Pareizticīgo un vecticībnieku Ziemassvētki būs brīvdiena arī Daugavpils pašvaldībā, Mixnews.lv

Pareizticīgo un vecticībnieku Ziemassvētki būs brīvdiena arī Daugavpils pašvaldībā (1)

фото

Sabiedrība | 2014. gada 3. janvārī plkst. 10:12

Daugavpils domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis (Latgales partija) ir parakstījis rīkojumu par to, ka Daugavpils pašvaldības darbinieki, kas ir pareizticīgo vai vecticībnieku konfesiju ticīgie, savos Ziemassvētkos, 7.janvārī, varēs pieprasīt brīvdienu.

Kā aģentūru LETA informēja Daugavpils domes Sabiedrisko attiecību nodaļā, darbiniekiem būs jāvienojas ar darba devēju, vai šī diena brīva būs uz atvaļinājuma rēķina vai arī tiks atstrādāta citā laikā.

Rīkojums izdots, pamatojoties uz likuma par pašvaldībām 62.panta 6.punktu, atbilstoši likuma "Par svētku atceres un atzīmējamajām dienām" 1.pantam.

Jāatgādina, ka rīkojumu par to, ka šī gada 7.janvāri - pareizticīgo un vecticībnieku Ziemassvētkus - domes administrācijas struktūrvienībām, iestādēm un nozaru pārvaldēm atļauts izmantot kā brīvdienu, izdevis arī Rēzeknes domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs (SC).

"Rēzeknē dzīvo daudz pareizticīgo un vecticībnieku, daudzi no viņiem strādā arī pilsētas domē un tās struktūrvienībās, tāpēc jau tradicionāli pieņemam lēmumu par brīvdienas izsludināšanu, lai svinētu pareizticīgo un vecticībnieku Ziemassvētkus,'' iepriekš paskaidroja Rēzeknes mērs.

Rīkojums izdots, pamatojoties uz Darba likuma 54.pantu un 56.panta 2.daļu. 7.janvāra brīvdiena būs jāatstrādā līdz mēneša beigām.

Komentāri 1
Munispirms 5 gadiem
Nu re, un valstij nekas nav jānosaka par visas valsts mēroga brīvdienām.
Kur to vajag, tur paši nosaka.