1.janvāra rītā cilvēki norēķinos biežāk izmanto latus, Mixnews.lv

1.janvāra rītā cilvēki norēķinos biežāk izmanto latus

фото

Sabiedrība | 2014. gada 1. janvārī plkst. 10:10

1.janvāra rītā atvērtajās tirdzniecības vietās cilvēki norēķiniem biežāk izmanto latus, lai gan tiek maksāts arī ar eiro, novēroja aģentūra LETA.

Rīgas starptautiskās autoostas kasēs aģentūrai LETA sacīja, ka, pērkot biļetes, cilvēki maksā ar abām pašlaik apritē esošajām valūtām, lai gan norēķiniem latos esot pārsvars - līdz pat divām trešdaļām maksājumu tiek veikti latos, atlikumā saņemot eiro.

Divi no pircējiem, kuri agrajā rīta stundā pirka autobusu biļetes, samaksu veica latos, novēroja LETA.

Arī dzelzceļa stacijā LETA novēroja, ka trīs cilvēki, iegādājoties biļetes, samaksu veica latos. Atlikums tika izdots eiro valūtā un, piemēram, vecāka gadagājuma kundzei jaunā nauda neizraisīja izbrīnu - kundze to lietišķi pārskaitīja un noglabāja maciņā.

Tirdzniecības centrā "Origo" esošajā lielveikalā "Rimi", kas darbu sāka pl.9:00, pagaidām rindas pie kasēm neveidojās, lai gan kasieres brīdināja, ka norēķinu process būs ilgāks nekā ierasts. Pēdējos padomus un iedrošinājumu, sākot norēķinus eiro valūtā, kasierēm sniedza maiņas vadītāja, novēroja LETA.

Agrīnie pircēji pagaidām galvenokārt norēķinājās latos. Maksājot par pirkumu ar Spānijas eiro monētām, aģentūra LETA pārliecinājās, ka "Rimi" kasierēm tās nerada pārsteigumu un tiek ievietotas kasēs blakus tajās jau esošajām Latvijas eiro monētām.

Pirmajā 2014.gada rītā pēc Latvijas pievienošanās eirozonai ap pl.6 bez problēmām darbojas visas tirdzniecības vietas, kuras iepriekš bija izziņojušas par attiecīgu darba laiku, novēroja aģentūra LETA.

Ēdināšanas ķēdes "Mc’Donalds" restorānos Vecrīgā pie ātrās apkalpošanas lodziņiem pat pulcējās nelielas rindas, darbojas arī vairākas pilsētas centrā esošās kebabnīcas.

Tāpat strādā arī "Latvija Statoil" ("Statoil") degvielas uzpildes stacijas, lai gan eiro ieviešanas gaitā naktī uzņēmums sastapās ar problēmām, kuru dēļ benzīntanku atvēršana nedaudz aizkavējās. Darbojas arī citas degvielas uzpildes stacijas.

Norēķināties tirdzniecības vietās iespējams ne tikai ar eiro, bet aizvien arī ar latiem. Tas gan prasa nedaudz vairāk laika.

Darbojas arī bankomāti.

Kā ziņots, Latvija no 1.janvāra kļuva par 18. eirozonas dalībvalsti.

Foto: Latvijas Banka

Komentāri