Latvijas Banka piedāvā iegādāties eiro suvenīrkomplektus, Mixnews.lv

Latvijas Banka piedāvā iegādāties eiro suvenīrkomplektus

фото

Sabiedrība | 2014. gada 2. janvārī plkst. 08:32

Latvijai pārejot uz eiro, papildus apgrozības banknotēm un monētām ir izgatavoti arī divu veidu Latvijas apgrozības eiro monētu suvenīrkomplekti, kuri paredzēti dāvanām, kolekcijām, kā arī izmantošanai valsts reprezentācijas vajadzībām, ziņo LETA.

Eiro suvenīrkomplekti būs pārdošanā no ceturtdienas.

Ilustrētos kartona vāciņos iesaiņotas visu nominālu "Brilliant Uncirculated" kaluma monētas maksā 14 eiro, informē centrālā banka. Savukārt greznāks komplekts ar kapsulās ievietotām augstākā jeb "proof" kaluma Latvijas eiro monētām iesaiņots koka dāvanu kārbā. Tā cena - 35 eiro.

Informāciju par Latvijas eiro monētu suvenīrkomplektu iegādi var saņemt pa tālruni 67 022 529 vai elektroniski, rakstot uz adresi

"Monetas@bank.lv". Ar suvenīrkomplektu attēliem iespējams iepazīties arī Latvijas Bankas mājaslapā.

Līdz ar 2014.gada atnākšanu Latvija kļuvusi par eirozonas 18. dalībvalsti. Pāreja no latiem uz eiro notika saskaņā ar oficiālo kursu - viens eiro ir 0,702804 lati jeb 70,3 santīmi.

Iedzīvotāji iekrāto skaidro naudu latos bez maksas un par oficiālo kursu var apmainīt pret eiro sešus mēnešus komercbanku filiālēs, trīs mēnešus 302 Latvijas Pasta filiālēs reģionos, kur nav pieejami banku pakalpojumi. Latvijas Bankā latus pret eiro var mainīt mūžīgi.

Foto: Latvijas Banka

Komentāri