Koziols: Kots un Freimanis dos to, kā "Dienai" trūka, Mixnews.lv

Koziols: Kots un Freimanis dos to, kā "Dienai" trūka (3)

фото

Sabiedrība | 2013. gada 8. janvārī plkst. 18:32

Bijušais AS "Diena" īpašnieks Viesturs Koziols ļoti pozitīvi novērtē izmaiņas personālā, proti, jauno, bijušo LTV vadītāja Edgara Kota kļūšanu par AS "Diena" valdes priekšsēdētāju un sociologa Aigara Freimaņa iecelšanu galvenā redaktora amatā. Par to viņš pastāstīja radio Baltkom programmā "Razvorot".

"Īpaši priecājos par Freimani. Pēdējo pusgadu avīze strādāja bez redaktora – tā pienākumus pildīja Guntis Bojārs. Avīze nevar pastāvēt bez rakstura, un Freimanis ar savu pieredzi var tai piešķirt jaunu elpu," uzsvēra Koziols.

Uzņēmējs par pareizu atzīst arī Kota iecelšanu "Dienas" valdes priekšsēdētāja amatā.

"Ne velti viņam uzticēja "Dienu". Tai trūka virzības. Ar interneta vietni un drukāto avīzi viss ir kārtībā, taču trūkst televīzijas. Šis virziens šodien ir nepieciešams. Tādēļ labi, ka Kotam ir televīzijas pieredze," skaidroja Koziols.

Pēc viņa teiktā, šobrīd kritiski svarīga ir Latvijas plašsaziņas līdzekļu konsolidācija. Viņš uzskata, ka reklāmas tirgus samazinās un to izjūt arī "Diena". Savukārt spriest par to, kādi būs plašsaziņas līdzekļi nākotnē, pagaidām ir grūti.

"Mēs neatradīsim atbildi uz jautājumu, kādi būs nākotnes mediji. Visa pasaule meklē atbildi uz šo jautājumu, un atbildes pagaidām nav," viņš piebilda.

Koziols uzsvēra, ka Latvijā pastāv divas informatīvās telpas ar saviem lasītajiem, taču auditorijas nav jāmēģina mākslīgi apvienot.

"Lai cilvēki iegūst informāciju tajā valodā, kāda tiem ir ērta. Esmu ļoti skeptisks par vienotu informatīvo telpu. Tas nav nekas slikts, ja ir divas. Ja tiktu veidots kāds preses Frankenšteins, tad tas diezin vai izdzīvotu. Taču laiks rādīs," uzsvēra uzņēmējs.

Komentāri 3
#pirms 6 gadiem
Negribētos te dažiem, labiem gaisu sabojāt,bet tā jūsu Diena ir nekam nevajadzīgs projekts.. uz laukiem,ja tikai.. kaut arī tur šaubos,ka kādam tas ir vajadzīgs..
NORApirms 6 gadiem
Lidz ar Freimaņa iekļaušanos Dienā vajdzētu arī pārskatīt esošos kadrus un, pirmkārt, piegriezt ļoti vājo un šaurredzīg Ati Klimoviču. Piemēram, šodienas Dienā viņa publikācija par Latvijas-Krievijas attiecībām ir tukšs murgs, bez kādas informatīvas vai politiski analītiskas vērtības. Ceru, ka Freimanis iejutīsies amatā un turpmāk tādu haltūru nepieļaus.
Dienas žurnālistspirms 6 gadiem
Pirmkārt, avīze pēdējo pusgadu nestrādāja bez redaktora: neraugoties uz v.i. nosaukumu, Bojārs bija visīstākais galvenais redaktors jau tad, kad par tādu skaitījās Ilmārs Znotiņš. Tieši Bojārs neļāva avīzes kvalitātei kristies visos juku laikos un centās saglabāt redakcionālo neatkarību. Savukārt Kots nevarēja piešķir virzību (ja par tādu neuzskata lielo draudzību ar Ventspils pilsētu un tās mēru) par medijaam, par kura darbību kaut ko (vismaz tehniski) jēdza.