Zolitūdē iebrucis veikala Maxima jumts, cietuši 30 cilvēki, bojā gājuši - pieci (Papildināts 00:15, VIDEO), Mixnews.lv

Zolitūdē iebrucis veikala Maxima jumts, cietuši 30 cilvēki, bojā gājuši - pieci (Papildināts 00:15, VIDEO)

фото

Sabiedrība | 2013. gada 21. novembrī plkst. 23:05

Ceturtdienas vakarā Rīgā, Zolitūdes mikrorajonā, iebrucis veikala "Maxima" jumts, kā rezultātā cietuši vairāki cilvēki un četri cilvēki gājuši bojā, ziņo LETA.

Iedzīvotāji var zvanīt uz numuriem 67 337 813 un 25 617 442, lai uzzinātu par saviem tuviniekiem, kuri, iespējams, cietuši šajā nelaimē un nogādāti slimnīcā.

Krīzes centra "Skalbes" psihologu diennakts atbalsta dienesta numurs 27722292

Ziņas turpinājums šeit

Pl.00:17 Bojā gājis vēl viens ugunsdzēsējs. Pavisam traģēdija prasījusi piecas dzīvības.

Pl.00:15 Dzirdēju vaidus un kliedzienus no gruvešu apakšas. Lai novāktu visus gruvešos, varētu būt nepieciešama pat aptuveni diennakts, no notikuma vietas ziņo radio Baltkom korespondents Māris Morkāns.

Pl.00:11 Latvijā acīmredzami ir problēmas būvniecības procesa uzraudzībā, ceturtdienas vakarā tiešraidē no Zolitūdē sagruvušā llielveikala "Maxima" vietas telekompānijai LNT sacīja ekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP).

Pārdevēja Jūlija Satohodinova, kas ceturtdien strādājusi tirdzniecības centrā esošajā "Narvessen" LTV ziņām stāstījusi, ka kādu laiku pirms griestu iebrukšanas atskanējusi signalizācija un darbinieki brīdināti pamest telpas. Desmit vai piecpadsmit minūtes pēc tam, kad nepārtraukti skanējusi sirēna, darbinieki sākuši interesēties, vai drīkst atgriezties darbavietās. Satohodinova jautājusi apsargiem par iemesliem, kādēļ skanējusi signalizācija, taču viņi esot atbildējuši, ka nejauši "nostrādājusi" trauksmes poga, taču nekas briesmīgs.

Pl.23:50 LTV ziņo, ka pie veikala joprojām pulcējas cilvēki, kuri ir neziņā par tuvinieku, draugu vai paziņu likteni.

Pl.23;50 Glābēji lēš, ka darbi turpināsies vairākas stundas. Patlaban darbojas trīs ceļamkrāni un cenšas kustināt konstrukcijas, ziņo LTV. Taču tas ir jādara ļoti uzmanīgi, jo var savainot kādu no gruvešos esošajiem. Arī glābējiem darbs aizvien ir bīstams. Latvijas Radio atgādina, ka uz ēkas jumtas bija gan 30 tonnas melnzemes, kas bija piesūkusies ar ūdeni. Tāpat uz jumta atradās būvmateriāli.

Pl.23:45 Rīgas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs Latvijas Radio atzina, ka izpētījis celtnes būvatļaujas dokumentus, bet problēmas nav saskatījis. "Jāveic padziļināta izpēte," viņš norādīja. "Skatoties uz projektu – nerodas jautājumi par tā drošību, ir visi nepieciešamie saskaņojumi, apliecinājumi un paraksti, vismaz pēc pirmreizējām pārbaudēm" norādīja Vircavs.

Pl.23:36 - traģēdijas vietā Zolitūdē cietušajiem un viņu tuviniekiem tiek sniegts arī psiholoģisks atbalsts. Tiek sniegta klātienes konsultācija, bet tāpat ir iespēja zvanīt uz diennakts krīzes tālruni 67 222 922 vai 27 722 292.

Piektdien cietušie un tuvinieki varēs saņemt arī klātienes konsultāciju, bet tai iepriekš jāpierakstās, zvanot uz krīzes centru vai Rīgas Sociālo dienestu.

