KNAB lūgs Kultūras ministrijai papildu informāciju par ministres komandējumu, Mixnews.lv

KNAB lūgs Kultūras ministrijai papildu informāciju par ministres komandējumu

фото

Sabiedrība | 2013. gada 10. janvārī plkst. 16:54

Kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes (VL-TB/LNNK) komandējums ieinteresējis arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB), taču pagaidām nav zināms, vai birojs uzsāks pārbaudi, lai pētītu, vai ir tikuši pieļauti kādi pārkāpumi, ziņo aģentūra LETA.

KNAB lūgs Kultūras ministrijai (KM) sniegt papildu informāciju saistībā ar šo komandējumu un tad izlems jautājumu par pārbaudes uzsākšanu par iespējamo interešu konflikta situāciju, pastāstījis KNAB preses sekretārs Andris Vitenburgs.

KNAB ieinteresējis tas, vai KM amatpersonu pieņemto lēmumu un budžeta līdzekļu izmantošanas rezultātā nav guvis kādu labumu arī ministres vīrs, norādīja Vitenburgs.

Atgādināsim, ka kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes (VL-TB/LNNK) komandējums uz Austrāliju gada izskaņā radījis daudzus pārmetumus par viesnīcu izvēli, lidmašīnas biļešu iegādi un dzīvesbiedra lomu vizītes laikā, taču Kultūras ministrija šādus pārmetumus uzskata par nepamatotiem.

Saistībā ar neoficiālo informāciju par veidu, kādā lidojumam uz Austrāliju un atpakaļ varētu būt iegādātas aviobiļetes kultūras ministrei un viņas dzīvesbiedram, portāls "Pietiek.com" 8.janvārī vērsies ar iesniegumu Valsts policijā. Policija žurnālista Lato Lapsa parakstīto iesniegumu ir saņēmusi, iepazīsies ar tajā minēto informāciju un pēc tam pieņems lēmumu par tālāko rīcību.

Ministre ir apgalvojusi, ka viņas dzīvesbiedrs Austrālijā bija kā privātpersona un gan par aviobiļeti, gan par viesnīcu viņš samaksājis pats. Abi lidojuši ekonomiskajā klasē, arī viesnīca izvēlēta lētākā no piedāvātajām.

Komentāri