Rīgas domnieki varēs smēķet 10 tūkstošus latu vērtā kabīnē, Mixnews.lv

Rīgas domnieki varēs smēķet 10 tūkstošus latu vērtā kabīnē

фото

Sabiedrība | 2013. gada 14. janvārī plkst. 16:12

Rīgas domes smēķējošo darbinieku ērtībām Rātsnamā tiks uzstādīta speciāli šai nodarbei paredzēta kabīne, kas pašvaldībai izmaksās 9125 latus, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā publicētais paziņojums par iepirkuma konkursa rezultātiem.

Tuvāko dažu nedēļu laikā kabīni iecerēts novietot Rātsnama piektā stāva vestibilā, caur kuru patlaban vairums ierēdņu dodas smēķēt uz terases.

Piektajā stāvā atrodas arī divas lielas sanāksmju un semināru telpas, tādējādi tiks uzlaboti smēķēšanas apstākļi arī Rātsnama apmeklētājiem.

Rīgas domei tiks piegādāta kabīne ar metāla rāmi un stikla sienām, bīdāmām durvīm, kāju un muguras balstiem un hermētiski noslēgts pelnu trauks aptuveni 8000 izsmēķu.

Kabīnē vienlaikus varēs pīpēt seši vai septiņi smēķētāji, kuru radītos dūmus aizturēs divi priekšfiltri, divi elektrostatiskie filtri, viens HEPA filtrs un divi ogles filtri.

Rīgas izpilddirektors Juris Radzevičs pagājušā gada pavasarī paziņoja, ka ir sācis meklēt risinājumus, kā nodrošināt komfortablus apstākļus gan smēķējošajiem, gan nesmēķējošajiem kolēģiem Rātsnamā.

Rīgas domes darbiniekiem kopš 1.aprīļa liegta iespēja smēķēt uz Rātsnama terases otrajā stāvā virs Mazās Jaunavu ielas.

To no domes telpām norobežojusi stikla siena un bīdāmas stikla durvis, līdz ar to smēķētāji vizuāli nebija norobežoti no pašvaldības telpām, netika ievērots arī aizliegums smēķēt 10 metrus no ieejas un pa durvju spraugām cigarešu dūmi ieplūduši koplietošanas telpās, izraisot nesmēķējošo domes darbinieku neapmierinātību.

foto: blick.ch

Komentāri