Cilvēki ātrās ēdināšanas iestādes izmanto arī latu apmaiņai pret eiro, Mixnews.lv

Cilvēki ātrās ēdināšanas iestādes izmanto arī latu apmaiņai pret eiro

фото

Sabiedrība | 2014. gada 1. janvārī plkst. 17:03

Norēķinoties par pārtiku ātrās ēdināšanas iestādēs, cilvēki tās, līdzīgi kā veikalus, trešdien vienlaikus izmanto arī kā iespēju latu banknotes samainīt pret eiro, noskaidroja aģentūra LETA.

"Turkebab" ēstuvē aģentūra LETA uzzināja, ka daudzi trešdien norēķinās ar latiem. Grūtības tas sagādā pārdevējai, kurai ir jāpārrēķina, kāda summa ir jāizdod eiro valūtā. Turklāt vairāki apmeklētāji šodien par pirkumu norēķinājušies ar lielas nominālvērtības banknoti, piemēram, ar 20 latiem. Līdz ar to pārdevējai ir ātri jāizrēķina, kāda summa ir jāizdod eiro. Turklāt tas arī rada eiro iztrūkumu kasē - neesot, ko izdot par pirkumu.

Picērijas "Lulū pica" pārstāve Inese Vētra pastāstīja, ka picērijās problēmu ar norēķiniem neesot. Klienti par pārtiku norēķinās gan latos, gan eiro, gan arī izmanto maksājumu kartes. Grūtāk esot darbiniekiem, kas piegādā picas uz mājām - ja picērijās ir kases automāti, piegādātājiem tādu nav, līdz ar to ir jārēķina pašiem, cik daudz naudas jāizdod.

Tikmēr ātrās ēdināšanas restorānā "McDonald's" cilvēki trešdien pārsvarā norēķinājušies ar eiro, mazāk bijis tādu, kas maksā ar latiem. Vieglāk gan esot, ja norēķinās ar bankas maksājumu kartēm, aģentūrai LETA sacīja ēstuves kasiere. Viņa atzina, ka darbiniekiem ir grūtāk, jo ātrumā nevar izrēķināt, kāda summa būtu jāmaksā latos, ja klients to vēlas zināt. Aģentūra LETA novēroja, ka vairāki pircēji, uzzinot kāda summa ir eiro, vēlas arī zināt, kāda tā būtu latos.

Jau ziņots, ka Latvija līdz ar gadumiju kļuva par 18 eirozonas dalībvalsti, nomainot latus pret eiro.

Komentāri