Latvijas iedzīvotāji trešie skeptiskākie par savu ietekmi ES, Mixnews.lv

Latvijas iedzīvotāji trešie skeptiskākie par savu ietekmi ES

фото

Sabiedrība | 2014. gada 2. janvārī plkst. 21:28

Latvijas iedzīvotāji ir pārliecināti, ka viņu balsij nav nekādas nozīmes Eiropas Savienības (ES) lēmumu pieņemšanas procesā, - liecina apkopotie "Eurobarometer 80" rudens aptaujas rezultāti, ziņo LETA.

Apgalvojumam, ka viņu balsij ir nozīme ES, nepiekrīt 77% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju. Optimistiskāk noskaņoti vien 15% respondentu, uzskatot, ka viņu balss ir spējīga ietekmēt politiskos procesus ES.

Latvija ir trešā visskeptiskāk noskaņotā ES dalībvalsts. Par savu ietekmi ES nav pārliecināti arī Grieķijas un Kipras iedzīvotāji. Abās valstīs 86% respondentu uzskata, ka viņu balsij nav ietekmes. Grieķijā pozitīvāk noskaņoti 13% aptaujāto, savukārt Kiprā - 11%.

Šāda situācija valda ES kopumā. 66% ES iedzīvotāju lēš, ka viņu balss ir maznozīmīga, un 29% respondentu domā pretēji. Uz šī fona izceļas Dānija, kuras iedzīvotāji ir pārliecināti par savu ietekmi savienībā. 57% Dānijas iedzīvotāju uzskata, ka viņu balsij ir nozīme, savukārt 41% aptaujāto uzskata, ka nav.

Lietuvā 67% aptaujāto domā, ka viņu balss ir nenozīmīga, bet 23% respondentu uzskata, ka tai ir nozīme. Savukārt Igaunijā 76% apvaicāto ir skeptiski noskaņoti par savu ietekmi ES, bet 19% aptaujāto secina, ka ar savu balsi spēj ietekmēt notikumu virzību ES.

Aptauja veikta laikā no 2013.gada 2.novembra līdz 17.novembrim.

Komentāri