Neraugoties uz nesaskaņām, zvērkope Vītola sveiks lāceni Ilzīti dzimšanas dienā, Mixnews.lv

Neraugoties uz nesaskaņām, zvērkope Vītola sveiks lāceni Ilzīti dzimšanas dienā

фото

Sabiedrība | 2013. gada 10. janvārī plkst. 19:05

Par spīti nesaskaņām, pazīstamā zvērkope Velga Vītola piektdien piedalīsies lācenes Ilzītes 12.dzimšanas dienas svinībās Līgatnes dabas takās, ziņo aģentūra BNS.

"Lācim taču ir dzimšanas diena!", apliecināja Vītola. Viņa uzsvēra, ka ir šo svinību aizsācēja un neatkarīgi no jebkādiem apstākļiem svētkos piedalīsies.

Ilzītei šī būs jau 12.dzimšanas diena. Par svinību tradicionālu sastāvdaļu kļuvusi dažādu gardumu – kartupeļu, burkānu, biezpiena – torte, kuru arī šogad veidos Vītola. Lācenei kūku svinīgi pasniegs piektdien plkst.12 pie dabas skolas "Pauguri".

To, ka Vītola piedalīsies svētkos, apliecināja arī Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) pārstāve Baiba Līviņa. Līgums par turpmāko darbu Līgatnes dabas takās ar Vītolu vēl neesot noslēgts, ko iecerēts paveikt līdz janvāra beigām.

Atgādinām, ka DAP no 15.decembra ir pārņēmusi Līgatnes dabas taku dzīvnieku aprūpi un uzturēšanu, ko līdz šim veica Gaujas Nacionālā parka fonds. Tādējādi fondā līdz šim strādājušie palika bez darba. Sabiedrībā sašutumu izraisīja fakts, ka darbu varētu zaudēt arī pazīstamā zvērkope Vītola.

DAP ģenerāldirektors Jānis Strautnieks aicinājis Latvijas mediju pārstāvjus savos rakstos un raidījumos censties neizplatīt foto un videomateriālus, kuros attēlots cilvēku un pieaugušu plēsīgu dzīvnieku tiešs kontakts. "Šādu materiālu publiskošana var radīt maldīgu priekšstatu par plēsīgo dzīvnieku dabu un instinktiem," brīdināja Strautnieks. Iepriekš vides ministrs Edmunds Sprūdžs pārmeta Vītolai lāču bučošanu.

Komentāri