taču pēc tam ūdens līmenis sācis kristies.

Pl.13:14 - spēcīgās vētras dēļ bez elektrības Igaunijā palikušas aptuveni 62 000 mājsaimniecības, vēsta Igaunijas raidkorporācija ERR. Spēcīgajā vētrā un lietusgāzēs Igaunijā naktī izgāzti koki un norauti jumti, kā arī pārstājušas darboties 6800 apakšstacijas.

Igaunijā vētra lielāko spēku sasniedza pl.7:00 no rīta, kad Igaunijas rietumu salās vēja ātrums sasniedza 33 metrus sekundē. Igaunijas dienviddaļā - Valgā vēja ātrums sasniedza 26 metrus sekundē.

Pl.13:12 - Lietuvā vētras dēļ bez elektroenerģijas palikuši aptuveni 8500 lietotāji, galvenokārt Klaipēdas un Šauļu reģionā, vēsta "Lrytas.lt". Stiprākais vējš reģistrēts Klaipēdas ostā, kur tā ātrums sasniedzis 29 metrus sekundē. No Klaipēdas vētra ar lielāko spēku virzījusies pāri Kretingai, Mažeiķiem un Biržiem.

Glābēji uz izsaukumiem novākt nolauztos kokus kopš pirmdienas vakara devušies 36 reizes. Kauņā un Kretingā glābējiem nācies noņemt no jumtiem pa pusei atrautas skārda loksnes, kas varētu apdraudēt garāmgājējus, bet par nopietnākiem incidentiem Ugunsdzēsības un glābšanas dienests neziņo.

Pl.12:38 - veikalu tīkla "Maxima Latvija" Zīmola un komunikāciju departamenta direktore Viktorija Gulbe atzina, ka elektrības zuduma dēļ Ventspilī nav atvērts veikals "Maxima X" Aleksandra ielā 16, tomēr inženieri strādā kopā ar "Latvenergo" speciālistiem, lai traucējumi pēc iespējas ātrāk tiktu novērsti. Tāpat elektrības zuduma dēļ remontdarbi, lai atvērtu veikalus, patlaban notiek arī Kuldīgā, Rojā un Ludzā.

Pl.12:20 - Bērnu klīniskā universitātes slimnīca vētras laikā piedzīvojusi astoņus elektroapgādes pārrāvumus, kas operatīvi novērsti, pastāstīja slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Reinika. Slimnīcas pārstāve elektroapgādes pārrāvumus raksturoja kā nelielus un sacīja, ka tie nav būtiski ietekmējuši slimnīcas darbu. Kādu laiku gan bijuši traucēti videokameru ieraksti. Arī citas lielākās Rīgas slimnīcas iepriekšējās nakts vētru pārcietušas bez būtiskiem sarežģījumiem.

Pl.12:18 - Vētras radīto postījumu dēļ otrdien darba pilnas rokas arī apdrošināšanas sabiedrībām. "If Apdrošināšanas" Atlīdzību daļas vadītāja Līga Bērziņa informēja, ka pašlaik klienti aktīvi - gan internetā, gan pa telefonu - informē par vētras postījumiem un piesaka atlīdzības. No klientu sniegtās informācijas pašlaik var secināt, ka vairāk postījumu nodarīts īpašumiem Rīgā, Pierīgas rajonos, arī Liepājā, Ikšķilē un Daugavpilī.

Pl.12:05 - Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) aizvadītajā naktī nav saņēmis nevienu izsaukumu, kas būtu saistīts ar stiprajā vējā gūtām traumām, pastāstīja dienesta Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša. Iedzīvotāji gan pamanījušies gūt citas traumas. No pirmdienas rīta līdz otrdienas pl.8:00 dienests saņēmis kopumā 1192 izsaukumus, no kuriem 182 bijuši saistīti ar traumām.

Pl.11:50 - vētras radīto elektrotīklu bojājumu novēršana var aizņemt vairākas dienas. Tiek strādāts, lai prioritāri novērstu 110 kilovoltu līniju bojājumus, kas tālāk var padot spriegumu 20 kilovoltu tīklā.

Pl.11:48 - vētras radīto elektropiegādes pārrāvumu dēļ traucēts gan pasta, gan banku darbs. Elektropiegādes pārrāvumu dēļ var būt traucējumi un kavējumi pasta nodaļu darbībā un piegādē Ventspilī, Kuldīgā, Ugālē, Piltenē, Jūrkalnē, Užavā, Zūrās, Nīkrācē, Vārmē, Turlavā, Alsungā, Gudeniekos, Kolkā, Dundagā, Rojā, Valdemārpilī, Mērsragā, Sabilē, Stendē, Laidzē, Ķūļos, Engurē, Lapmežciemā, Pūrē, Vānē, Pāvilostā.

