Jaunā parauga pases varētu sākt izsniegt šā gada otrajā pusē, Mixnews.lv

Jaunā parauga pases varētu sākt izsniegt šā gada otrajā pusē

фото

Sabiedrība | 2014. gada 3. janvārī plkst. 16:34

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) patlaban turpinās darbs pie jaunā parauga pasu dizaina izstrādes un tiek plānots, ka tās varētu sākt izsniegt šā gada otrajā pusē, ziņo LETA.

PMLP sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Laura Laiva apstiprināja, ka dizaina izstrāde norit bez aizķeršanās, tomēr konkrētus datumus, kad varētu sākties jaunā parauga pasu izsniegšana, gan vēl nenosauca.

Jauna parauga pasu sagataves par 9,98 miljoniem eiro (6,99 miljoniem latu) PMLP uzticēja izgatavot un piegādāt Vācijā reģistrētajai kompānijai "Giesecke&Devrient", kas ir izgatavojusi arī pašreizējā parauga pasu sagataves.

Kā norādīja PMLP, izraugoties iepirkuma konkursa uzvarētāju, saskaņā ar saimnieciski visizdevīgākā piedāvājuma noteikšanas kritērijiem cena veidoja 65% no vērtējuma, bet pretendenta tehniskā piedāvājuma priekšrocības droša un kvalitatīva produkta izgatavošanai un pasūtītāja risku minimizēšanai veidoja 35% no vērtējuma.

Vācijas kompānijas "Giesecke&Devrient" piedāvājums bija otrs lētākais. Vislētākajam piedāvājumam vienas pases sagataves cena bija par vienu eirocentu mazāka, taču vienlaikus tas saņēma mazāk punktu par tehniskā piedāvājuma detalizāciju, pasu drošības koncepcijas kvalitāti, inovatīviem pases aizsarglīdzekļiem un metodēm, kā arī priekšrocībām projekta pārvaldībai un sadarbībai ar pasūtītāju.

Pamatojoties uz iepirkuma konkursa rezultātiem, līgumu ar "Giesecke&Devrient" bija plānots slēgt uz pieciem gadiem, paredzot, ka viena pases sagatave maksās 4,99 eiro (3,49 latus) un PMLP kopumā iegādāsies divus miljonus jaunā parauga pasu sagatavju, taču, ja pieprasījums pēc pasēm saruks, kopējo līguma apjomu varēs samazināt līdz 1,5 miljoniem sagatavju, saglabājot fiksētu vienas pases sagataves cenu - 4,99 eiro.

Konkurss par jauna parauga pasu izgatavošanu un piegādi tika sākts jau 2011.gada rudenī. Tika paredzēts, ka pēc līguma noslēgšanas "Giesecke&Devrient" katru gadu piegādās PMLP 300 000 līdz 400 000 pasu sagatavju līdz pat 2017. vai 2018.gadam.

Foto: mixnews.lv

Komentāri