Piketā Rīgas mēra atbalstam pulcējas vairāki simti cilvēku, tostarp RS darbinieki (VIDEO, FOTO), Mixnews.lv

Piketā Rīgas mēra atbalstam pulcējas vairāki simti cilvēku, tostarp RS darbinieki (VIDEO, FOTO) (5)

фото

Sabiedrība | 2013. gada 3. decembrī plkst. 21:30

Rātslaukumā Rīgas mēra Nila Ušakova (SC) atbalstam piketā pulcējas vairāk nekā 200 cilvēku, tostarp pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" darbinieku, ziņo LETA.

MIX TV operators ziņo, ka pašvaldības policija aizturējusi pensijas vecuma vīrieti, kurš turējis plakātu ar aizliegtu simboliku. Ap vīrieti bija pulcējušies Ušakova pretinieki. Kā ziņo MIX TV operators pl. 13:30 bija palielinājies Ušakova demisijas pieprasītāju skaits: pret rīgas mēru protestēja apmēram 150 - 200 cilvēku. Vīrieti, kurš turēja plakātu ar svastiku, pašvaldības policisti aizveda, paņemot aiz elkoņiem.

фото

фото

Jāpiebilst, ka šobrīd protests ir kļuvis skaļāks nekā sākumā.

Sākotnēji laukumā bija pulcējušies ap 200 cilvēku, no kuriem tikai pāris rokās turēja plakātus. Viens no tiem vēstīja "Nils Ušakovs ir vislabākais", savukārt uz otra krievu valodā bija norādīts "Rokas nost no Nila Ušakova!". Jāpiebilst, ka Ušakova atbalstītāju vidū ir redzami daudz vecāka gadagājuma cilvēku.

Tikmēr laukumā aiz Rīgas domes, pie Mazās Jaunielas, pulcējas vēl aptuveni 200 cilvēku, kuri no busiņiem ņēma ārā dažādus plakātus ar saukļiem, kas atbalsta Rīgas mēru Ušakovu.

фото

фото

фото

Vairāki cilvēki, kuriem tika izdalīti plakāti, aģentūrai LETA atzina, ka ir "Rīgas satiksmes" darbinieki. Viņi pastāstīja, ka ar darba vadītāju atļauju šo dienu ir varējuši paņemt brīvu, lai piedalītos piketā. Klātesošie sacīja, ka uz piketa norises vietu atbraukuši ar trolejbusu bez maksas, jo "Rīgas satiksmes" darbiniekiem par sabiedrisko transportu Rīgā nav jāmaksā.

Rīgas mēra demisijas atbalstītāji otra mītiņa dalībniekiem prasījuši, kādā veidā tie tikuši pie plakātiem, ziņo MIX TV operatori. Atbildes bijušas: "Man to iedeva."

Notikuma vietā sastaptais arodbiedrības LABA pārstāvis Raimonds Gailis ne apstiprināja, ne noliedza, ka piketa dalībnieki tiek organizēti no "Rīgas satiksmes" darbinieku vidus. Viņš norādīja, ka piketā piedalās kā pašvaldības pārstāvis. Gailis norādīja, ka darbiniekiem ir summētais darba laiks un līdz ar to visi darbinieki šeit atrodas ārpus darba laika.

Gailis arī sacīja, ka no arodbiedrības puses šo pasākumu rīko arodbiedrības pārstāvis Kaspars Grīnbergs, kurš sacīja: "Es tā nedomāju. Nedomāju, ka esmu no "Rīgas satiksmes" un palīdzu kaut ko rīkot." Viņš apšaubīja, ka sanākušie ir "Rīgas satiksmes" darbinieki. "Es uzskatu, ka mēs visi esam Rīgas iedzīvotāji, Latvijas Republikas pilsoņi, un nevajag siet to kopā ar kaut kādām organizācijām," teica Grīnbergs.

Patlaban laukumā ir sapulcējušies vairāki simti cilvēku, kas tur Rīgas karogu, neskaitāmus plakātus, kas pauž atbalstu Ušakovam un norāda, ka atbildīgie meklējami valdībā. Sanākuši kliedz "Ušakov, Ušakov!", rībina bungas un izmanto svilpes.

Tā kā Ušakova atbalstītāji ir atnākuši pusstundu ātrāk nekā tie, kas sākotnēji pieteica piketu, lai pieprasītu Rīgas ēra atkāpšanos no amata, atbalstītāju pūlis ir ieņēmis laukuma lielāko daļu pretī Rīgas domei, savukārt Ušakova demisijas pieprasītāji pulcējas aiz šī pūļa.

Patlaban pret Ušakovu protestē aptuveni 30 cilvēku, kuri drūzmējas ap Rolanda statuju un kliedz "Ej,prom!"

фото

фото

Ušakova atbalstītāju pūlis uzvedas skaļi un laiku pa laikam kopīgi sauc dažādus lozungus, piemēram, "Molodec!" un "Ludšij mer!". Lielas ovācijas pūlī izraisīja brīdis, kad Ušakovs kopā ar Rīgas vicemēru Andri Ameriku (GKR) iznāca pie piketētājiem. Abas amatpersonas Rātsnama priekšā uzkavējās pāris minūtes un tad pūļa uzmundrinājuma saucienu pavadībā devās atpakaļ domes ēkā.

Promejot Ušakovs pagriezās pret pūli un parādīja uzvaras žestu, saliekot pirkstus V veidā. Rīgas mērs pateicās pūlim par atbalstu un uz žurnālistu jautājumu, kā viņš vērtē to, ka pūlī ir liels skaits "Rīgas satiksmes" darbinieku, aicināja parādīt kaut vienu darbinieku, kas šeit būtu atnācis, jo ticis piespiests.

