Rosina pabeigt padomju režīma nepamatoti represēto personu reabilitāciju, Mixnews.lv

Rosina pabeigt padomju režīma nepamatoti represēto personu reabilitāciju

фото

Sabiedrība | 2013. gada 15. janvārī plkst. 07:03

Koalīciju veidojošās partijas rosina reabilitēt visas personas, kuras bez tiesas lēmuma viņu politisko uzskatu vai rīcības dēļ nepamatoti tika ievietotas piespiedu ārstēšanai psihiatriskajās slimnīcās, ziņo aģentūra LETA.

Par atbalstu šādiem partijas "Vienotība" rosinātiem grozījumiem likumā "Par nelikumīgi represēto personu reabilitāciju" šodien vienojusies koalīcija.

Grozījumu mērķis ir vēsturiskā taisnīguma atjaunošana, reabilitējot personas, kurām padomju režīms viņu paustās politiskās pārliecības dēļ nepamatoti piemērojis psihiatrisko ārstēšanu.

Šādi grozījumi ir iespēja novērst netaisnību pret cilvēkiem, kas cietuši no padomju režīma, taču divdesmit gadu laikā kopš neatkarības atjaunošanas joprojām nav tikuši reabilitēti, uzsver Saeimas deputāts Andrejs Judins.

Eksperti norāda, ka Latvijā varētu būt aptuveni 30 personas, kuras tikušas bez tiesas nolēmumiem nepamatoti ievietotas piespiedu ārstēšanai psihiatriskajās slimnīcās viņu politisko uzskatu vai rīcības dēļ. Lai arī Latvijas tiesību sistēma nodrošina padomju laika psihiatriski represēto reabilitāciju, tomēr to personu, kuras bijušas represētas bez tiesu nolēmumiem, reabilitāciju spēkā esošie normatīvie akti neparedz.

Saskaņā ar izstrādātajiem grozījumiem nepamatoti represētās personas varēs vērsties prokuratūrā ar lūgumu pieņemt lēmumu par viņu reabilitāciju.

Foto: i.storage.interakt.md, valeo.lv

Komentāri