Pl.23:34 - daļēji sagruvušā lielveikala "Maxima" teritorijā darbu sāks trīs ceļamkrāni, lai paceltu sabrukušās ēkas konstrukcijas. Ceļamkrāni iesaistīti, lai ar to palīdzību varētu tikt klāt gruvešos iesprostotajiem, lai gan pagaidām jaunākas informācijas par izglābtajiem neesot.

Pl.23:32 - lai lemtu par turpmāko rīcību saistība ar sagruvušo lielveikalu "Maxima" piektdien no rīta tiks sasaukta krīzes vadības padomes sēde, informēja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V), kurš kopā ar iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski (RP) bija ieradies nelaimes vietā novērtēt situāciju.

Tā sasaukta, lai saprastu, kādas ir nepieciešamās darbības no valdības un iesaistīto dienestu puses.

Iepazīstoties ar situāciju premjers secinājis, ka resursi - cilvēki, gan tehnika - ir pietiekošā daudzumā, lai veiktu nepieciešamos glābšanas darbus. Viņš atzina, ka glābšanas darbi, visticamāk, noritēs vēl vairākas stundas. Tāpat viņš norādīja, ka patlaban nevajag meklēt vainīgos, kamēr nav skaidrs nelaimes iemesls.

Jautāts, vai ir nepieciešams izvērtēt šādu līdzīgu ēku drošumu, premjers atzina, ka tādu iespēju neizslēdz, ja atklāsies, ka pie vainas ir būvniecības normatīvu neievērošana.

Savukārt iekšlietu ministrs norādīja, ka patlaban, vēl nav vienas konkrētas versijas par to, kas izraisīja ēkas sagrūšanu. Viņš apstiprināja, ka glābšanas darbi turpināsies vēl vairākas stundas un, visticamāk, glābēji tiks nomainīti, jo glābšanas darbus pārtraukt nedrīkst. Viņš pavēstīja, ka glābšanas darbos ir iesaistīti ne tikai cilvēki no Rīgas.

Pl.23:26 - VUGD ziņo, ka cietušo skaits ir pieaudzis līdz 30 cilvēkiem.

Pl.23:15 Valsts asinsdonoru centrs aicina nodot asinis traģēdijā cietušajiem. Īpaši aicināti atsaukties 0 Rh NEG, A Rh POZ, grupas donori.

Pl.22:50 Negadījumā cietuši vairāki desmiti cilvēku, no kuriem slimnīcās nogādāti 22. Pēc jaunākās informācijas, hospitalizēti 22 nelaimē cietušie cilvēki, vairākiem palīdzība arī tika sniegta uz vietas.

LTV video

MIX TV video no notikuma vietas

Pl.22:47 - "Maxima" pārstāvis Jānis Beseris Latvijas Televīzijai ne apstiprina, ne noliedz, ka ceturtdien jau iepriekš iedarbojusies signalizācija.

"Oficiālas informācijas par trauksmi nav. Mēs mēģinām noskaidrot lietas apstākļus," sacīja Beseris. Viņš arī atklāja, ka vēl tiek apkopota informācija par uzņēmuma darbiniekiem, kas ceturtdien veikalā strādājuši.

"Tiklīdz būs oficiāli dati, izplatīsim," viņš sacīja.

Pl.22:42 - Valsts policija sākusi kriminālprocesu un izmeklēšanu par Zolitūdē notikušo negadījumu veikalā "Maxima". Kriminālprocess sākts par iespējamu Krimināllikuma 239.panta 2.daļā paredzētu noziedzīgu nodarījumu - par būvniecības noteikumu pārkāpšanu. Attiecīgajā panta daļā ir runa par celtņu, tiltu, ceļu pārvadu un citu būvju celtniecības normu vai noteikumu pārkāpšanu, ja tā rezultātā sabrukusi būve vai tās daļa un ja tas izraisījis smagas sekas.

Par šādu nodarījumu saskaņā ar Krimināllikumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Pl.22:40 - Zolitūdē, lielveikalā "Maxima" gruvešos iesprostotai sievietei izdevies pa mobilo telefonu sazināties ar savu meitu, tādējādi paziņojot, ka viņai nopietni savainota kāja. Pagaidām sieviete nav izglābta.

Pl.22:30 - veikalu tīkls "Maxima Latvija" ir satriekts un šokēts par šovakar Zolitūdē notikušo traģēdiju un izsaka līdzjūtību bojāgājušajiem un cietušajiem, informē "Maxima Latvija" pārstāvis Jānis Beseris.

