Advokāte: Ģenerālprokuratūra vairs neorientējas visās pret Vilkasti ierosinātajās lietās, Mixnews.lv

Advokāte: Ģenerālprokuratūra vairs neorientējas visās pret Vilkasti ierosinātajās lietās

фото

Sabiedrība | 2013. gada 7. janvārī plkst. 15:42

Ģenerālprokuratūra pārkāpj likumu un uz advokātu sūdzībām atbild novēloti, turklāt šīs iestādes darbinieki paši vairs neorientējas visās ierosinātajās lietās, kurās ir iesaistīta uzņēmēja Ināra Vilkaste, norāda viņas advokāte Jeļena Kvjatkovska.

"Pērn novembra beigās, decembra sākumā es Ģenerālprokuratūrā iesniedzu vairākas sūdzības saistībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja prettiesisko rīcību, neievērojot advokātu tiesības. Līdz šim Ģenerālprokuratūra vai nu ir atbildējusi novēloti, vai arī nav atbildējusi vispār, abos gadījumos pārkāpjot Kriminālprocesa likumā norādīto maksimālo termiņu - 30 dienas. Jāmin, ka atbildes nereti ir ne vien novēlotas, bet arī demagoģiskas. Tajās atsevišķi fakti ir noklusēti par labu izmeklēšanai vai pat tie ir klaji nepatiesi," aģentūru LETA informēja Kvjatkovska.

Tāpat advokāte, kura pārstāv Vilkastes intereses daudzos procesos jau vairākus gadus, norāda, ka Ģenerālprokuratūras darbinieki paši vairs neorientējas visās ierosinātajās lietās, kurās ir iesaistīta Vilkaste. Atsevišķos gadījumos sajauktu lietu dēļ advokātiem nepamatoti tiek liegta pieeja nepieciešamajiem dokumentiem.

Minētais liek apšaubīt varas pārstāvju kompetenci, turklāt ierosinātais procesu skaits, kas pēdējo sešu gadu laikā pārsniedz 150 lietas, liecina par apzinātu tiesisko vajāšanu un ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu.

Šajos gados Ināra Vilkaste vai viņas pārstāvji bija spiesti piedalīties vairāk nekā 300 tiesas sēdēs.

Vilkaste iesaistīta vairākos procesos. Viens no skandalozākajiem ir tā dēvētā Rīgas domes amatpersonu kukuļošanas krimināllieta. Augstākā tiesa Vilkastei piespriedusi divu gadu reālu cietumsodu, taču spriedumu vēl ir iespējams pārsūdzēt Augstākās tiesas Senātā.

Foto: no vietnes kompromat.lv

Komentāri