Aptauja: Pāreju uz eiro atbalsta vairāk nekā pusmiljons iedzīvotāju, Mixnews.lv

Aptauja: Pāreju uz eiro atbalsta vairāk nekā pusmiljons iedzīvotāju

фото

Sabiedrība | 2013. gada 7. janvārī plkst. 09:20

Pagājušogad decembrī vairāk nekā pusmiljonam jeb aptuveni 540 tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem bija pozitīva attieksme pret pāreju no lata uz eiro, liecina pēc LNT pasūtījuma veiktā pētījuma rezultāti.

Pēdējo pāris mēnešu laikā ir uzlabojusies iedzīvotāju attieksme pret eiro ieviešanu. Ja 2012.gada oktobrī 26% iedzīvotāju bija pozitīva attieksme pret pāreju uz eiro, tad decembrī pozitīvi noskaņoto iedzīvotāju īpatsvars bija pieaudzis par pieciem procentpunktiem, sasniedzot 31%.

Joprojām vērojams, ka kopumā pozitīvāka attieksme pret eiro ieviešanu ir jauniešiem (15-24 gadi), skolniekiem, studentiem, kā arī vadītājiem, vadošajiem darbiniekiem un speciālistiem. Šajās sabiedrības grupās attieksme pret eiro ieviešanu ir ne tikai pozitīvāka, bet arī turpina uzlaboties.

Tomēr cittautiešu vidū, lai arī attieksme pret eiro ieviešanu uzlabojas, joprojām valda kritiskāka attieksme nekā latviešu tautības pārstāvju vidū.

Ir vērojams, ka tiem iedzīvotājiem, kuri atbalsta eiro ieviešanu, biežāk nav neskaidrību par ieviešanas procesu vai ieguvumiem, savukārt tiem iedzīvotājiem, kuri ir noliedzoši pret eiro ieviešanu, ir gana daudz jautājumu.

Īpaši daudz neskaidrību par eiro ieviešanas ietekmi uz iedzīvotāju dzīves līmeni un ienākumiem ir gados vecākiem iedzīvotājiem (65-74 gadi) un attiecīgi pensionāriem.

Pētījums tika veikts laikā no 2012.gada 28.novembra līdz 17.decembrim, visā Latvijas teritorijā aptaujājot 1024 iedzīvotājus vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Foto: zaberaj.ru, limon.ee, forum.aforex.ru

Komentāri