Gada pirmajā nedēļā pieaugusi saslimstība ar augšējo elpceļu infekcijām, Mixnews.lv

Gada pirmajā nedēļā pieaugusi saslimstība ar augšējo elpceļu infekcijām

фото

Sabiedrība | 2013. gada 9. janvārī plkst. 19:51

Janvāra pirmajā nedēļā saslimstība ar augšējo elpceļu infekcijām pieaugusi par 57%, tomēr tā bijusi zemāka nekā iepriekšējās divās sezonās reģistrētā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Janvāra pirmajā darba nedēļā ģimenes ārstu praksēs tika reģistrēti vidēji 764 augšējo elpceļu infekcijas slimnieki, bet 2012.gada decembra pēdējās divās darba dienās pie ģimenes ārsta bija vērsušies vidēji 486 slimnieki.

Augstākā augšējo elpceļu infekciju intensitāte reģistrēta Jelgavā un Jēkabpilī, bet zemākā - Ventspilī un Gulbenē.

Augstākā saslimstība, līdzīgi kā iepriekš, reģistrēta vecuma grupā līdz 14 gadiem.

Gada sākumā vairāk nekā divas reizes palielinājies arī pneimonijas gadījumu skaits salīdzinājumā ar pērnā gada pēdējo nedēļu. Ar plaušu karsoni sasirguši vidēji 28 cilvēki uz 100 000.

Tikmēr gripas izplatība saglabājusies iepriekšējā līmenī. No SPKC monitoringā iekļautajām stacionārajām ārstniecības iestādēm - 11 slimnīcām - tikai no Rīgas stacionāriem saņemta informācija, ka slimnīcā ievietoti pacienti ar diagnozi gripa. No tiem pieci pacienti bijuši vecumā līdz četriem gadiem, divi pacienti bijuši 5 līdz 14 gadus veci, bet vēl trīs pacienti - 15 līdz 64 gadus veci.

Kopš sezonas sākuma kopumā hospitalizēti 13 gripas pacienti.

foto: mama.kharkov.ua

Komentāri