Tirdzniecības centros novēro mazliet lielāku pircēju plūsmu, veikali strādā ierastajā ritmā, Mixnews.lv

Tirdzniecības centros novēro mazliet lielāku pircēju plūsmu, veikali strādā ierastajā ritmā

фото

Sabiedrība | 2014. gada 2. janvārī plkst. 16:18

Ceturtdien pircēji tirdzniecības centros "Spice" un "Spice Home" pret pārdevējiem veikalos ir laipni, pieklājīgi, iecietīgi un saprotoši, biznesa portālam "Nozare.lv" pastāstīja tirdzniecības kompleksa "Spice" mārketinga direktore Iveta Zvaigzne-Ālere.

"Esam novērojuši, ka cilvēki ir laipni un pieklājīgi, iecietīgi un saprotoši, arī ja nedaudz ilgāk jāuzgaida, kamēr pārdevēji pārrēķina atlikumu eiro," norādīja Zvaigzne-Ālere.

Taču vienlaikus patlaban diezgan noslogoti esot tirdzniecības kompleksā esošie banku naudas iemaksas automāti. "Cilvēki acīmredzot vēl vēlas veikt latu iemaksas savos kontos," sacīja kompleksa "Spice" pārstāve.

Viņa arī piebilst, - lai nodrošinātu veiksmīgu pāreju uz eiro, daudzi "Spice" un "Spice Home" veikali izmantoja 1.janvāri, kad abi tirdzniecības centri bija slēgti.

Kopumā tirdzniecības kompleksa "Spice" veikali ir laicīgi sagatavojušies eiro ieviešanai Latvijā - visiem ceturtdien darbojas kases aparāti un eiro krājumi pieejami pietiekamā daudzumā.

Tikmēr kā pavēstīja "Domina Shopping" vadītāja Ilze Brazeviča, pircēju plūsma un aktivitāte tirdzniecības centrā šogad ir lielāka nekā citus gadus šajā laika posmā.

Brazeviča norādīja, ka "Domina Shopping" strādā ierastajā ikdienas ritmā un nekādi būtiski sarežģījumi sakarā ar eiro norēķiniem līdz šim nav novēroti. "Visi tirdzniecības centra "Domina Shopping" veikali ir atvērti un pieņem norēķinus gan eiro, gan latos."

Savukārt kā informēja "Olimpia" pārstāve Madara Zvejniece, visi iepirkšanās centra "Olimpia" veikali ceturtdien ir atvērti, un neviens no nomniekiem latu un eiro paralēlās aprites posmā nav izvēlējies vai lūdzis uz šo periodu savu tirdzniecības vietu slēgt.

Lielākā daļa nomnieku jau laikus bija sagatavojušies jaunās valūtas ieviešanai, pielāgojot savas informācijas tehnoloģiju un grāmatvedības sistēmas, kā arī veicot darbinieku apmācību.

"Tādēļ patlaban būtiskas grūtības neesam novērojuši, ja nu vienīgi norēķinu process eiro un latu vienlaicīgas aprites periodā ir nedaudz ilgāks, nekā ierasts," sacīja Zvejniece.

Iepirkšanās centrā "Olimpia" kopumā ir ap 60 tirdzniecības vietu un pakalpojumu sniedzēju.

Tikmēr kā liecina mājas un interjera preču tirgotāja "Jysk Linnen'n Furniture" ("Jysk") novērojumi, pirmajā darba dienā pēc eiro ieviešanas lielākā pircēju daļa norēķinās ar latiem, kā arī maksājumu kartēm.

"Jysk" vadītāja Baltijas valstīs Dace Zundure norāda, ka iedzīvotāji, visticamāk, patlaban steidz iztērēt no pagājušā gada atlikušos latus.

"Kopumā pāreja uz eiro "Jysk" veikalos ir noritējusi atbilstoši plānotajam. Lai nodrošinātu veiksmīgu pāreju un visu sistēmu darbību lielu darbu paveica "Jysk" informācijas tehnoloģiju nodaļa, kas strādāja arī svētku brīvdienās," pastāstīja Zundure.

Latvija līdz ar gadu miju pievienojās eirozonai, tādējādi nomainot latus pret eiro.

Foto: wikimapia.org

Komentāri