Ražotāji: Tuvojoties gripai, dubultojas pieprasījums pēc smiltsērkšķiem, dzērvenēm un medus, Mixnews.lv

Ražotāji: Tuvojoties gripai, dubultojas pieprasījums pēc smiltsērkšķiem, dzērvenēm un medus

фото

Sabiedrība | 2013. gada 9. janvārī plkst. 15:45

Tuvojoties gripas sezonai, strauji pieaudzis pieprasījums pēc dažādas smiltsērkšķu produkcijas, dzērvenēm, kā arī medus, biznesa portālam "Nozare.lv" atzina aptaujātie audzētāji.

"Patlaban pieprasījums pēc smiltsērkšķiem pieaudzis divkārt, salīdzinot ar citiem mēnešiem. Jau pirms Ziemassvētkiem cilvēki pastiprināti sāka interesēties par iespējām iegādāties gan ogas, gan arī sulas un sukādes, jo smiltsērkšķi ir ne tikai veselīgi, bet arī vizuāli ļoti piemēroti dāvināšanai," atzina Latvijas Smiltsērkšķu asociācijas priekšsēdētājs Andrejs Brūvelis.

Viņš sacīja, ka šīs sezonas lielākais pieprasījums ir pēc svaigi saldētajām sulām, kurām nav pievienots cukurs.

"Cukura laiks ir pagājis, jo virsroku ņēmis veselīgs dzīvesveids. Pieprasījuma topa virsotnē ir svaigās, nepasterizētās smiltsērkšķu sulas, kurās saglabājas gan vitamīni, gan fermenti. Protams, šādu sulu loģistika nav vienkārša, tomēr mājražotājiem tā atmaksājas. Nākamais lielākais pieprasījums ir pēc sīrupiem, kā arī sukādēm," sacīja Brūvelis. Arī dzērveņu un lielogu melleņu ražotājus apvienojošā kooperatīva "Ziemeļoga" vadītāja Zanda Brālīte atzina, ka pieprasījums pēc dzērvenēm patlaban ir dubultojies.

"Par dzērvenēm atceras tad, kad sākas gripas laiks. Pēdējās dienās klienti gan bioloģiskajos veikalos, gan tirgū pērk vairs nevis vienu, bet vairākus litrus dzērveņu. Tāpat attiecīgi aug pieprasījums pēc dzērveņu sulas, kuru dārdzības dēļ gan parasti pērk pa vienai pudelītei. Tomēr lielāko pieprasījumu tradicionāli sagaidām februāra sākumā, kad gripa vēršas plašumā," sacīja Brālīte.

Latvijas Biškopju biedrības vadītājs Armands Krauze atzina, ka patlaban medus noiets pieaug, turklāt šīs sezonas īpatnība ir pircēju pastiprinātā interese par tumšo medu.

"Tā laikam ir modes lieta, bet patlaban pieprasītākās ir tumšās medus šķirnes - meža ziedu un viršu medus. Tāpat šogad īpaši liels pieprasījums ir pēc bišu maizes - bišu pārstrādātiem ziedputekšņiem, kas satur aminoskābes, vitamīnus, fermentus un minerālvielas," sacīja Krauze. Visi uzņēmēji arī atzina, ka attiecīgās produkcijas cena šogad esot saglabājusies iepriekšējā gada līmenī, kas esot skaidrojams ar joprojām zemo iedzīvotāju pirktspēju.

Saldētas smiltsērkšķu ogas maksā apmēram 1,20 latus par vienu kilogramu, saldētās sulas - līdz pieciem latiem par vienu litru, bet sukādes - apmēram 2,50 latus par 150 gramu iepakojumu. Svaigas dzērvenes maksā apmēram divus latus par vienu litru, lielogu dzērvenes - 3,60 latus par vienu kilogramu, bet dzērveņu sula - vidēji 2,40 latus par 300 mililitru pudeli. Savukārt vidējā mazumtirdzniecības cena medum ir no pieciem līdz septiņiem latiem par vienu kilogramu atkarībā no medus veida un iepakojuma.

Foto: no vietnes kllproject.lv

Komentāri