Rīdzinieki iestājas par legālo narkotiku aizliegšanu, Mixnews.lv

Rīdzinieki iestājas par legālo narkotiku aizliegšanu

фото

Sabiedrība | 2014. gada 3. janvārī plkst. 12:25

Rīdzinieki gandrīz vienbalsīgi atbalsta "legālo narkotiku" aizliegšanu un kriminalizēšanu, liecina pētījumu centra "SKDS" aptauja, kas veikta pēc Rīgas domes pasūtījuma.

Aptaujā noskaidrots, ka 93% rīdzinieku psihotropo vielu jeb "legālo narkotiku" izplatības problēmu uzskata par nozīmīgu, no tiem 80% pauduši viedokli, ka šī problēma ir "ļoti nozīmīga".

Narkotiku tirdzniecības problēmu par nenozīmīgu uzskata tikai 4,4% respondentu - visbiežāk respondenti vecumā no 25 līdz 34 gadiem ar pamatizglītību, kā arī Latgales priekšpilsētā dzīvojošie. Konkrētu atbildi nesniedza 2,3% aptaujāto.

Absolūtais vairākums rīdzinieku atbalsta arī pašvaldības priekšlikumus cīņai pret "legālajām narkotikām". Atbildot uz jautājumu, vai pašvaldībām ir jāpiešķir tiesības savā administratīvajā teritorijā slēgt psihotropo vielu tirgotavas, "par" bija 96% aptaujāto.

Priekšlikumu ar likumu aizliegt jebkuru psihotropo vielu izplatīšanu ārpus aptieku tīkliem un krimināli sodīt likuma pārkāpējus atbalsta 95% respondentu.

"SKDS" aptauja tika veikta 2013.gada novembra beigās un decembra sākumā, izvaicājot 803 Rīgā deklarētos iedzīvotājus.

Komentāri