"Tā ir milzīga nelaime mums visiem. Savās domās esam kopā ar cietušajiem un viņu tuviniekiem un izsakām visdziļāko līdzjūtību bojāgājušo ģimenēm. Esam pateicīgi par glābēju pašaizliedzīgo un drosmīgo darbu. Patlaban mūsu rīcībā vēl nav konkrētas informācijas par notikušā cēloņiem," norāda Beseris.

Viņš piebilda, ka visus komentārus un sīkāku informāciju par notikušo uzņēmušies sniegt atbildīgie dienesti, kuri nodarbojas ar glābšanas darbiem un kuru rīcībā ir aktuālākā informācija par situāciju notikuma vietā.

Pl.22:23 Speciālisti uzskata, ka veikala klienti par sprādziena troksni varēja noturēt spiediena rezultātā radušos plīstošu stiklu troksni.

LTV1 ziņo, ka joprojām ik pa brīdim cietušie tiek vesti uz slimnīcām, kā arī tiek evakuētas mašīnas. Vienlaikus celtniecības tehnika mēģina mēģina izlauzt sienā vēl vienu caurumu, lai glābēji varētu drošāk iekļūt ēkā.

Pl.22:20 Valsts prezidents Andris Bērziņš notikušo traģēdiju Zolitūdē uzskata par prātam neaptveramu un traģisku notikumu, kurš diemžēl izdzēsis cilvēku dzīvības. Valsts prezidents ir pastāvīgā saziņā ar atbildīgajām amatpersonām, seko traģēdijas seku novēršanai un turpmākajai rīcībai.

Bērziņš pateicas visiem, kas sniedz palīdzību Zolitūdes traģēdijā cietušajiem un iesaistās tās seku likvidēšanā gan savu profesionālo pienākumu, gan cilvēcības un līdzjūtības emociju vadīti.

Pl.22:10 Saskaņā ar amatpersonu sniegto jaunāko informāciju traģēdijā cietuši 27 cilvēki. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieks Normunds Plēgermanis žurnālistiem sacīja, ka starp cietušajiem ir arī septiņi ugunsdzēsēji.

Ēkas iekšienē patlaban varētu būt iesprostoti vēl apmēram 30 cilvēki, pieļāva Plēgermanis. Glābējiem patlaban nav precīzas informācijas par to, cik cilvēku vēl varētu būt iesprostoti gruvešos, taču aptuvenais viņu skaits varētu būt ap 30. Glābēji arī cenšas noskaidrot, cik veikala darbinieki bijuši telpās.

Plēgermanis neizslēdza iespēju, ka tuvākajā laikā varētu sekot jauni nogruvumi.

Pl.22:06 nra.lv korespondente ziņo, ka Rīgā, Zolitūdē aptuveni pl. 21:30 glābēji pagaidām novāc sabrukušā lielveikala "Maxima" drupas un nostiprina vēl palikušās konstrukcijas. Lielveikala gruvešos darbojas tikai neliels skaits glābēju, jo pastāv vēl viena nobrukuma draudi. Glābējiem palīdz arī armijas karavīri. Pagaidām vēl nav sākts atbrīvot zem gruvešiem esošos cilvēkus.

Ap veikalu pulcējas aptuveni 200-300 cilvēku, kuri ir neziņā par savu radu un draugu likteni. Sadarbībā ar "Maxima" pārstāvjiem glābēji cenšas noskaidrot, cik traģēdijas brīdī veikalā bija darbinieku.

Pl.22:05 Zem Zolitūdē sabrukušā lielveikala "Maxima" drupām ir dzīvi cilvēki. Kā pārliecinājās "nra.lv", kāda meitene ar mobilā tālruņa palīdzību ir sazvanījusies ar savu māti, kura šobrīd atrodas veikala drupās, kur agrāk atradās alkohola nodaļa. Viņa pagaidām vēl nav izglābta.

Pl.22:01 - Iebrukušā veikala "Maxima" ēkas īpašnieka - "Homburg" grupas valdes loceklis Džeimss Torpejs norāda, ka uzņēmums ir gatavs visciešākajai sadarbībai ar Valsts policiju un citām iesaistītajām institūcijām, lai noskaidrotu patiesos traģēdijas iemeslus.

