Starptautiskais Pianisma zvaigžņu festivāls Liepājā šogad nenotiks, Mixnews.lv

Starptautiskais Pianisma zvaigžņu festivāls Liepājā šogad nenotiks

фото

Sabiedrība | 2013. gada 7. janvārī plkst. 13:12

Nepietiekamā finansējuma dēļ Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) šogad vairs nerīkos Starptautisko Pianisma zvaigžņu festivālu, "Rietumu Radio" informēja orķestra valdes loceklis Uldis Lipskis.

"Pianisma zvaigžņu festivāla rīkošanu, kam nepieciešams salīdzinoši liels finansējums, atlikām uz labākiem gadiem," sacīja Lipskis, norādot, ka līdzekļus festivāla rīkošanai piesaistīt ir arvien grūtāk.

Pēc viņa teiktā, mainoties budžeta prioritātēm, orķestra vadība no valsts orķestrim piešķirto finansējumu izvēlējusies tērēt, lai stiprinātu mūziķu motivāciju palikt Liepājā, piemēram, iegādājoties mūziķiem veselības apdrošināšanas polises.

Pērn, kā informēja LSO pārstāvis, lielākoties finansiālu apsvērumu dēļ kolektīvu pavisam vai uz laiku pametuši 13 mūziķi, bet kopš 2010.gada no LSO aizgājuši gandrīz 30 mūziķi.

Kā atzina Lipskis, valsts finansējums LSO šogad, visticamāk, saglabāsies pagājušā gada līmenī - ap 700 tūkstošiem latu. Precīzs finansējuma apjoms vēl neesot zināms.

Atgādinām, ka Starptautiskais Pianisma zvaigžņu festivāls, kas norisinās kopš 1993.gada, pērn svinēja 20 gadu jubileju.

Festivāls ir kļuvis ne tikai par nozīmīgāko gada kultūras sarīkojumu Liepājā, bet arī iekarojis Latvijas profesionāli un mākslinieciski augstvērtīga un prestiža mūzikas festivāla statusu. Satura ziņā festivāls ir unikāls visā Baltijas reģionā.

Foto: publicitātes foto

Komentāri