Lielupē turpina kāpt ūdens līmenis, Mixnews.lv

Lielupē turpina kāpt ūdens līmenis

фото

Sabiedrība | 2013. gada 4. janvārī plkst. 12:46

Piektdien Lielupē turpinās ūdens līmeņa kāpums - vidēji par vienu centimetru stundā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Savukārt Lielajā Juglā pie Zaķumuižas, kur iepriekš naktī novērota straujākā līmeņa celšanās, tas sācis kristies, divās stundās pazeminoties par astoņiem centimetriem.

Kopš ceturtdienas vakara ūdens līmenis Lielupē paaugstinājas par dažiem centimetriem, tostarp par 8 cm Jelgavā un 11 cm Staļģenē. Straujš ūdens līmeņa kāpums novērots Lielajā Juglā pie Zaķumuižas - par 65 cm.

Ūdens līmenis Ogres un Daugavas upē ir nedaudz pazeminājies, pie Ogresgala tas saglabājas stabils. Aiviekstē un Gaujā tas paaugstinās lēni, bet Kurzemes upēs ūdens līmenis nedaudz svārstās.

Mazajās Zemgales upēs ūdens līmenis ir augsts un daudzviet upes izgājušas no krastiem, bet patlaban vairumā upju sākusies pakāpeniska ūdens līmeņa krišanās.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Latvijas upēs pārsvarā turpinājusies ūdens līmeņa paaugstināšanās un visstraujāk līmenis cēlies Latvijas centrālās daļas upēs.

Savukārt ceturdienas vakarā Lielupē ir izgājis ledus, un tas ir sablīvējies Rundāles novada Viesturu pagastā. Plūdu draudi nebija konstatēti.

Foto: bnksb.ucoz.ru, mixnews.lv, tihiy-don-river.narod.ru

Komentāri