Pl.21:59 - Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā cilvēki meklē nelaimes gadījumā "Maxima" pazudušos tuviniekus. Kā aģentūrai LETA pastāstīja kāda sieviete, viņa meklē savu draugu, ar kuru kopā bijusi iepirkties. Viņa aizgājusi uz citu iepirkšanās vietu, bet draugs devies uz veikalu "Maxima". Kad viņa draugam vēlējās pievienoties, veikalā vairs nevarēja tikt iekšā, jo jumts bija iegruvis.

Šobrīd sievietes rīcībā nav informācijas, ka viņas draugs būtu iekļauts cietušo sarakstā, tāpat par viņu nav informācijas arī slimnīcas Uzņemšanas nodaļā.

Pl.21:50 - uz notikuma vietu dodas Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) un iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP).

Pl.21:46 - Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) uzdevis Rīgas pilsētas būvvaldei piektdien sākt ārpuskārtas pārbaudi visos objektos, kurus pašlaik būvē SIA "Re&Re", jo tieši šis uzņēmums veica sabrukušā veikala "Maxima" būvdarbus.

Uzreiz pēc tam, kad tiks pabeigti glābšanas darbi, būvvaldes speciālisti sāks pārbaudi par cēloņiem, kas izraisīja šo negadījumu. Rīgas domes priekšsēdētājs ārkārtas situācijas dēļ pārtrauc atvaļinājumu, un piektdien pl.15:00 Rātsnamā viņš sasaucis pašvaldības dienestu sanāksmi.

Pl.21:35 Saskaņā ar amatpersonu sniegto jaunāko informāciju, traģēdijā cietuši 27 cilvēki.

Uz pl.21:00 slimnīcās bija nogādāti 18 cilvēki, savukārt četri cilvēki gājuši bojā. Cilvēki ir guvuši dažādas traumas - gan ļoti smagas, gan arī vieglākas. Cietušajiem konstatēti kaulu lūzumi, politraumas, galvas traumas u.c.

Cietušie tiek nogādāti Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā, Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, Rīgas 2.slimnīcā, kā arī Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā. Starp cietušajiem ir arī viens bērns, kurš nogādāts Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā.

Tāpat vairākiem cilvēkiem palīdzība tiek sniegta uz vietas, daži no viņiem arī atteikušies doties uz slimnīcu. Situācija visu laiku mainās, atbrīvojot cilvēkus, kuri atradās zem drupām, tāpēc precīzo cietušo skaitu pagaidām nevar pateikt.

Pl.21:18 Iespējams, ka traģēdijas iemesls varētu būt apzaļumošanai nepieciešamo materiālu radītā pārslodze atsevišķās vietās, aģentūrai LETA sacīja veikala būvkonstruktora SIA "HND Grupa" īpašnieks Ivars Sergets.

"Tā ir tikai versija, taču ļoti iespējams, ka jumta iebrukšanas iemesls varēja būt atsevišķās vietās uz jumta pārāk daudz sakrautie apzaļumošanas darbiem nepieciešamie būvmateriāli, kas šajās vietās radīja pārslodzi," uzsvēra Sergets.

Pl.21:15 Pirms traģēdijas Zolitūdes veikalā "Maxima" dzirdētas aizdomīgas skaņas no ēkas konstrukcijām, turklāt atskanējuši arī trauksmes signalizācijai līdzīgi brīdinājumi, uz kuriem neviens nav īpaši reaģējis.

Pl.21:10 Negadījumā, kas šovakar notika Zolitūdē, veikalā "Maxima", gājuši bojā četri cilvēki, viens no viņiem ir ugunsdzēsējs, aģentūrai LETA apstiprināja iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (RP) padomniece Daiga Holma.

Pl.20:51 Uz plkst.19.30 mediķiem bija informācija par 13 cilvēkiem, kuri nogādāti slimnīcās. Vēl četri cilvēki, kuriem palīdzība tika sniegta uz vietas, no hospitalizācijas atteicās.

Pl.20:51 Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu un izmeklēšanu par Zolitūdē notikušo negadījumu veikalā "Maxima", aģentūrai LETA sacīja VP sabiedrisko attiecību pārstāvis Toms Sadovskis.

Pašlaik tiek noskaidroti visi aculiecinieki un tiek pieņemtas liecības no pašlaik zināmajiem aculieciniekiem. VP izmeklēšanas vajadzībām sākusi to vietu apskati, kuras apsekot atļāvuši glābēji, skaidroja Sadovskis.

