Valsts svētku militāro parādi klātienē noskatījās tūkstošiem cilvēku (FOTO, VIDEO), Mixnews.lv

Valsts svētku militāro parādi klātienē noskatījās tūkstošiem cilvēku (FOTO, VIDEO)

фото

Sabiedrība | 2013. gada 18. novembrī plkst. 16:33

Tūkstošiem cilvēku pirmdien vēroja Latvijas proklamēšanas 95.gadadienai veltītu Nacionālo bruņoto spēku (NBS), Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu un Jaunsardzes vienību militāro parādi, ziņo LETA.

Lai skatītos parādi, 11.novembra krastmalā bija sanākuši dažāda vecuma cilvēki - daudzas ģimenes ar bērniem, jaunieši, kā arī vecāki cilvēki. Daudziem parādes apmeklētājiem pie apģērba bija piespraustas sarkanbaltsarkanās lentītes, tāpat cilvēkiem rokās bija arī Latvijas karodziņi.

фото

фото

фото

Aģentūras LETA aptaujātie cilvēki sacīja, ka viņiem ir svētku sajūta, savukārt vairākas ģimenes atzina, ka uz šo pasākumu paņēmuši līdzi bērnus, lai arī viņi varētu saprast šīs dienas nozīmi.

Paši bērni priecājās par parādē redzēto. Raivis, kurš pirmdien arī svin savu dzimšanas dienu, sacīja, ka visvairāk parādē viņam patika helikopteri, kā arī iznicinātāji. Raivim palika 12 gadi un vakarā ar ģimeni tiks svinēta viņa dzimšanas diena. Annikai, kurai ir desmit gadi, arī ļoti patika vērot helikopterus un vēl viņai patika, ka vienam no helikopteriem bija piestiprināts Latvijas karogs. Jolanta un Raitis, kuri no Jelgavas atveda bērnus uz šo pasākumu, pastāstīja, ka tālāk viņi ies apskatīties Jūras spēku flotiles kuģus.

фото

фото

фото

фото

Arī deviņus gadus vecam Ričardam parāde patika, bet lielāko iespaidu esot radījis tas, kā "soļoja karavīri".

Dace, kura ar bērniem atbraukusi uz svētku pasākumiem, sacīja, ka viņas 15 gadus vecs dēls ļoti vēlējās redzēt šo militāro parādi un bija "galvenais kūdītājs", lai dotos uz Rīgu. Viņas 11 gadus veca meita Madara gan pastāstīja, ka daudz ko parādē neizdevās redzēt, tomēr tālāk viņi dosies aplūkot kuģus. Dace norādīja, ka bērnus uz šo pasākumu atvedusi, lai parādītu, kas ir Latvijas dzimšanas dienas un arī to, kāda ir nozīme šai dienai.

фото

фото

фото

Ģirts un Elīna, kuri vēroja parādi ar trīs maziem bērniem, pastāstīja, ka puikas priecējās redzēt helikopterus, savukārt meita starp karavīriem meklēja sievietes un vairākas arī ievēroja.

Latvijas proklamēšanas 95.gadadienai veltītajā militārajā parādē piedalījās arī NATO iznīcinātāji un aizlienēta bruņumašīna.

Vairāk nekā 900 karavīrus, zemessargus, robežsargus, policistus, ugunsdzēsējus un jaunsargus komandēja Militārās policijas komandieris pulkvedis Tālis Majors, bet parādi pieņēma valsts bruņoto spēku augstākais vadonis Valsts prezidents Andris Bērziņš.

фото

фото

фото

Ierindas priekšgalā soļoja Nacionālās aizsardzības akadēmijas 3. un 4.kursa kadeti ar Latvijas armijas karogu, bet aiz tā triju Baltijas valstu kopējās militārās izglītības iestādes - Baltijas aizsardzības koledžas - karogu nesa tās klausītāju pārstāvji. Parādē ar karoga grupu piedalījās arī Latvijas karavīru sabiedrotie - lietuvieši, igauņi, norvēģi, zviedri, dāņi un briti, kā arī Vācijas un ASV karavīri.

NBS parādē pārstāvēja septiņas regulāro spēku vienības - Nacionālā aizsardzības akadēmija, Instruktoru skola, Kājnieku skola, Štāba bataljons, 2.kājnieku bataljons, Gaisa spēku aviācijas bāze un Jūras spēku flotile, triju Zemessardzes novadu vienības - 44.kājnieku bataljons, 54.inženiertehniskais bataljons un 31.aizsardzības pret masveida iznīcināšanas ieročiem bataljons, kā arī NBS orķestris, kas nodrošinās parādes muzikālo noformējumu.

фото

фото

фото

Parādē Valsts robežsardzi pārstāvēja Rīgas pārvaldes un Valsts robežsardzes koledžas vienība, Valsts policiju - Valsts policijas koledžas vienība, bet Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu - Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas vienība.

Jau otro gadu pēc kārtas parādē soļoja arī Jaunsardzes vienības - vairāk nekā 100 jaunsargu un instruktoru, pārstāvot trīs Jaunsardzes reģionus. Parādi noslēdza bruņoto spēku un Valsts robežsardzes bruņojuma, tehnikas un transporta demonstrējums, kurā bija redzami vairāki helikopteri, kā arī divas NATO gaisa telpas patruļlidmašīnas - Beļģijas Gaisa spēku iznīcinātāji "F-16".

Parādē varēja redzēt Zemessardzes 34.artilērijas bataljona lielgabalus "K-53" un mīnmetējus "M41D", Zemessardzes 17.pretgaisa aizsardzības bataljona zenītlielgabalus "L-70" un uguns vadības sistēmas "CIG-790", kā arī Pretgaisa aizsardzības diviziona raķešu tuvās darbības pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmas "RBS-70" ieročus un primārās novērošanas radarus "PS-70".

Jūras spēku flotile parādē demonstrēja mobilos meklēšanas un glābšanas moduļus, kā arī aprīkojumu naftas piesārņojuma likvidēšanai. Savukārt Daugavā varēja vērot Jūras spēku flotiles kuģus "Kristaps" un "Gaisma", kā arī Valsts robežsardzes kuģi "Rānda" un kuteri "RK-18".

Sauszemes spēku kājnieku brigāde parādē piedalījās ar apvidus automašīnām "HMMWV", kas bruņotas ar smagajiem ložmetējiem "Browning", automātiskajiem balsta granātšāvējiem "GMG" un prettanku vadāmajām raķešu sistēmām "Spyke", kā arī bruņumašīnu "Cougar", kas bruņota ar smago ložmetēju "Browning". Līdzīgas bruņumašīnas - "MaxPro" Latvijas karavīri izmanto jau vairākus gadus, pildot dienesta pienākumus Afganistānā, un ir aizlienētas no ASV. Pēc starptautiskās operācijas noslēguma transporta līdzekļi tiks nodoti atpakaļ ASV.

Savukārt Valsts robežsardze demonstrēja kvadriciklus "Arctic Cat" un apvidus automašīnas "Mitsubishi Pajero" ar sniega motocikliem un motorlaivām.

21 nāciju zalvi par godu valsts neatkarības proklamēšanas gadadienai no AB dambja veica Zemessardzes 17.pretgaisa aizsardzības bataljons. Līdz 17:00 Rīgas Pasažieru terminālī iedzīvotājiem apskatei būs atvērti četri Jūras spēku flotiles kuģi - patruļkuģis "Lode", Skrundas klases kuģis "Viesīte", štāba un apgādes kuģis "Virsaitis" un mīnu kuģis "Viesturs".

фото

фото

фото

фото

Foto: mixnews.lv

Komentāri