Pareizticīgie un vecticībnieki svin Ziemassvētkus, Mixnews.lv

Pareizticīgie un vecticībnieki svin Ziemassvētkus

фото

Sabiedrība | 2013. gada 7. janvārī plkst. 08:11

Šodien pareizticīgie un vecticībnieki Latvijā svin Ziemassvētkus - Kristus Piedzimšanas svētkus.

Dievišķo liturģiju Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē šajā dienā plkst.9.30 kalpos Latvijas Pareizticīgās baznīcas Rīgas un visas Latvijas metropolīts Aleksandrs.

Pareizticīgos un vecticībniekus Kristus Piedzimšanas svētkos sveic arī valsts augstākās amatpersonas. Valsts prezidents Andris Bērziņš vēl pareizticīgajiem un vecticībniekiem miera, ticības, cerības un mīlestības piepildītus Ziemassvētkus, savukārt ministru prezidents Valdis Dombrovskis vēl spēku pārvarēt grūtības un izaicinājumus.

Rietumu kristīgajā baznīcā Ziemassvētki tiek svinēti 25.decembrī un 26.decembrī. Pareizticīgo baznīca seko Jūlija Cēzara kalendāram, tāpēc pirmie Ziemassvētki tiek svinēti 7.janvārī. Latvijā ir aptuveni 400 000 tādu konfesiju pārstāvju, kuri Ziemassvētkus svin šodien.

Gaišajā nedēļā, kas seko Kristus Piedzimšanas svētkiem, daudzās draudzēs notiks svētku pasākumi un koncerti. Svētdienas skolu audzēkņi apciemos pansionātus, bērnu namus un slimnīcas, dāvājot to iemītniekiem svētku sajūtu ar koncertiem un pašu sagatavotām dāvanām.

foto: leta.lv

Komentāri