VM vēlas aizliegt alkohola reklāmās iesaistīt māksliniekus un sportistus, Mixnews.lv

VM vēlas aizliegt alkohola reklāmās iesaistīt māksliniekus un sportistus

фото

Sabiedrība | 2014. gada 4. janvārī plkst. 18:55

Veselības ministrija sagatavojusi grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likumā, paredzot aizliegumu alkoholisko dzērienu reklāmās iesaistīt māksliniekus un sportistus, ziņo LETA.

Grozījumi paredz, ka alkoholisko dzērienu reklāmās nedrīkstēs iesaistīt mūziķus, dziedātājus un aktierus, kā arī sportistus, sporta trenerus, sporta speciālistus un sporta un fiziskās sagatavotības instruktorus. Tāpat alkoholiskos dzērienus reklamēt nedrīkstēs personas, kas ir jaunākas par 25 gadiem. Līdz šim bija aizliegums reklāmās iesaistīt par 18 gadiem jaunākas personas.

Saskaņā ar grozījumiem alkoholisko dzērienu reklāmas nedrīkstēs radīt iespaidu vai attēlot, ka personas lieto alkoholiskos dzērienus.

Alkoholisko dzērienu reklāmā būs jāietver viens no sešiem brīdinājumiem par alkohola negatīvo ietekmi, par alkoholisko dzērienu pārdošanas, iegādāšanas un nodošanas aizliegumu nepilngadīgām personām, nosakot, ka šādus brīdinājuma uzrakstus uz alkoholisko dzērienu reklāmām regulāri maina.

Lai gan uzņēmumiem netiks liegtas iespējas īstenot speciālos piedāvājumus un alkoholisko dzērienu izpārdošanas, tas būs jādara bez reklamēšanas.

Likumprojektā minētā normas mērķis ir aizliegt jebkādas darbības, kas uzskatāmas par alkoholisko dzērienu speciālo piedāvājumu reklāmu, tajā skaitā, piemēram, preču, uz kurām attiecas speciālais piedāvājums, cenu zīmes atšķirīgā krāsā, lielumā. Aizliegums gan neattieksies uz nodalītu pašapkalpošanās zonu tirdzniecības zālē.

Veselības ministrija norāda, ka šo grozījumu sabiedrības mērķgrupa ir visi Latvijas iedzīvotāji, īpaši bērni un jaunieši vecumā no 18 līdz 25 gadiem.

Aizliegums alkoholisko dzērienu reklāmā iesaistīt māksliniekus un sporta nozares pārstāvjus ir noteikts, jo alkohola reklāmās nereti tiek izmantotas arī dažādās sabiedrības grupās popularitāti guvušas personas. Jauniešiem alkohola reklāmas paliek atmiņā, un bieži vien tās ir viņu mīļākās reklāmas.

Grozījumi likumā pieteikti izskatīšanai valsts sekretāru sanāksmē 9.janvārī.

Komentāri