Pl.20:50 VUGD pārstāve Inga Vetere LTV Panorāmai pastāstīja, ka viens no bojā gājušajiem ir glābējs. Vairāk glābēji cietuši nedrošajā zonā, nobrūkot pārsegumiem. Diemžēl viena glābēja dzīvību mediķiem glābt neizdevās.

Pl.20:36 Pagaidām aptuveni 50 cietušie ir iesprostoti drupās, starp tiem arī divi glābēji, kurus cenšas atbrīvot. VUGD aicina cilvēkus nedoties uz notikuma vietu, lai netraucētu glābšanas darbus. Arī autovadītājus glābēji aicina būt saprotošiem un dot priekšroku operatīvajam transportam.

Pl.20:35 Nelaimē cietis arī viens bērns, kurš nogādāts slimnīcā.

Pl.20:16 "Maxima" telpās arvien varētu būt iesprostoti ap 50 cilvēku, tajā skaitā vismaz divi ugunsdzēsēji, liecina Rīgas vicemēra Andra Amerika (GKR) rīcībā esošā informācija.

Pašlaik ir izveidots ārkārtas situācijas štābs, kurā ārkārtas dienesti koordinē glābšanas darbus. Ir iesaistīta papildus tehnika, lai novāktu šķēršļus, kas traucē piekļūt iesprostotajiem. Pašlaik primārais jautājums ir katra cilvēka dzīvība un veselība, uzsvēra Ameriks.

Pl.20:15 Būvfirmas SIA "Re&Re" pārstāvji kopā ar veikala "Maxima" projekta tehniskajiem uzraugiem, projektētājiem un konstruktoriem patlaban atrodas notikuma vietā, taču veikala "Maxima" jumta iebrukšanas cēloņus vēl nevar komentēt. Iebrukušo veikalu "Maxima" projektēja arhitektu birojs "Kubs", kurā strādā arhitekti Zane Kalinka, Andris Kalinka un Juris Lauris.

Pl.20:00 Nelaimē cietis arī viens bērns, kurš nogādāts slimnīcā.

Pl.19:58 Notikušo vēro vairāki simti ziņkārīgo, taču mediķi automašīnas izvietojuši tā, lai pēc iespējas nekas nebūtu redzams. Savukārt policijas darbinieki apstaigā novērotājus, aicinot atsaukties notikušā aculieciniekus. Kā novēroja aģentūra LETA, daži pieteicās un sniedza liecības. Tāpat policija strādā ar veikala darbiniekiem. Kā novēroja aģentūra LETA, vairākas sievietes nespēja valdīt asaras.

Notikuma vietā ieradusies arī apbedīšanas biroja automašīna.

Pl.19:50 Kā aģentūrai LETA pastāstīja aculiecinieki, kopējā iebrukusī platība ir ap 500 kvadrātmetriem. Otrais nogruvums sekojis aptuveni stundu pēc pirmā. Laikā, kad noticis negadījums, veikalā parasti esot daudz apmeklētāju.

LETA novēroja, ka policija eskortē medicīniskās palīdzības automašīnas, lai tās caur sastrēgumiem operatīvāk varētu piekļūt notikuma vietai un uz slimnīcām.

Glābēji zāģē nost pie veikala esošos kokus, lai varētu piekļūt ēkai no sāna.

Pl.19:49 Uz Maxima veikalu dosies arī Militārās policijas kinologi, lai veiktu cilvēku meklēšanu, tviterī ziņo Latvijas Nacionālie bruņotie spēki. Pēc VUGD lūguma bruņotie spēki uz #Maxima lielveikalu, kur noticis jumta iebrukums, jau nosūtījuši 15 karavīrus. Uz notikuma vietu tiks nosūtīti vēl 40 kājnieku brigādes karavīri no Ādažiem, palīdzēt novākt gruvešus, meklēt cilvēkus, informē Nacionālie bruņotie spēki.

Pl.19:45 Rīgas vicemērs andris Ameriks radio Baltkom teica, ka informācija par sprādzienu nav apstiprinājusies.

Pl.19:42 Kā novēroja aģentūra LETA, perimetrs ap veikalu ir nožogots. Sākumā nožogojums bijis mazāks, bet tas tika paplašināts pēc otrā nogruvuma, tādējādi rūpējoties par apkārt esošo cilvēku drošību.

