Cūku mēra profilakses pasākumiem varētu piešķirt vairāk nekā 1,79 miljonu latu, Mixnews.lv

Cūku mēra profilakses pasākumiem varētu piešķirt vairāk nekā 1,79 miljonu latu

фото

Sabiedrība | 2013. gada 12. janvārī plkst. 08:05

Šajā gadā Zemkopības ministrijai varētu tikt piešķirti vairāk nekā 1,79 miljoni latu saistībā ar klasiskā cūku mēra profilakses un apkarošanas pasākumiem, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) informatīvais ziņojums "Klasiskā cūku mēra uzraudzības un apkarošanas programma 2013.gadā", ko plānots skatīt valdības sēdē nākamnedēļ.

Tāpat valdības sēdē plānots skatīt jautājumu par papildu 245 774 latu piešķiršanu ZM no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem", lai nodrošinātu mēra uzraudzības pasākumus mājas un mežacūku populācijā. No tiem 140 080 lati paredzēti Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD), bet 105 694 lati - valsts zinātniskajam institūtam "Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūtam "Bior"".

Kā norādīts ZM skaidrojumā, saistībā ar cūku mēra apkarošanu ir izveidota jauna programma, kuras finansējums ir 1 792 954 lati. Lielāko programmas finansējuma daļu veido vakcīnas iegādes un izlikšanas izmaksas, kā arī laboratoriskie pakalpojumi mājas cūku un mežacūku seroloģiskai un virusoloģiskai uzraudzībai.

Tiek plānots, ka programmai finanšu līdzekļi tiks piešķirti 2013.gada pirmā ceturkšņa beigās, tāpēc uzraudzības un apkarošanas pasākumu turpināšanai nekavējoties nepieciešami finanšu līdzekļi - minētie 245 774 lati. Ja notikumi attīstīsies labvēlīgi, visi pieprasītie finanšu resursi programmas ietvaros varētu tikt ietaupīti.

Kā ziņoja portāls Mixnews, papildu līdzekļi no valsts budžeta saistībā ar cūku mēri ZM jau tika piešķirti pērn 4.decembrī. Jau toreiz valdības sēdē ZM pārstāvji norādīja, ka 2013.gadā mēra apkarošanai būs nepieciešami papildu līdzekļi.

Atgādinām, ka līdz šim klasiskā cūku mēra inficētajā teritorijā PVD ir pārbaudījis 1697 saimniecības. Jauni mājas cūku saslimšanas gadījumi ar klasisko cūku mēri nav konstatēti. PVD pārbaudes turpina.

Foto: mixnews.lv

Komentāri