NEPLP prasīs informāciju par olimpiskā hokeja turnīra translēšanas licences nosacījumiem, Mixnews.lv

NEPLP prasīs informāciju par olimpiskā hokeja turnīra translēšanas licences nosacījumiem

фото

Sabiedrība | 2014. gada 2. janvārī plkst. 20:26

Nacionālā plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) iecerējusi prasīt informāciju par "Modern Times Group" (MTG) olimpisko spēļu hokeja turnīra translēšanas licences nosacījumiem.

Kā biznesa portālu "Nozare.lv" informēja padomes locekle Aija Dulevska, NEPLP nav skaidrs, kā MTG nodrošinās olimpiskā hokeja translēšanu brīvā ētera televīzijā. Ņemot vērā, ka tiek plānots vienoties ar kādu no bezmaksas apraidē esošajiem kanāliem par olimpiskā hokeja spēļu raidīšanu, esot jautājums par licences tiesību nodošanu.

Informāciju plānots lūgt no MTG un licences pārdevēja "Sportfive".

Kā ziņots, Latvijas Televīzija (LTV) aicināja anulēt koncernam MTG olimpisko spēļu hokeja turnīra translēšanas licenci. LTV valde skaidro, ka saistībā ar oficiālu MTG grupas aiziešanu no virszemes bezmaksas apraides tā nespēj izpildīt licences obligātos nosacījumus - pārraidīt hokeja spēles brīvā ētera televīzijā. MTG sākusi pārrunas par šo tiesību nodošanu trešajai pusei, kas esot pretrunā ar starptautiskās licences pamata noteikumiem un var novest pie tā, ka licence tiek anulēta un Latvijas skatītājiem Soču ziemas Olimpiādes hokeja spēles vispār nav pieejamas.

LTV atgādina, ka ziemas olimpisko spēļu Sočos pārraidīšana notiek, pamatojoties uz licences noteikumiem. Tiesības pārdot 2014. un 2016.gada olimpisko spēļu licenci Latvijas teritorijā Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) deleģēja starptautiskajai kompānijai "Sportfive", kas organizēja tenderi raidtiesību iegādei.

Saskaņā ar tendera rezultātiem LTV ieguva tiesības pārraidīt brīvā ētera televīzijā visu olimpisko spēļu notikumus, izņemot hokeju. Tiesības uz hokeja turnīra pārraidīšanu brīvā ētera televīzijā bez tiesībām sublicencēt trešajām pusēm ieguva MTG, informē LTV.

Savukārt MTG paziņoja, ka ir informējis licences pārdevēju "Sportfive" par to, ka pēc 1.janvāra kanāls TV3 būs pieejams tikai maksas platformās, biznesa portālam "Nozare.lv" teica MTG pārstāve Marta Zandersone.

"Lai būtu droši, ka ikviens var sekot mūsu hokeja izlases sniegumam 22.ziemas olimpisko spēļu laikā Sočos, kā arī lai izpildītu Ministru kabineta noteikumus, esam vienojušies par šo spēļu translāciju ar virszemes bezmaksas kanālu "Re:TV"," informēja MTG.

Vienlaikus tikšot nodrošināta Latvijas izlases spēļu bezmaksas translācija internetā. Tādēļ satraukumam neesot pamata.

"Sportfive", pamatojoties uz konfidencialitāti, šo situāciju atteicās komentēt.

Komentāri