фото

фото

фото

Pl.11:29 - vētras dēļ Latvijā traucēta elektroenerģijas piegāde 12 augstsprieguma 110 kilovoltu (kV) līnijās, savukārt neviena 330 kV līnija nav bojāta. Lietuvā atslēgusies viena 110 kV pārvades līnija, savukārt Igaunijā - piecas 110 kV augstsprieguma līnijas.

Pl.11:25 - otrdien līdz pl.10:00 izdevies atjaunot elektrības piegādi vairāk nekā 30 000 klientu. Atjaunota elektroenerģijas piegāde Ventspils apkārtnē. Bojājumu novēršana norit visā Latvijā. Joprojām bez elektrības ir vairāki desmiti tūkstošu klientu. Bojājumu novēršanā iesaistītas 408 brigādes.

Galvenais bojājumu iemesls ir lūstoši koki, kas krītot pārrāvuši elektrolīniju vadus. Jāņem vērā, ka tas reizēm var būt tikai viens koks, taču lūstot tas var izraisīt atslēgumu visā elektrolīnijā.

фото

фото

фото

Pl.11:07 - pagājušās nakts vētras laikā norautā jumta remonts Liepājas reģionālajai slimnīcai (LRS) varētu izmaksāt ap 1000 latiem, "Rietumu Radio" atzina LRS valdes loceklis Andris Vistiņš, norādot, ka precīza summa būs zināma pēc tam, kad būs panākta vienošanās ar konkrēto darbu veicēju. Jumts uzlikts aptuveni pirms pieciem sešiem gadiem, un tas LRS būs jāatjauno par saviem līdzekļiem, jo būvnieku dotais garantijas laiks - divi gadi - jau ir pagājis.

Pl.11:05 - pagājušajā naktī, kad vētras dēļ visa Ventspils palika bez elektrības, pastiprinātā režīmā strādāja pašvaldības un Valsts policija, kurai izdevies novērst vairākus ielaušanās mēģinājumus. Ventspilī fiksēti pāris gadījumi, ko varētu uzskatīt par tīšiem huligānisma vai marodierisma mēģinājumiem. Kādam nelielam pārtikas veikalam Jūras ielā izsisti divu logu stikli. Līdzīgs gadījums bijis vēl kādā citā netālu esošā veikalā, informēja Ventspils Pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Arājs. Viņa rīcībā gan neesot ziņu, vai no šiem veikalam kaut kas ir nozagts.

Pl.11:03 - pēc pagājušās nakts vētras patlaban Ventspilī joprojām nestrādā vairāki veikali, tomēr to personāls aktīvi strādā, lai iespējami operatīvāk veikali būtu pieejami pircējiem. ""Rimi" veikalā Ventspilī, Lielajā prospektā 3/5, Annas ielā, jau ir atjaunota naktī pārtrauktā enerģijas padeve. Līdzīga situācija ir veikalā Kuldīgā, Sūru ielā 2, taču tuvākās stundas laikā tas jau varētu būt pieejams pircējiem.

фото

фото

фото

Pl.10:50 - vētras radītie elektrības padeves traucējumi ievērojami ietekmējuši automātisko vilcienu kustības vadības sistēmu, kā rezultātā Krustpils virzienā kavējas vilcienu kustība. Pašlaik vilcieni kavējas posmā Rīga-Krustpils.

Pl.10:40 - Valmieras cietumā šorīt spēcīgā vēja dēļ sagāzies 35 metrus augsts ūdens tornis un nokritušas četras tvertnes, kas katra sver 30 tonnas. Pats ūdenstorņa balsts vētrā nav cietis, nokritušas tikai ūdens tvertnes. Bez dzeramā ūdens cietums nav palicis, to piegādā SIA "Valmieras ūdens". Sanitārajām vajadzībām ūdens tiek ņemts no ugunsdzēšanas tvertnes.

Pl.10:06 - pagājušās nakts vētrā Kurzemes mežos izgāzti atsevišķi koki, bet kopumā postījumu ziņā to nevarot salīdzināt ar iepriekšējo postošo vētru 2005.gadā, kad koki mežos bija izgāzti vienlaidus.

