Muzejos par biļetēm visvairāk norēķinās ar eiro, Mixnews.lv

Muzejos par biļetēm visvairāk norēķinās ar eiro

фото

Sabiedrība | 2014. gada 3. janvārī plkst. 14:07

Ceturtdien, pirmajā muzeju darba dienā pēc eiro ieviešanas, par ieejas biļetēm Latvijas Dabas muzeja, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja (RVKM), muzeja "Rīgas Birža", kā arī Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja (DMDM) apmeklētāji visbiežāk norēķinājušies ar jauno valūtu, ziņo LETA.

Kā pastāstīja Latvijas Dabas muzeja Komunikācijas nodaļas pārstāve Polīna Šķiņķe, latus norēķinos muzejā ceturtdien lietojusi viena ceturtā daļa apmeklētāju.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) Komunikāciju nodaļas vadītāja Anna Balandina pastāstīja, ka muzejā "Rīgas Birža" un DMDM latos norēķinājušies viena piektā daļa apmeklētāju. Balandina norādīja, ka "Rīgas Biržā" un DMDM apmeklētāji biļešu iegādei lielākoties lietojuši norēķinu kartes.

RVKM galvenā grāmatvede Pārsla Šteinberga stāstīja, ka kasieru darbu muzejā kavē tikai nenoapaļotās ieejas biļešu eiro cenas. Šī problēma raksturīga arī citos muzejos, jo ieejas biļešu cenas latos esot pārveidotas eiro, tās nenoapaļojot, tāpēc kasierēm paiet ilgāks laiks, skaitot eiro centus.

RVKM Saimniecības pārzine Daira Eglīte pastāstīja, ka muzejs eiro ieviešanai bija gatavs - maiņas nauda muzejā bijusi pietiekama. Ceturtdien muzeju esot apmeklējuši ļoti daudz apmeklētāju, tomēr pretenzijas par muzeja kases darbu neesot saņemtas.

Sūdzības no apmeklētājiem nav saņemtas arī Dabas muzejā. Šķiņķe pastāstīja, ka, lai gan apmeklētāju muzejā ir bijis samērā daudz, diena esot aizritējusi mierīgi.

Balandina pauda, ka muzeja "Rīgas Birža" un DMDM apmeklētāji esot pacietīgi, kaut arī kasieru darbs nenoapaļoto eiro cenu dēļ ritot lēnāk.

Foto: facebook.com/ArtMuseumRigaBourse

Komentāri