Latvijā uztura bagātinātāju apritē iesaistīti vairāk nekā 26 tūkstoši uzņēmumu, Mixnews.lv

Latvijā uztura bagātinātāju apritē iesaistīti vairāk nekā 26 tūkstoši uzņēmumu

фото

Sabiedrība | 2013. gada 10. janvārī plkst. 10:35

Latvijā uztura bagātinātāju apritē iesaistīti 26 287 uzņēmumi, no tiem 90 uzņēmumu reģistrējuši pakalpojumu sniegšanu internetā vai pa pastu, liecina ceturtdien Valsts sekretāru sanāksmē pieteiktais Veselības ministrijas sagatavotais informatīvais ziņojums, informē BNS.

Ministrija atgādina, ka uztura bagātinātājus, diētisko pārtiku un sporta pārtiku drīkst izplatīt tikai Pārtikas un veterinārā dienesta reģistrēti pārtikas uzņēmumi, kā arī licencētas aptiekas. Tas attiecināms arī uz izplatīšanu internetā.

Tomēr, ņemot vērā, ka internetā pieejami produkti no neskaitāmām ārvalstu vietnēm, kā arī daudzus nereģistrētus uztura bagātinātājus dažādos sludinājumu portālos plaši piedāvā privātpersonas, attiecībā uz uztura bagātinātāju tirdzniecību internetā tirdzniecības vietas reģistrācijas prasība reāli nedarbojas.

Ministrija paskaidro, ka būtiskākās problēmas, kas varētu būt saistītas ar uztura bagātinātāju lietošanu, izriet nevis no uztura bagātinātāju kvalitātes vai sastāva, bet gan no izvēles pamatotības konkrētajā gadījumā un konkrētajam patērētājam, kā arī patērētāja atbildības par savu veselību, tostarp attiecībā uz veselības saglabāšanu, pareizu uzturu, kaitīgiem ieradumiem, zāļu, uztura bagātinātāju vai citu līdzekļu lietošanu.

Veselības ministrija arī atgādina, ka šajā sakarā jāpievērš uzmanība tam, ka uztura bagātinātājs nereti un ne vienmēr pamatoti tiek izmantots kā alternatīva zālēm, ārsta apmeklējumam, sabalansētai pārtikai vai dzīves stila maiņai.

Informācijas avoti, kas mudina sākt kāda produkta lietošanu, ne vienmēr ir uzticami vai sniedz objektīvu informāciju, teiks ziņojumā.

foto: vedom.ru

Komentāri