фото

Tikmēr bijušais Rīgas domes deputāts Jānis Mārtiņš Skuja, kurš Ušakova atbalstītāju pūļa aizmugurē pulcējis aptuveni 50 domubiedrus, kas uzskata, ka Ušakovam ir jāatkāpjas, norādīja, ka atšķirība starp abām grupām ir tāda, ka lielākajai daļai Ušakova atbalstītāju ir samaksāts gan par transportu, gan maizītēm, savukārt Ušakova pretinieku domubiedru grupa ilustrē rīdzinieku pilsonisko aktivitāti. Vairāki piketa dalībnieki gan piebilda, ka piketa norises laiks strādājošiem cilvēkiem ir ļoti nepiemērots.

Jautāts, kā Skuja vērtē abu piketu vienlaicīgi norisi, viņš norādīja, ka Latvija ir demokrātiska valsts, kurā visi var paust viedokli, taču domes vadības attieksmi raksturo tas, ka Ušakova pretinieki kā pirmie piketa pieteicēji ir nostumti maliņā.

Skuja arī piebilda, ka speciāli aicinājis piketa dalībniekus neņemt līdzi svilpes, taures un skaņu pastiprinošas iekārtas un nekliegt, jo latvieši ir civilizēta nācija. "Lai katrs izpaužas atbilstoši savam līmenim," norādot uz priekšplānā esošo skaļi trokšņojošo pūli, piebilda Skuja.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Rīgas domē vienlaikus pieteikti divi piketi, kuros tiks pausti pretēji viedokļi. Vispirms pieteikts pikets, lai pieprasītu Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (SC) atkāpšanos no amata, bet drīz pēc tam tajā pašā laikā un vietā pieteikts pikets Rīgas mēra atbalstam.

Likums par sapulcēm, gājieniem un piketiem paredz, ka pašvaldībai, saņemot sapulces, gājiena vai piketa pieteikumu, jāpārliecinās, vai pasākums netraucēs citus publiskus pasākumus vai iepriekš pieteiktas sapulces, gājienus vai piketus, taču, pēc Rīgas pilsētas izpilddirektora domām, šoreiz abi pasākumi viens otram netraucēs.

Abi piketi pieteikti likumā noteiktajā kārtībā un netiks ierobežoti - kā norādīja Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis, pašvaldībai ir pienākums ievērot iedzīvotāju pulcēšanās brīvību un atbilstoši likumam rūpēties par kārtības nodrošināšanu šo pasākumu laikā.

Oponenti norādījuši ļoti aptuvenu un grūti prognozējamu piketa dalībnieku skaitu - Skuja norādījis, ka piketā par Ušakova atkāpšanos varētu piedalīties aptuveni desmit cilvēki, savukārt Jukšinskis minēja, ka Ušakova atbalstam varētu pulcēt ap 500 kolēģu, radu, draugu, domubiedru.

Atgādinām, ka 21.novembrī Zolitūdē sagruvusi veikala "Maxima" ēka, nogalinot 54 cilvēkus un vairākus desmitus smagi savainojot. Traģēdija rosinājusi plašas diskusijas par būvniecības kvalitāti Latvijā un par to, kas atbildīgs, ka šāda nelaime varēja notikt. Par notikušo ierosināts kriminālprocess.

Uzņemoties atbildību par notikušo, 27.novembrī par atkāpšanos paziņoja premjerministrs Valdis Dombrovskis (V), savukārt Ušakovs īpaši sasauktā preses konferencē paziņoja jau iepriekš sociālajos tīklos pausto, ka atkāpties negrasās, jo par savu atbildību uzskata palīdzības sniegšanu cietušajiem un traģēdijas izmeklēšanas veicināšanu. Pateicis savu sakāmo, Ušakovs nekavējoties devās uz savu kabinetu, izvairoties no jebkādiem žurnālistu jautājumiem.

Komentāri 5
MED. MASA.pirms 5 gadiem
A ELERTE...
Vidzemepirms 5 gadiem
Cienījamā, Olita!
Vai Jums ir patīkami skatīties šos plakātus ar uzrakstiem "Kauns nacionālisti vismaz šoreiz būtu apklusuši". Es saprotu, ka tas ir vērsts uz cilvēkiem, kas runā latviešu valodā. Vai šī nav naida kurināšana?Jo sapratu, ka plakāti tika izdalīti RS darbiniekiem. Viņiem RS vadība iedod apmaksātu brīvdienu, un ne jau bez Nila ziņas, kā arī izdala plakātus, kas "jāvicina". Redzam gan kā viņš strādā, un kā tiek pārvilināti cilvēki, lai pierakstās Rīgā, laikam pilsētai par maz naudiņas maciņā!Tikai žēl ka tie tantuki nesaprot par ko šī ciņa notiek, ne jau par viņu labklājību.Un Ušakova kungam šis žests!Brrr, pretīgi!Neesmu ne vienas partijas atbalstītāja, taču Dombrovskis uzņēmās šo vainu, kaut arī viņam tas nebija jādara, un ne jau no problēmu risināšanas viņš bēga, bet ja Tevi valdībā neviens nedzird!Kā Valdis prom, tā jau krēsli tiek dalīti. Pie tukša maka, ko var izdarīt!Malacis Dombrovskis ir sakārtojis sistēmu aiz tiem, kas to "nedaudz" papostīja.
Vilnispirms 5 gadiem
par Ušakova atbalstu piketēja Dzērāji un Rīgas domes darbinieki