Pl.09:55 - vairākās novērojumu stacijās pagājušajā naktī sasniegti jauni gaisa temperatūras rekordi 29.oktobra naktij. Pagājusī nakts visā Latvijā bija silta, un gaisa temperatūra daudzviet bija virs plus 10 grādiem, taču visaugstākā gaisa temperatūra fiksēta Dobelē un Rīgā, kur ap pusnakti termometra stabiņš bija pakāpies līdz plus 16,6 grādiem. Bauskā gaiss ap pl.1:00 iesilis līdz plus 15,2 grādiem, bet Skrīveros - līdz plus 15 grādiem. Sinoptiķi prognozē, ka otrdien gaisa temperatūra visā Latvijā būs no plus 11 līdz plus 13 grādiem. Naktī uz trešdienu tā var noslīdēt zem plus 10 grādiem.

фото

фото

фото

Pl.09:45 - spēcīgais vējš naktī Liepājā sabojājis vairākus uz Brīvības ielas uzstādītos luksoforus, noliecis ceļa zīmes un izgāzis kokus parkos, par vētras nodarītajiem postījumiem "Rietumu Radio" informēja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš ("Liepājas partija"). Kā lielākos vētras nodarītos postījumus Ansiņš minēja Liepājā, Brīvības ielā, bojātos luksoforus, kuri "nav izturējuši vēja brāzmas". "Vairākiem luksoforiem sabojātas plastmasas detaļas, un tie patlaban darbojas brīdinošā dzeltenās gaismas režīmā," precīzēja Ansiņš. Pēc viņa sacītā, drīzumā tikšot sākts luksoforu remonts.

Pl.09:36 - Spēcīgākās vēja brāzmas fiksētas Liepājā un Ventspilī, bet mazāk vētras spēku varēja izjust Vidzemes vidienē un austrumu reģionos. Spēcīgākās vēja brāzmas bijušas ap pl.2:00 naktī, kad Liepājas ostā un Ventspilī vēja ātrums sasniedzis 30 metrus sekundē (m/s), bet Daugavgrīvā bijuši 29 m/s.

Pl.09:35 - Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Latgales reģiona brigāde šonakt Latgalē saņēmusi vien trīs izsaukumus, kas bijuši saistīti ar vētras nodarītajiem postījumiem. Daugavpilī vējā sagāzusies kādas agrāk degušas mājas siena.

Pl.09:25 - Ventspilij kopš pl.8:53 pakāpeniski tiek atjaunota elektroenerģijas piegāde, informēja "Latvenergo" preses sekretāre Ivita Bidere. Vētras dēļ nedarbojās divas 110 kilovoltu augstsprieguma līnijas, kas nodrošina elektrības piegādi Ventspilij. Tiklīdz elektroenerģijas piegāde augstsprieguma līnijā atjaunota, "Sadales tīkls" var atjaunot elektrību mājsaimniecībām. Elektroenerģijas piegādes problēmas ir arī Kuldīgā, Talsos un Dundagā.

фото

фото

фото

Pl.09:22 - Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) kopumā jau 173 reizes devies likvidēt vētras radītos postījumus. Vairāk nekā puse izsaukumu bija saņemta Rīgā. Glābšanas darbi bija saistīti ar nolūzušo koku novākšanu no ceļa braucamās daļas un no automašīnām, pārrautiem elektrības vadiem, atrautiem reklāmas stendiem. Kopumā 133 reizes ugunsdzēsēji glābēji novāca kokus no ceļa braucamās daļas, 12 reizes no automašīnām un septiņas reizes no ēkām.

Pl.09:14 - Stiprā vēja dēļ Rīgā nedarbojas vairāki luksofori. Vējš tos vai nu ir sagriezis šķībi, tie ir nolauzti, vai arī citādi bojāti. Attiecīgie dienesti strādā, lai pēc iespējas ātrāk atjaunotu luksoforu darbu. Sabiedriskais transports kursē bez būtiskiem traucējumiem.

Pl.08:56 - naktī spēcīgā vēja dēļ atsevišķi postījumi nodarīti Tukumā, kur kādai privātmājai norauts jumts, savukārt citā vietā apgāzta autobusa pietura. Apkopojot ziņas par vētras postījumiem Tukumā, konstatēts, ka pašvaldības īpašumi nav bojāti. Savukārt Tumes pagastā, vietām Sēmes un Pūres pagastā konstatēti elektroenerģijas pārrāvumi. Kādai privātmājai norauts jumts, citur - no balkona uz automašīnas uzgāzts kāds sadzīves priekšmets.

Pl.07:14 - Visnopietnākos postījumus vējš nodarījis Liepājā, kur Salmu ielā nobrukusi jaunceltne ar sastatnēm. Gruveši apbēruši mikroautobusu un ceļa braucamo daļu. Pēc VUGD rīcībā esošās informācijas, cilvēki negadījumā nav cietuši.

Komentāri