Notikuma vietā strādā vairāki glābēji, mediķu mašīnu skaits nemitīgi mainās, jo no notikuma vietas uz slimnīcām tiek nogādāti cietušie.

Tuvākās mazajās ieliņās veidojas sastrēgumi, satiksme ir slēgta veikala apkārtnē, tāpat ir slēgta Apuzes iela, sākot no krustojuma ar Jūrkalnes ielu. Cilvēki ir neizpratnē un kāpj laukā no mašīnām, jautājot policistiem par notikušo un kāpēc nevar tikt uz savām mājām.

Pl.19:40 Negadījumā veikalā "Maxima", cietuši vismaz 15 cilvēki, bet divi gājuši bojā, liecina operatīvo dienestu sniegtā informācija pl.19:00.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Inga Vetere aģentūrai LETA apstiprināja, ka bojā gājuši divi cilvēki.

Pl.19:00 notikuma vietā strādāja 17 mediķu brigādes. Dažādas traumas līdz tam laikam bija guvuši aptuveni 15 cilvēki, aģentūrai LETA sacīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša.

Pl.19:25 Kā radio Baltkom pastāstīja notikuma aculiecinieks Maksims Davidovičs, sabruka viena no atbalsta kolonām. "Ieslēdzās trauksmes signalizācija. Visi tajā neieklausījās, daļa turpināja iepirkties," pastāstīja Maksims.

Viņš apstiprināja, ka ir viens bojāgājušajais. Aculiecinieks pieļāva, ka, iespējams, ir vēl kāds bojāgājušais un daudz cietušo, jo cveikala autostāvvietā ir daudz mašīnu. Satiksme ir paralizēta.

"Virs ēkas ceļ daudzstāvu ēku. Ir bažas, ka arī tā varētu sabrukt. Cilvēki tiek evakuēti. patlaban tiek pilnībā nojaukta "maxima" priekšējā siena, evakuē cietušos," pastāstīja aculiecinieks.

Pl.19:11

Pl.19:08 Uz notikuma vietu devies arī Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR).

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka iebrukumu varētu būt izraisījis sprādziens. Iespējams, sprādzis apkures katls. Eksplozijas rezultātā sabrukusi siena un jumts. Vēlāk, atbrīvojot teritoriju no gruvešiem, iebruka vēl viena veikala siena.

Rīgas pilsētas pašvaldības policija esot sniegusi informāciju, ka ir noticis sprādziens un ka negadījumā ir gan bojā gājušais, gan cietušie, aģentūrai LETA sacīja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (GKR). Viņš pašlaik ir ieradies notikuma vietā un norādīja, ka sīkāku informāciju pagaidām nevar sniegt.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, minētais "Maxima" veikals tika atklāts 2011.gadā, kad tas tika atzīts par vienu no trim labākajiem Latvijas arhitektūras darbie

Pl.19:04 Pagaidām vairāki cietušie ir iesprostoti drupās, glābēji viņus cenšas atbrīvot, infomrē VUGD. Aculiecinie ziņo par, iespējams, vēl vienu sprādzienu.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta preses pārstāve Inga Vetere, Priedaines ielā kādam veikalam iebrucis jumts, uz notikuma vietu devušās vairākas ugunsdzēsēju mašīnas.

Pagaidām dienesta rīcībā nav informācijas par cietušajiem.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša, uz vietas strādā 13 mediķu brigādes, kas sniedz palīdzību cietušajiem. Precīzu cietušo skaitu pagaidām nevar pateikt.

Negadījumā gājis bojā arī viens cilvēks.

Glābēji aicina cilvēkus nedoties uz negadījuma vietu, lai vērotu notikušo, jo tas apgrūtina operatīvo dienestu darbu. Tāpat arī autovadītāji, kuru spēkrati novietoti tuvumā, aicināti automašīnas pārvietot, lai netraucētu operatīvajiem dienestiem.

Mixnews.lv korespondents ziņo, ka "Maxima" ēkā un tuvākajā apkārtnē ir atslēgta elektrība. Rajonu ir norobežojusi policija, savukārt zolitūdes un Imantas virzienā veidojas lieli sastrēgumi.

Pēc sociālo tīklu lietotāju informācijas, uz "Maxima" jumta bija izveidots bērnu laukums, tur bija plānots izveidot arī ziemas dārzu.

Komentāri