Šodien Rēzeknes domē ir oficiāla brīvdiena, Mixnews.lv

Šodien Rēzeknes domē ir oficiāla brīvdiena

фото

Sabiedrība | 2013. gada 7. janvārī plkst. 10:46

Šodien, kad tiks svinēti pareizticīgo un vecticībnieku Ziemassvētki, Rēzeknes domes administrācijas struktūrvienībām un nozaru pārvaldēm atļauts izmantot kā brīvdienu.

Šādu rīkojumu, pamatojoties uz Darba likuma 54.pantu un 56.panta 2.daļu, izdevis domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs (SC).

Pirmo reizi rīkojums par brīvdienu pareizticīgo un vecticībnieku Ziemassvētkos Rēzeknes pilsētas domes administrācijas un struktūras apakšvienībām tika izdots 2011.gadā. 2012.gadā domes darbiniekiem, kas svin Ziemassvētkus atbilstoši senajām tradīcijām, pirmssvētku darba diena 6. janvārī bija saīsināta par vienu stundu.

"Rēzeknē dzīvo daudz pareizticīgo un vecticībnieku, daži no viņiem strādā arī pilsētas domē un tās struktūrvienībās. Lēmums par brīvdienas piešķiršanu jau ir kļuvis par tradīcija, kas, cerams, turpināsies arī nākotnē. Šādu lēmumu Rēzeknē atbalstījuši arī citu tradicionālo reliģisko konfesiju pārstāvji," skaidro Bartaševičs un, izmantojot iespēju, sveic visus, kas svin Ziemassvētkus pēc vecā stila, un vēl viņiem, lai šie svētki būtu patiesi gaiši un priecīgi.

Pozitīvi šo Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja rīkojumu vērtē arī Rēzeknes Vecticībnieku kapu draudzes priekšsēdētājs Vladimirs Nikonovs.

"Šādu Rēzeknes pilsētas domes lēmumu vērtēju pozitīvi, jo pilsētā dzīvo arī vecticībnieki un pareizticīgie iedzīvotāji. Viņi ir būtiska mūsu pilsētas iedzīvotāju daļa, un skaidrs, ka arī viņi grib nosvinēt savus Ziemassvētkus," uzskata Rēzeknes apriņķa prāvests Viktors Teplovs.

Garīdznieks arī pauda nožēlu, ka valsts vadībai līdz šim ir pietrūcis politiskā gribasspēka par šāda lēmuma pieņemšanu Latvijas līmenī.

Pēdējos gados Rēzeknē ir izveidojusies arī vēl viena ar pareizticīgo un vecticībnieku Ziemassvētku svinēšanu saistīta tradīcija. Tas ir Krievija Maskavas vīru kora "Pareizticīgie dziedoņi" bezmaksas koncerts, kurš šoreiz notiks 13.janvārī 17:30 pilsētas Kultūras namā.

Foto: news.rambler.ru, freaklit.blogspot.com

Komentāri